Maraton Łódzki

lodz maraton

Niestety ciężko się czyta, ale proces odwoływania polskich maratonów ulicznych, właśnie się dopełnia. Wszystkie duże biegi maratońskie zaplanowane na jesień zostały odwołane. Jedyny bieg jaki odbędzie się to Maraton Warszawski, ale rozbity na dwa dni i cztery grupy, z zamkniętą już listą startową (w sumie ok. 1000 osób).
Organizatorzy DOZ Maraton Łódź już 13 sierpnia pisali na swoim profilu fejsbukowym:

Drodzy Biegacze! Dbanie o zdrowie, bezpieczeństwo uczestników i kibiców oraz najwyższa jakoś organizacyjna od zawsze były i są naszym głównym priorytetem. Niestety, obecna sytuacja epidemiologiczna w kraju oraz związane z nią obostrzenia prawne, nie pozwalają na organizację DOZ Maratonu Łódź w zaplanowanym wrześniowym terminie.

Dziś (20.08.20) podali nowy termin jubileuszowej 10. edycji DOZ Maratonu Łódź -11 kwietnia 2021 r.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

 Wyniki  - maraton
Wyniki - półmaraton

Dział poświęcony imprezie

Strona zawodów

Natalia Jędrzejczyk: Etiopczycy zdominowali rywalizację mężczyzn podczas DOZ Maratonu Łódź i towarzyszącego mu Ibuprom Sport Żel Półmaratonu Łódź. Przy wysokiej temperaturze (22°C), na królewskim dystansie zwyciężył Tarekegn Zewdu Bekele z czasem 2:19:41, a na półmaratońskiej trasie najszybszy okazał się jego rodak, Hunegnaw Mesfin (1:03:17). Wśród kobiet pierwsze na linię mety wbiegły – odpowiednio – Jane Jepkosgei Kiptoo (KEN) i Agnieszka Gortel (POL).

Bieg maratoński od początku rozgrywany był w dość wolnym tempie. Szybko uformowana grupa trzech liderów pierwsze 10 km pokonała w nieco ponad 33 minuty i 5 sekund, a następnie utrzymywała bardzo równe tempo przez większość dystansu, meldując się na 30 km w czasie 1:39:17.

Gdy po 39 km biegu z prowadzącej grupy odpadł Kenijczyk, Roger Melly, stało się jasne, że walka o zwycięstwo rozstrzygnie się pomiędzy dwoma Etiopczykami. Więcej sił na ostatnich kilometrach zachował Tarekegn Zewdu Bekele, który zwyciężył z czasem 2:19:41, wyprzedzając drugiego na mecie Workneh Abate o 12 sekund. Melly uzupełnił podium, finiszując z czasem 2:21:50.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Wyniki  

 
 
Natalia Jędrzejczyk: Kenijczyk Samson Barmao (2.14:19) i Algierka Kenza Dahmani (2.33:21) zwyciężyli w rozgrywanym 23 kwietnia DOZ Maratonie Łódź. Razem z nimi do mety dotarło blisko 1300 maratończyków. Faworytka wyścigu Agnieszka Mierzejewska zeszła z trasy z powodu kontuzji.

Zawodnicy elity, reprezentanci Kenii i Etiopii, bardzo szybko oderwali się od reszty zawodników i narzucili swoje tempo. W zwartej, pięcioosobowej grupie, biegł między innymi późniejszy zwycięzca Samson Barmao, Asmere Workneh  i faworyt wyścigu Jafred Kipchumba Chirchir.

Razem z mężczyznami na trasę wyruszyła też elita kobiet. Była wśród nich uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro Kenza Dahmani oraz Agnieszka Mierzejewska, która w poprzednim roku zdobyła w Łodzi tytuł mistrzyni Polski. W tym roku kontuzja ścięgna Achillesa wykluczyła ją z rywalizacji jeszcze przed dziesiątym kilometrem wyścigu.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

 
 
Jasiek Szczepłek:Abraw Misganaw z Etiopi (2:13:24) oraz Jemutai Mutgaa Racheal z Kenii (2:31:41) zwyciężyli w DOZ Maratonie Łódź z PZU 2016. Drugie i trzecie miejsce zajęli reprezentanci Kenii Melly Rogers Kipchirchir oraz Mutai Kipkemei. Druga wśród kobiet na mecie zameldowała się Agnieszka Mierzejewska, która jednocześnie drugi raz w karierze została Mistrzynią Polski w maratonie. Trzecie miejsce dla Ivanovy Nastassii z Białorusi.

