Jan Szczepłek: Łódź Maraton Dbam o Zdrowie jest pierwszym biegiem ulicznym w Polsce certyfikowanym przez IAAF. 2 września ruszyły zapisy do czwartej edycji tych prestiżowych zawodów. Łódź Maraton Dbam o Zdrowie odbędzie się 13 kwietnia 2014 roku.

Bronze Label Road Race – taki tytuł przyznała Łódź Maratonowi Dbam o Zdrowie International Association of Atheletics Federation (IAAF). To pierwsze takie wyróżnienie dla biegu z Polski. Na całym świecie jest zaledwie 47 maratonów certifikowanych przez IAAF.
       
Łódź Maraton Dbam o Zdrowie ma krótką historię, ale już aspiruje do elity polskich i europejskich maratonów. Przyznanie nam tytułu IAAF Bronze Label Road Race jest potwierdzeniem wysokich standardów organizacyjnych obowiązujących na naszych zawodach. Warto również zwrócić uwagę na doskonałe czasy zwycięzców. W tym roku Karolinie Jarzyńskiej zabrakło zaledwie 37 sekund do poprawienia rekordu kraju, ale jej wynik (2:26:44) i tak jest jednym z najlepszych w historii polskiej lekkoatletyki – mówi Michał Drelich, dyrektor Łódź Maraton Dbam o Zdrowie.

2 września ruszyły zapisy do czwartej edycji Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. W programie zawodów oprócz biegu na dystansie 42,2km jest również bieg towarzyszący na dystansie 10 kilometrów.

Jesteśmy gotowi na przyjęcie nawet 10 tysięcy biegaczy – mówi Michał Drelich. - Gwarantujemy szybką i atrakcyjną trasę w centrum miasta i niezapomniany finisz w Atlas Arenie. Łódź Maraton Dbam o Zdrowie wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach    11-13 kwietnia. Zapisy na wszystkie biegi odbywają się poprzez stronę internetową www.lodzmaraton.pl. Do końca roku 2013 obowiązuje niższa opłata startowa.
 
Impreza promowana będzie również podczas największych jesiennych maratonów w Polsce – we Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu oraz Toruniu. Na stoisku Łódź Maraton Dbam o Zdrowie na wymienionych imprezach będzie możliwość zarejestrowania się na bieg.

Sponsorem tytularnym Łódź Maraton Dbam o Zdrowie jest spółka DOZ S.A, właściciel największej w Polsce sieci Aptek Dbam o Zdrowie.
 
 

{moscomment}