Dział poświęcony imprezie
Strona zawodów

Piotr Jakóbik:Dla Yareda Shegumo będzie to trzeci maraton w życiu. W 2012 roku, w debiucie zdobył Mistrzostwo Polski, a jesienią zdobył 2. miejsce w Maratonie Warszawskim. Lista sukcesów sportowych Etiopczyka z polskim paszportem jest jednak znacznie dłuższa. Yared Shegumo to halowy rekordzista Polski w biegu na 3000 metrów, wielokrotny reprezentant Polski na imprezach międzynarodowych.

Michał Kaczmarek ma na swoim koncie dwa brązowe i jeden srebrny medal Mistrzostw Polski w półmaratonie i wiele tytułów na krótszych dystansach od 5 do 10 kilometrów. Ma także za sobą kilka udanych startów w maratonie. Jego rekord życiowy na dystansie 42,195 km to 2:14:13.

Utytułowanym kolegom kroku będzie się starał dotrzymać Marcin Błaziński, jeden z najbardziej obiecujących polskich biegaczy długodystansowych młodego pokolenia. Łódź będzie jego drugim maratonem. W debiucie, w Maratonie Warszawskim, uzyskał czas 2:15,34, co dało mu 3. miejsce na mecie.

Wcześniej swój start w Łódź Maratonie Dbam o Zdrowie potwierdziły już Karolina Jarzyńska, najlepsza polska maratonka i Amerykanka, Magdalena Levy-Boulet.

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie odbędzie się 14 kwietnia 2013 roku. Pomysłodawcą i sponsorem tytularnym imprezy jest spółka DOZ S.A., zarządzająca największą w Polsce siecią aptek Dbam o Zdrowie oraz innowacyjnym portalem o zdrowiu i urodzie www.doz.pl.
{moscomment}