Dział poświęcony imprezie
Strona imprezy

Magdalena Bartoszewicz: Po 10 000 dolarów otrzymają zwycięzca i zwyciężczyni Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. Organizator Maratonu przeznaczył w sumie aż 100 000 dolarów na nagrody finansowe dla zawodników w 2013 roku.

- Poziom sportowy stał się jednym z wyróżników Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie – mówi Ewa Wasiak, wiceprezes spółki DOZ S.A. - W sezonie 2012 to właśnie w Łodzi padł najlepszy wynik sportowy w Polsce na dystansie maratonu  – Etiopczyk Tola Bane dobiegł na metę w czasie 2:11:29. Łódź Maraton Dbam o Zdrowie może się także poszczyć największym odsetkiem uczestników, którzy ukończyli maraton poniżej 3 godzin. Jest to zatem idealne miejsce do bicia życiówek – dodaje.

Aktualnie trwają rozmowy z wieloma uznanymi maratończykami z Polski i zagranicy.

- Chcemy, by w 2013 roku padł w Łodzi spektakularny wynik sportowy zarówno w biegu mężczyzn, jak i kobiet. Opracowujemy szybką i płaską trasę, którą z pewnością będzie można pokonać poniżej 2 godzin i 10 minut – mówi Zbigniew Nadolski, dyrektor sportowy Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie.

Trzecia edycja Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie odbędzie się 14 kwietnia 2013 roku. Od 10 listopada trwa także Puchar Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie - cykl 5 imprez biegowych, które mają ułatwić przygotowania do startu w kwietniowej imprezie. Pierwszy, inauguracyjny bieg na 5 km już za nami. Kolejny, tym razem na dystansie 10 km odbędzie się 8 grudnia o godz. 12:00. Wszytskie zawody rozgrywane są na terenie „Arturówka” i Lasu Łagiewnickiego w Łodzi. Zapisy do biegów odbywają się poprzez stronę internetową http://lodzmaraton.pl/puchar-maratonu.

Pomysłodawcą i sponsorem tytularnym Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie jest spółka DOZ S.A., zarządzająca największą w Polsce siecią Aptek Dbam o Zdrowie oraz portalem o zdrowiu i urodzie www.doz.pl.
 

{moscomment}