Regulamin - 10 km
Dział poświęcony imprezie
Strona zawodów
 
Piotr Jakóbik: Łódź Maraton Dbam o Zdrowie po raz kolejny przygotował specjalną atrakcję dla wszystkich miłośników biegania, którzy nie czują się jeszcze gotowi na pokonanie pełnej maratońskiej trasy. 14 kwietnia, równocześnie z maratonem, odbędzie się bieg na atestowanej przez PZLA trasie na 10 km. Imprezie patronuje Appteka – bezpłatna aplikacja do zarządzania zdrowiem dla zabieganych użytkowników smartfonów.

Na starcie nie zabraknie znanych osób. Na 10-kilometrowej trasie pojawi się m.in. Agnieszka Gortel-Maciuk, ubiegłoroczna zwyciężczyni rywalizacji kobiet w łódzkim maratonie, czterokrotna mistrzyni Polski w półmaratonie. Swój udział zapowiedział również Jean-Marc Leandro, rekordzista Gabonu na dystansie 1500 m, 3000 m i w maratonie, który prywatnie jest partnerem Lidii Chojeckiej. W biegu Appteka 10K RUN wystartują również popularni aktorzy wspierający fundację Synapsis – Magdalena Boczarska i Bartłomiej Topa.

Dla tych, którzy – jak setki innych biegaczy w Polsce i na świecie – chcą połączyć wysiłek fizyczny z filantropią, organizatorzy przygotowali propozycje zbierania funduszy na szczytny cel w ramach programu „Biegam – pomagam”.

– Bieg Appteka 10K RUN, podobnie jak Łódź Maraton Dbam o Zdrowie, jest dla wielu uczestników świetną okazją do wsparcia wybranej organizacji charytatywnej. Jak to działa? Na stronie www.lodzmaraton.pl/organizacje-partnerskie znajduje się lista rekomendowanych przez nas fundacji i stowarzyszeń. Każdy uczestnik imprezy może zostać ambasadorem jednej z nich lub przyłączyć się do akcji założonej przez innego biegacza. Można również samodzielnie wskazać organizację, na którą chcemy zbierać pieniądze. Do akcji można także zaprosić znajomych. To niesamowicie motywuje – powiedział Michał Drelich, dyrektor Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie.

– Bieg Appteka 10K RUN to jedna z aktywności w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Applikuj leki rozważnie”, której patronują NIZP-PZH i Federacja Pacjentów Polskich. Określiliśmy 5 kroków do rozważnego aplikowania lekarstw. Pierwszym z nich jest profilaktyka i zdrowy styl życia. Bieganie to ciesząca się coraz większą popularnością forma aktywności fizycznej, a ruch pozwala nam zmniejszyć ryzyko wielu groźnych chorób cywilizacyjnych – deklaruje Sylwia Pyśkiewicz, prezes firmy Pharma Partner, która stworzyła aplikację mobilną Appteka.

Appteka to pierwsze na rynku rozwiązanie, które pozwala na zamawianie i odbieranie leków, zarówno tych na receptę, jak i ogólnodostępnych. Osoby dbające o zdrowie własne i innych mogą również zamawiać bezpośrednio z telefonu komórkowego suplementy diety i kosmetyki. Po 24 godzinach zamówienie jest gotowe do odbioru we wskazanej przez klienta aptece. Użytkownik aplikacji nie musi zatem chodzić dwa razy do apteki lub szukać preparatów w wielu miejscach. Po otrzymaniu recepty od lekarza wystarczy ją sfotografować za pomocą Appteki. Obraz jest automatycznie przesyłany do doświadczonego farmaceuty, który przygotowuje zamówienie. Aplikacja sugeruje też pacjentowi listę dostępnych zamienników, które w wielu przypadkach obniżają koszt terapii. Możliwe jest również uzyskanie informacji na temat poszczególnych leków. Co ważne – aplikacja gromadzi historię zrealizowanych zamówień, dzięki czemu pacjent ma pełna kontrolę nad przyjmowanymi preparatami.

Więcej informacji dotyczących regulaminu i zgłoszeń do biegu Appteka 10K RUN można znaleźć na stronie www.lodzmaraton.pl.
Aplikację Appteka można nieodpłatnie pobrać na smartfony z systemem operacyjnym Android oraz iOS (iPhone). Szczegółowe informacje na temat aplikacji znajdują się na stronie http://appteka.eu.
{moscomment}