Dział poświęcony imprezie

Razem możemy więcej – to hasło przewodnie akcji charytatywnej „Biegam – Pomagam” odbywającej się w ramach Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie 2013. Partnerzy projektu Razem Możemy Więcej przez najbliższe miesiące będą zabiegać o wsparcie maratończyków. Uzbierane w ten sposób pieniądze zostaną podwojone przez Fundację Dbam o Zdrowie.

- Chcemy, by Łódź Maraton Dbam o Zdrowie stał się największym biegiem charytatywnym w Polsce na wzór maratonu londyńskiego – mówi Renata Borkowska - Kubiak, prezes Stowarzyszenia „Maraton Dbam o Zdrowie”. – W tym roku długo przygotowywaliśmy założenia akcji charytatywnej, gdyż zależy nam, by nasze działania przyniosły jeszcze lepsze efekty niż w latach poprzednich. Mamy nadzieję, że z pomocą biegaczy uzbieramy pokaźną kwotę, którą, dzięki Fundacji Dbam o Zdrowie, podwoimy!

Parterami społecznymi akcji „Biegam – Pomagam” zostały Fundacja Synapsis, Fundacja Hospicyjna – Hospicjum to też życie, Caritas Archidiecezji Łódzkiej oraz Fundacja Udaru Mózgu.

- Akcja odbywa się pod hasłem „Razem Możemy Więcej” – mówi  Elżbieta Łacina, wiceprezes Fundacji Dbam o Zdrowie. – Wspólnie z naszymi partnerami chcemy przybliżyć Polakom problem związany z barierami w dostępie do leków. To poważny problem społeczny, który dotyka co czwartego Polaka. Łączymy siły również po to, by wspólnie promować nowoczesny model charytatywności. Wierzymy, że maratończycy to wyjątkowi ludzie, którzy mają w sobie wiele pasji. Tą pasją są w stanie zarażać innych. Chcemy udowodnić, że bieganie może służyć dobrej sprawie  - dodaje.

Uczestnicy Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie mogą od dziś wesprzeć wybraną przez siebie organizację społeczną już podczas rejestracji do biegu. Wystarczy, że w formularzu zgłoszeniowym zadeklarują dobrowolną wpłatę nie mniejszą niż 5 złotych, a ich darowizna zostanie podwojona przez Fundację Dbam o Zdrowie.

Pieniądze na rzecz wybranej przez siebie organizacji można również zbierać za pośrednictwem platform internetowych DoMore.pl oraz siepomaga.pl.

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie odbędzie się 14 kwietnia 2013 roku. Pomysłodawcą i sponsorem tytularnym imprezy jest spółka DOZ S.A., zarządzająca największą w Polsce siecią aptek Dbam o Zdrowie oraz innowacyjnym portalem o zdrowiu i urodzie www.doz.pl.
{moscomment}