Wyniki NEW!

Dorota Świderska: W 6. MBank Maratonie 2009 zwyciężył Marcin Fehlau z Poznania z czasem 2:18:10. Na drugim miejscu uplasował się Victor Starodupcev ze Lwowa - Ukraina (02:20:53), trzeci na mecie pojawił się Aleksander Kiptacz także z Ukrainy (02:27:33). Zwyciężczynią maratonu kobiet została Arleta Meloch z Grudziądza z czasem 02:42:52 wyprzedzając o kilka sekund Wiolettę Urygę (02:47:30). Trzecią kobietą była Maria Butakova z Białorusii, z czasem 2:56:08. W półmaratonie najlepszy okazał się Anton Potocku z Ukrainy( 1:09:14), na drugiej pozycji przybiegł Maciej Łucyk ze Stołęczyna (1:10:14) zaś trzecie miejsce przypadło Roman Gavryliuk z Ukrainy (01:10:15).

Wśród kobiet najlepsza okazała się Anna Andrzejak, która przybyła na metę z czasem 1:27:13. Zawodnicy z Kenii, w tym ubiegłoroczny zwycięzca, nie wytrzymali mocnego tempa Polaka i Ukraińców. Zajęli dopiero kolejno: szóste, siódme i ósme miejsce. Była to duża niespodzianka dla organizatorów, którzy spodziewali się, że to właśnie ta trojka będzie walczyć o podium. Nas bardzo cieszy zwycięstwo Polaka, który przyznał, że swój dzisiejszy sukces zawdzięcza równie świetnemu zawodnikowi, jakim jest Paweł Ochal, który dziś prowadził Marcina do 25 kilometra.

Pogoda w tym roku była dla zawodników bardzo łaskawa, niestety jednak nie wystarczyła, by całkiem zadowolić startujących w zawodach. Z każdej strony dało się słyszeć głosy niezadowolonych zawodników, którzy bardzo często gubili się na trasie. Słabe oznaczenia i niedoinformowani wolontariusze, tylko pogarszały i tak nie najlepszą sytuację. Mimo to zawody we wszystkich konkurencjach: maraton, półmaraton i bieg na 10 km ukończyło razem ponad 1 000 zawodników. To prawie dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku. Miejmy nadzieję, że piękna Manufaktura i odradzające się miasto Łódź w przyszłym roku znowu zapełni się licznie biegaczami.

Tradycyjnie już bardzo licznie reprezentowana była Drużyna Szpiku - to zawodnicy w charakterystycznych czerwonych koszulkach z hasłem „Dar Szpiku". W ten sposób biegacze chcą zachęcić wszystkich by zostali dawcami szpiku i zwrócić uwagę na choroby nowotworowe krwi.