Dział poświęcony imprezie
Strona zawodów


fot. Bartek Sobecki

Jasiek Szczepłek: Dziś (12 grudnia 2014) w hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi została zaprezentowana nowa trasa Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. Pomimo ogromnej skali remontów w Łodzi, organizatorom udało się wytyczyć szybką, płaską i atrakcyjną trasę. Bieg pozyskał też nowych partnerów strategicznych – PZU oraz Polpahrma.

Trasa, którą 13 kwietnia pobiegną maratończycy jest bardzo szybka, płaska i spełniaj wymogi IAAF. Mimo remontów głównych arterii w mieści udało nam się zachować wszystkie atuty naszego maratonu. Liczymy, że w  2014 roku ponownie padną tutaj rekordowe wyniki. Szczególnie gorąco będziemy kibicować naszej stypendystce Karolinie Jarzyńskiej – mówi Renata Borkowska - Kubiak, prezes Stowarzyszenia Maraton Dbam o Zdrowie.  
    
Tradycyjnie już w ramach Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie oprócz biegu na dystansie 42,195km odbędzie się również bieg na 10 kilometrów. W 2014 roku nadal ze startu wspólnego, ale już po zaledwie 300 metrach uczestnicy obydwu biegów rozdzielą się i pobiegną w przeciwnych kierunkach.

To nowość.  Zależy nam jednak nadal, by uczestnicy biegu na 10 kilometrów poczuli klimat maratonu, dlatego wystartują razem z maratończykami – mówi Michał Drelich, dyrektor Imprezy. - Wszyscy  niezależnie od liczby przebiegniętych kilometrów będą mogli świętować swój sukces na multimedialnej mecie w Atlas Arenie. W 2014 roku przygotujemy wspaniałą oprawę finiszu, wzorujemy się na maratonie we Frankfurcie – dodaje.

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie uzyskał także wsparcie silnych partnerów. W imprezę zaangażowały się m.in. PZU, Polpharma oraz New Balance.

Maraton w Łodzi to najważniejsze wydarzenie spośród działań, jakie podejmują Apteki Dbam o Zdrowie na rzecz promocji zdrowego trybu życia i dbania o zdrowie codziennie  Cieszymy się, że podobnie jak my myślą inni i wspólnie z nami poprzez Maraton Dbam o Zdrowie będą propagowali zdrowy styl życia. To kolejne wyróżnienie dla naszej imprezy  – mówi Aleksandra Paczkowska, prezes DOZ S.A.

Jako PZU już od dawna działamy na rzecz zdrowia Polaków. Poprzez fundusz prewencyjny co rok przekazujemy miliony złotych na projekty profilaktyki zdrowotnej i promocji zdrowego trybu życia. Jesteśmy obecni przy takich wydarzeniach jak Łódź Maraton DOZ, bo przez bieganie chcemy promować zdrową aktywność fizyczną. Najważniejsze jest dla nas zaadresowanie tematu zdrowia i profilaktyki do szerokiego grona Polaków. Mam nadzieję, że ta impreza będzie się rozwijała w kolejnych latach, a sukces takich wydarzeń przyczyni się do wzrostu zdrowotności  – mówi Piotr Glen, dyrektor ds. zaangażowań społecznych PZU.

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 11-13 kwietnia 2014 roku. Wszystko wskazuje na to, że padnie kolejny rekord frekwencji. Po trzech miesiącach od uruchomienia rejestracji do imprezy zgłosiło się już łącznie ponad 1700 osób, w tym niemal 1100 na maraton.

Przy poprzedniej edycji taką liczbę zgłoszeń osiągnęliśmy dopiero pod koniec lutego. Mamy więc nadzieję, że w  naszym maratonie weźmie udział nawet dwa tysiące biegaczy i tyle samo w biegu na 10 kilometrów – mówi Renata Borkowska – Kubiak, Prezes Stowarzyszenia Maraton Dbam o Zdrowie.

Sponsorem tytularnym Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie jest DOZ.PL, największy portal o zdrowiu, należący do sieci aptek Dbam o Zdrowie. Maraton oraz bieganie jako najprostsza i dostępna dla każdego forma ruchu wpisują się w misję marki Dbam o Zdrowie, która poprzez edukację, inspirowanie i motywowanie zachęca pacjentów do zmiany przyzwyczajeń na zdrowsze.  

Więcej informacji na www.lodzmaraton.pl oraz www.facebook.com/lodzmaraton. 
 

fot. Bartek Sobecki


fot. Bartek Sobecki
 
 
Trasa Maraton
 
Trasa 10 km
 
 
 
 
 
{moscomment}