Biegacze wybiegli na łódzkie ulice o godzinie 9:00 z ul. Bandurskiego, obok Atlas Areny. Od początku zawodnicy z Kenii i Etiopii narzucili mocne tempo, które trzymali do ok. 21km. Biegli w siedmioosobowej grupie aż 30 kilometra. Od tego momentu powoli zaczęli odpadać kolejni biegacze.

Napisz komentarz (2 Komentarze)
Wyniki - maraton
 
 
Jasiek Szczepłek: Wielkie święto biegania już za nami. Kolejny DOZ Maraton Łódzki z PZU przeszedł do historii. Wielką wygraną łódzkiej imprezy jest z pewnością Monika Stefanowicz (Drybulska), która wygrała wśród pań, zdobyła tytuł Mistrzyni Polski, a także zgarnęła nagrodę specjalną w postaci Forda Fiesta. Niestety doszło też do incydentu na trasie, w skutek którego niewielka grupa uczestników, w tym pięcioro z elity sportowej, pomyliła trasę.

Cały czas analizujemy przyczyny tego zdarzenia. Wiele wskazuje na to, że decydujący w tym wypadku był błąd ludzki i niewystaraczające oznakowanie trasy– mówi Michał Drelich, dyrektor z agencji Sport Evolution, organizator DOZ Maratonu Łódzkiego z PZU. - Szczerze ubolewamy, że w ogóle do czegoś takiego doszło. Nam zdarzyło się to po raz pierwszy i oby ostatni. Incydent na trasie nie wypaczył wyników w klasyfikacji generalnej. 
 

Napisz komentarz (1 Komentarz)
 
 
 
Jasiek Szczepłek: Monika Stefanowicz z Polski (2:29:28) oraz Albret Matebor Kiplagat z Kenii (2:11:49) zwyciężyli w DOZ Maratonie Łódzkim z PZU. Drugi wśród mężczyzn był Dereje Tadese Raya oraz Gelgelo Tona Outoya, obaj z Etiopi. Druga z kobiet na mecie zameldowała się Polka, Agnieszka Mierzejewska oraz reprezentantka Ukrainy Tatyana Vernyhor. Monika Stefanowicz została również Mistrzynią Polski w maratonie.

Rywalizacja na trasie DOZ Maratonu Łódzkiego z PZU rozpoczęła się już o 8:42. Pierwsze, z różnicą 18 minut i 29 sekund wystartowały kobiety – tyle wynosi różnica pomiędzy rekordem Polski Małgorzaty Sobańskiej i Henryka Szosta. Reszta maratończyków razem z elitą mężczyzn wystartowała punktualnie o 9:00.
 
- Cały czas starałam się nie oglądać na inne zawodniczki, tylko biec swoim tempem. Na 37 km już wiedziałam, że jak będę trzymać się planu to uda się zdobyć Mistrzostwo Polski. Udało to tępo się utrzymać. Wbiegłam na metę przed mężczyznami i zgarnęłam wszystko dzisiaj – powiedziała po zawodach Monika Stefanowicz.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
 

W tym roku po pierwsze miejsca sięgnęli reprezentanci Polski. Na mecie stadionu Atlas Arena jako pierwszy pojawił się Yared Shegumo, który pokonał dystans maratoński w czasie 2:10:41. Niestety Karolinie Jarzyńskiej nie udało się poprawić swojego wyniku z ubiegłego roku i ostatecznie osiągnęła czas 2:28:12, a więc ponad minutę gorszy niż w ubiegłym roku. Oczywiście mocno wyprzedziła swoje rywalki.

Na mecie Yared Shegumo powiedział, że bardzo ciszy się ze zwycięstwa w Łodzi i z osiągniętego czasu. Początkowo cała elita maratonu biegła razem w grupie, dopiero w końcowych kilometrach Yared zdecydował się zaatakować i mocno ruszył uciekając rywalom. Drugi na podium Omanga Mokaya Hassan z Kenii ukończył bieg z czasem 2:10:47, trzeci zawodnik z Etiopii Tona Outoya Gelgelo z czasem 2:10:53. Jeden z faworytów Marcin Chabowski (2:11:23) był piąty i wypełnił minimum na Mistrzostwa Europy w Zurichu.

