Dział poświęcony imprezie
Strona zawodów

Jan Szczepłek: New Balance, jeden z największych na świecie producentów obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych, został nowym partnerem Maratonu Dbam o Zdrowie.  Łódzka impreza ma być strategicznym projektem sponsoringowym tej amerykańskiej firmy w Europie Środkowo – Wschodniej. Umowa została zawarta na 1 rok z opcją przedłużenia na kolejne lata.

New Balance wspiera wiele biegów na całym świecie. Jesteśmy dumnym sponsorem prestiżowych maratonów w Rzymie czy Rotterdamie, które są złotymi biegami IAAF, a także jednego z najsłynniejszych ultramaratonów, Comrades Marathon, który odbywa się w Republice Południowej Afryki – mówi Mateusz Jasiński, Running Manager w New Balance. - Łódź Maraton, pomimo stosunkowo krótkiej historii, już zasłynął w Europie z perfekcyjnej organizacji i wysokiego poziomu sportowego, czego dowodem jest przyznanie mu, jako pierwszemu biegowi w Polsce, certyfikatu IAAF Bronze Label Road Race. Wizja rozwoju łódzkiej imprezy, którą zaprezentował nam organizator, bardzo nas przekonuje i dlatego zdecydowaliśmy się na podjęcie współpracy – dodaje. 

Radości z kontraktu z New Balance nie kryje Michał Drelich, dyrektor Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie.

Cieszymy się, że kolejna uznana marka zdecydowała się nawiązać z nami współpracę. Z pewnością przyczyni się to do rozwoju naszej imprezy. Jestem przekonany, że to początek wieloletniej przygody z marką New Balance – mówi Michał Drelich.

W ramach współpracy firma New Balance ubierze obsługę i wolontariuszy Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. A dla uczestników imprezy przygotowywana jest specjalna, limitowana seria produktów z logo Maratonu Dbam o Zdrowie, która od 1 marca będą do kupienia w sklepie internetowym New Balance (www.newbalancesklep.pl) oraz podczas expo Run&Fun w Atlas Arenie w dniach 11-12 kwietnia 2014.

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 11-13 kwietnia 2014 roku. Do zawodów zgłosiło się już prawie 3500 biegaczy z 21 krajów.

Sponsorem tytularnym Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie jest DOZ.pl, największy portal o zdrowiu, należący do sieci aptek Dbam o Zdrowie. Maraton oraz bieganie jako najprostsza i dostępna dla każdego forma ruchu wpisują się w misję marki Dbam o Zdrowie, która poprzez edukację, inspirowanie i motywowanie zachęca pacjentów do zmiany przyzwyczajeń na zdrowsze. 
 
{moscomment}