Na wzór Maratonu Warszawskiego również w Łodzi odbędzie się cykl imprez przygotowujących do startu na dystansie 42 km i 195 m. Puchar Maratonu Dbam o Zdrowie zainauguruje bieg na dystansie 5 kilometrów, który odbędzie się już 10 listopada w ”Arturówku”. W zawodach może wystartować każdy chętny pod warunkiem, że jest osobą pełnoletnią.

- Zapraszamy zarówno początkujących biegaczy, jak i tych bardziej zaawansowanych. Puchar Maratonu Dbam o Zdrowie ma pomóc w osiągnięciu celu, jakim jest przebiegnięcie maratonu w Łodzi – mówi Michał Drelich, dyrektor imprezy. – To również doskonały sposób na zweryfikowanie postępów przygotowań, bo co miesiąc będziemy dokładać 5 kilometrów – dodaje.

Po każdym biegu w kategorii open oraz w kategoriach wiekowych przyznawane będą punkty. Zawodnicy, którzy zbiorą ich najwięcej otrzymają w przeddzień Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie (13 kwietnia 2013) pamiątkowe puchary. Po każdym biegu odbędzie się też losowanie upominków ufundowanych przez sponsorów imprezy.

Każdy zawodnik przy pierwszej rejestracji otrzyma stały numer startowy na cały cykl. Organizator zapewnia elektroniczny pomiar czasu i napoje na mecie. Koszt udziału w pojedynczych zawodach wynosi 20 złotych.
 
Kalendarz Pucharu Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie:
•    10 listopada 2012 - 5 km
•    8 grudnia 2012 - 10 km
•    5 stycznia 2013 - 15 km
•    2 lutego 2013 - 20 km
•    9 marca 2013 - 25 km
Mam nadzieję, że organziowany cyklicznie Puchar Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie będzie dla biegających mieszkańców Łodzi doskonałą szansą na sprawdzanie swojej kondycji,
a dla tych którzy jeszcze nie biegają motywacją do rozpoczęcia treningów - mówi Ewa Wasiak prezes Spółki DOZ.S.A - Naszym celem, jako spółki działającej w obszarze ochrony zdrowia, jest promocja zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej, dlatego cieszę się,  że uczestniczymy w tym projekcie -  dodaje.  

Partnerem Pucharu Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi oraz miasto Łódź.

Kolejna edycja Łódź Maraton Dbam o Zdrowie odbędzie się 14 kwietnia 2013 roku. Zapisy do biegu trwają od 1 października. Więcej informacji na www.lodzmaraton.pl.
 
{moscomment}