Wyniki
Galeria cz. 1 NEW!
Galeria cz. 2  NEW!
Galeria cz. 3  NEW!
Galeria cz. 4  NEW!
Dział poświęcony imprezie
Strona zawodów

Michał Drelich: Karolina Jarzyńska nie zawiodła i pewnie zwyciężyła w trzeciej edycji Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie z rekordem życiowym 2:26:44. Do pobicia rekordu Polski zabrakło zaledwie 37 sekund. Wśród mężczyzn triumfował Etiopczyk Ameta Belachew (2:10:01).

Z królewskim dystansem 42,195 km zmierzyło się w Łodzi ponad 1000 osób. Kolejnych 1600 zawodników ukończyło Appteka 10k Run, czyli bieg na dystansie 10 km.

Zgodnie z przewidywaniami, w rywalizacji kobiet bezkonkurencyjna była rekordzistka polski w półmaratonie, Karolina Jarzyńska, która wyprzedziła drugą na mecie Volhę Mazuronak (Białoruś) o prawie 7 minut. Na trzecim miejscu zameldowała się Etiopka Shewe Hayimanot.

Zdecydowanie bardziej zacięta była rywalizacja meżczyzn. Ameta Belachew (Etiopia) wyprzedził drugiego na finiszu Stephena Kibiwot (Kenia) o zaledwie 2 sekundy. Jako trzeci przybiegł Teferi Wodajo (Etiopia) z czasem 2:11:22. Na czwartym miejscu uplasował się natomiast aktualny mistrz Polski w maratonie, Yared Shegumo, który czasem 2:12:13 pobił swój rekord życiowy.

Metę w łódzkiej Atlas Arenie przekroczyli jednak nie tylko maratończycy, ale też zawodnicy biegnący na dystansie 10 km. Wśród nich najszybsi okazali się Artur Kozłowski wśród mężczyzn (31:07) i Agnieszka Gortel-Maciuk w rywalizacji kobiet (34:28). Duży aplauz wśród kibiców wzbudzili też niepełnosprawni sportowcy na wózkach.

 
 
 
 
 
 
{moscomment}