Karolina Jarzyńska mimo bardzo dobrego przygotowania nie dala rady pobić rekordu trasy ani poprawić ubiegłorocznego wyniku. Na mecie, bardzo zmęczona powiedziała, że to nie jest jej ostatnie słowo i do Łodzi zamierza przyjechać znowu za rok by ponownie walczyć i poprawić czas. Oceniła bieg jako ciężki, przeszkadzał jej na trasie silny wiatr.

Napisz komentarz (6 Komentarzy)
 
 
 
Jan Szczepłek: Dystans maratonu wynosi dokładnie  42kilometry i 195 metrów.  W weekend 11-13 kwietnia w Łodzi, możemy przebiec znacznie więcej pomagając równocześnie fundacjom uczestniczącym w akcji „Biegam Pomagam”

Akcja „Podziel się kilometrem”, organizowana przez PZU polega na zachęcaniu Polaków do wspólnego biegania i pomagania. Poprzez swój udział w akcji podczas Łódź Maratonu DOZ, każda osoba może przyczynić się do realizacji celu charytatywnego, jakim jest przekazanie pieniędzy przez PZU na akcję „Biegam Pomagam”. Zgodnie z hasłem „Podziel się kilometrem”, zadaniem każdej osoby, która odwiedzi strefę PZU w  Atlas Arenie, będzie pokonanie przynajmniej jednego kilometra na mechanicznej bieżni. Za każdy pokonany kilometr PZU przeznaczy 10 zł na rzecz „Biegam Pomagam”.
 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
 

 

Dowiedz się na pikniku „Dbam o Zdrowie” w Atlas Arenie w dniach 11-12 kwietnia

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie to nie tylko emocje sportowe. W piątek oraz sobotę w Atlas Arenie odbędzie się Piknik „Dbam o Zdrowie”, na którym Grupa Polpharma zorganizuje aktywności w ramach programu „Cisnienie na życie” oraz „Przygotuj się na wstrząs”

W ramach kampanii „Ciśnienie na życie” personel medyczny skontroluje poziom ciśnienia tętniczego krwi uczestników oraz kibiców maratonu, zbada ich wiek serca za pomocą innowacyjnej aplikacji, a także udzieli wskazówek dotyczących profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego. Aplikacja „Wiek serca” pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Podczas wykonywania pomiarów obecny będzie kardiolog, który udzieli porad dotyczących profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego wszystkim zainteresowanym.

Na stoisku kampanii „Przygotuj się na wstrząs” organizowane będą warsztaty pierwszej pomocy z ratownikami medycznymi. Ratownicy wytłumaczą, jakie są czynniki wywołujące anafilaksję, jak rozpoznać jej objawy i jak pomóc sobie lub komuś, u kogo wystąpiła reakcja anafilaktyczna. Warsztaty skierowane są zarówno do dzieci, jak i dorosłych. 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
 
 
 
Padnie rekord Polski?
 
Jasiek Szczepłek: Pojedynek Karoliny Jarzyńskiej, rekordzistki Polski w półmaratonie i Tsehaye Desalegn z Etiopii, dziewiątej zawodniczki rozegranych w miniony weekend Mistrzostw Świata w półmaratonie, będzie ozdobą czwartej edycji Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. W elicie mężczyzn jest aż 5 zawodników legitymujących się rekordem życiowym poniżej 2 godzin i 10 minut. Startują też reprezentanci Polski – Yared Shegumo i Marcin Chabowski.

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie uznawany jest za jeden z najszybszych maratonów w Polsce ze względu na szybką, płaska trasę oraz znakomitą elitę sportową. Potwierdzeniem wysokiego poziomu sportowego i organizacyjnego jest przyznanie Maratonowi Dbam o Zdrowie, jako pierwszemu biegowi w Polsce, certyfikatu IAAF Bronze Label Road Race.

