Dział poświęcony imprezie
Strona zawodów

Piotr Jakóbik: W minioną sobotę, 5 stycznia, odbył się trzeci bieg z cyklu zawodów o Puchar Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. Tym razem uczestnicy mieli do pokonania dystans 15 km. Kolejne edycje Pucharu, mającego za zadanie przygotować biegaczy do startu w kwietniowym Łódź Maratonie Dbam o Zdrowie, cieszą się coraz większą popularnością, o czym świadczy stale wzrastająca frekwencja. W sobotę na starcie stawiło się ponad 160 osób, w tym jak zawsze silna ekipa z Wrocławia, wsparta dodatkowo przez  Agnieszkę Ciołek-Mierzejewską. Zgodnie z przewidywaniami, to właśnie aktualna mistrzyni Polski w maratonie okazała się najszybsza, finiszując ex aequo ze zwycięzcą wśród mężczyzn, Witkiem Jasińskim.

Do bardzo udanych sobotni bieg może zaliczyć silna reprezentacja Drużyny Dbam o Zdrowie, która dwa razy w tygodniu wspólnie trenuje do łódzkiego maratonu. Na uwagę zasługuje także reprezentacja Straży Miejskiej, która pobiegła dla chorego kolegi pod hasłem "Przeganiamy raka dla Jacka".

Kolejny bieg w ramach Pucharu Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie odbędzie się 2 lutego. Wówczas do pokonania będzie już 20 km. Zmagania o Puchar Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie zakończą się 9 marca biegiem na dystansie 25 km.  Tego dnia poznamy zwycięzców punktacji generalnej Pucharu. Walka powinna trwać do ostatnich metrów. Dekoracja zwycięzców nastąpi 13 kwietnia, w przeddzień Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie, w łódzkiej Atlas Arenie.

Partnerem Pucharu Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi.

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie odbędzie się 14 kwietnia 2013 roku. Pomysłodawcą i sponsorem tytularnym imprezy jest spółka DOZ S.A., zarządzająca największą w Polsce siecią aptek Dbam o Zdrowie oraz innowacyjnym portalem o zdrowiu i urodzie www.doz.pl.
 
 
 
{moscomment}