Dział poświęcony imprezie
Strona zawodów

Piotr Jakóbik: Karolina Jarzyńska, najlepsza polska maratonka, rekordzistka Polski w półmaratonie została stypendystą Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie.  Umowa obowiązuje do końca roku. W kwietniu wystartuje w łódzkim maratonie.

Karolina Jarzyńska legitymuje się doskonałym rekordem życiowym w maratonie – dystans 42 kilometrów i 195 metrów pokonała w czasie 2 godzin 27 minut i 16 sekund. W lipcu reprezentowała nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

- Chcemy wspierać najlepszych polskich maratończyków w rozwoju ich kariery sportowej. Karolina jest profesjonalistką i przesympatycznym człowiekiem. Mieliśmy okazje poznać ją w ubiegłym roku, kiedy wystartowała i wygrała bieg towarzyszący na dystansie 10 kilometrów. Cieszymy się, że Karolina ponownie wystartuje w Łodzi i to w maratonie – mówi Renata Borkowska, prezes Stowarzyszenia Maraton Dbam o Zdrowie.

Swojej radości z podpisania umowy stypendialnej nie kryje też Karolina Jarzyńska.

- Łódź Maraton Dbam o Zdrowie to impreza z ogromnymi aspiracjami, na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym, o czym mogłam się przekonać w ubiegłym roku. Dlatego bez wahania zgodziłam się na start w łódzkim maratonie i promowanie tej imprezy swoim nazwiskiem – mówi Karolina Jarzyńska.

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie jest jedynym polskim biegiem, który wprowadził dodatkową w kategorię nagród pn. Rozwoju Polskiego Maratonu – nagrody finansowe otrzymują trzej najlepsi mężczyźni i kobiety z Polski niezależnie od miejsca zajętego w kategorii open.

Karolina Jarzyńska wystartuje 27 stycznia w maratonie w Osace już jako stypendystka Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. Wczoraj z kolei wygrała prestiżowy półmaraton w Los Angeles.

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie odbędzie się 14 kwietnia 2013 roku. Pomysłodawcą i sponsorem tytularnym imprezy jest spółka DOZ SA, zarządzająca największa siecią aptek Dbam o Zdrowie oraz portalem o zdrowiu i urodzie www.doz.pl.
 
 
 
{moscomment}