W tym roku liczymy na kolejne rekordy trasy. Mamy niezwykle wyrównaną elitę kobiet i mężczyzn. Wśród panów faworytami do zwycięstwa z pewnością są czarnoskórzy zawodnicy z Kenii, Erytreii oraz Etiopii – mówi Zbigniew Nadolski, dyrektor sportowy Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. - W gronie faworytów do zwycięstwa wymieniłbym m.in. Belachewa Amete z Etiopii, ubiegłorocznego zwycięzce naszych zawodów oraz Stephena Kibiwota z Kenii, który legitymuje się najlepszym rekordem życiowym (2:07:54). Rok temu był drugi i wraca, jak zapowiada, po zwycięstwo. Liczymy też na dobry występ Polaków – Yareda Shegumo i Marcina Chabowskiego. Obydwaj deklarują, że są w życiowej formie i będą walczyć o czołowe lokaty – dodaje.

Napisz komentarz (1 Komentarz)
 
 
Jasiek Szczepłek: Firma TomTom, wiodący producent rozwiązań nawigacyjnych na świecie przygotował dla uczestników i kibiców Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie interaktywną mapę trasy, na której zaznaczone i opisane zostały najciekawsze atrakcje turystyczne oraz punkty odświeżania i kibicowania. Mapa dostępna jest na stronie internetowej imprezy.

TomTom dołączył do grona partnerów wspierających czwartą edycję Maratonu Dbam o Zdrowie. Umowa została zawarta na rok z opcją przedłużenia na kolejne lata.  
 
Do Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie pozostało już tylko 24 dni. Na liście startowej maratonu i imprez towarzyszących znajduje się już ponad 5200 nazwisk z 30 krajów świata. Zapisy internetowe trwają do 6 kwietnia.

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 11-13 kwietnia 2014. W programie zawodów zaplanowany jest także m.in. masowy bieg dla dzieci  - OmegaMed Kids Run, Piknik rodzinny Dbam o Zdrowie oraz expo sportowe Run&Fun.     

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dla tych, którzy jeszcze się wahają czy wystartować w Łodzi wspominamy Łódź Maraton 2013 w krótkiej fotorelacji - dotąd niepublikowanej :) Było barwnie, wesoło, ale też i momentami dramatycznie ale na pewno bardzo sportowo :) Na trasie, na arenie i na scenie :) Zapraszamy do oglądania :)

FOTORELACJA (fot. Dorota Świderska)

 

Napisz komentarz (2 Komentarze)
 
 
 
40 DNI DO STARTU BIEGOWEJ IMPREZY ROKU W ŁODZI
 
Jasiek Szczepłek: Już prawie 4500 osób zgłosiło się do tegorocznej edycji Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie i biegu towarzyszącego ALE 10k RUN. Organizatorzy spodziewają się na starcie nawet 5000 zawodników z ponad 30 krajów świata!

Jest już pewne, że 13 kwietnia padnie w Łodzi kolejny rekord frekwencji. W 2013 roku w maratonie i imprezach towarzyszących wystartowało niespełna 3,5 tysiąca osób. W tym roku liczba uczestników wzrośnie prawdopodobnie o kolejne 1,5 tysiąca.

Wchodzimy w ostatnią fazę przygotowań do Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. Mamy już za sobą ponad 6 miesięcy intensywnych działań promocyjnych i organizacyjnych. Teraz wrzucamy piąty bieg, by do udziału w imprezie zachęcić jak najwięcej mieszkańców Łodzi. W tym roku przygotowaliśmy wyjątkowo wiele atrakcji zarówno dla uczestników, jak i kibiców Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie – mówi Renata Borkowska – Kubiak, prezes Stowarzyszenia Maraton Dbam o Zdrowie.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dział poświęcony imprezie
Strona zawodów

 

Jasiek Szczepłek:  Już ponad 4300 osób zgłosiło się do tegorocznej edycji Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie i biegu towarzyszącego na dystansie 10 kilometrów. Przypominamy, że tylko do 28 lutego obowiązuje niższa opłata startowa.  A już 2 marca (niedziela) ostatni Puchar Maratonu Dbam o Zdrowie.

Od 1 marca opłata startowa wzrasta ze 100 do 120 złotych za maraton oraz z 40 do 50 złotych za bieg na 10 km.


Jesteśmy już pewni rekordu frekwencji – mówi Michał Drelich, dyrektor Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. - Lista uczestników naszej imprezy puchnie w oczach. W ostatnich dniach do maratonu i biegu na 10 kilometrów rejestruje się nawet 60 osób dziennie. Oczywiście nadal czekamy na kolejne zgłoszenia. Gwarantujemy szybką i atrakcyjną trasę, a także multimedialną metę w Atlas Arenie – dodaje.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dział poświęcony imprezie
Strona zawodów

Jasiek Szczepłek:Yared Shegumo i Marcin Chabowski to kolejni, obok Karoliny Jarzyńskiej, czołowi polscy maratończycy, którzy potwierdzili udział w tegorocznym Maratonie Dbam o Zdrowie, który odbędzie się 13 kwietnia w Łodzi. Yared Shegumo wystartuje w Łodzi po raz drugi. W ubiegłym roku był czwarty z czasem 2:12:13, a we wrześniu wygrał PZU Maraton Warszawski i ustanowił nowy rekord życiowy (2:10:34).

Yared z pewnością jest jednym z faworytów do zwycięstwa, ale będzie musiał pokonać wielu utytułowanych zawodników, by po nie sięgnąć. Spodziewamy się kolejnego rekordu trasy i wyniku poniżej 2 godzin i 10 minut  – mówi Zbigniew Nadolski, dyrektor Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. Yared Shegumo do startu w Łódź Maratonie Dbam o Zdrowie przygotowuje się w Etiopii. Od 2003 roku posiada polskie obywatelstwo.

Napisz komentarz (2 Komentarze)

Dział poświęcony imprezie
Strona zawodów

Jan Szczepłek: New Balance, jeden z największych na świecie producentów obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych, został nowym partnerem Maratonu Dbam o Zdrowie.  Łódzka impreza ma być strategicznym projektem sponsoringowym tej amerykańskiej firmy w Europie Środkowo – Wschodniej. Umowa została zawarta na 1 rok z opcją przedłużenia na kolejne lata.

New Balance wspiera wiele biegów na całym świecie. Jesteśmy dumnym sponsorem prestiżowych maratonów w Rzymie czy Rotterdamie, które są złotymi biegami IAAF, a także jednego z najsłynniejszych ultramaratonów, Comrades Marathon, który odbywa się w Republice Południowej Afryki – mówi Mateusz Jasiński, Running Manager w New Balance. - Łódź Maraton, pomimo stosunkowo krótkiej historii, już zasłynął w Europie z perfekcyjnej organizacji i wysokiego poziomu sportowego, czego dowodem jest przyznanie mu, jako pierwszemu biegowi w Polsce, certyfikatu IAAF Bronze Label Road Race. Wizja rozwoju łódzkiej imprezy, którą zaprezentował nam organizator, bardzo nas przekonuje i dlatego zdecydowaliśmy się na podjęcie współpracy – dodaje. 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
 
Jan Szczepłek: Chcesz pomóc innym w osiągnięciu wymarzonego wyniku? Pozostać w pamięci debiutantów na królewskim dystansie? Organizatorzy Łódź Maraton Dbam o Zdrowie poszukują kandydatów na pacemakerów.  Jeśli jesteś doświadczonym biegaczem, potrafisz biec równym tempem, a pomaganie innym sprawia ci przyjemność  - zgłoś się do nas!

Osoba, która chciałaby prowadzić biegaczy na konkretny czas powinna posiadać maratońskie doświadczenie poparte wynikami z ostatnich 2 lat, lepszymi od czasu, na który chciałaby poprowadzić  swoją grupę.

W tegorocznej edycji maratonu, pacemakerzy poprowadzą biegaczy na czasy: 2:50, 3:00, 3:15, 3:30, 3:45, 4:00, 4:15, 4:30, 4:45, 5:00, 5:15, 5:30

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dział poświęcony imprezie
Strona zawodów


fot. Bartek Sobecki

Jasiek Szczepłek: Dziś (12 grudnia 2014) w hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi została zaprezentowana nowa trasa Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. Pomimo ogromnej skali remontów w Łodzi, organizatorom udało się wytyczyć szybką, płaską i atrakcyjną trasę. Bieg pozyskał też nowych partnerów strategicznych – PZU oraz Polpahrma.

Trasa, którą 13 kwietnia pobiegną maratończycy jest bardzo szybka, płaska i spełniaj wymogi IAAF. Mimo remontów głównych arterii w mieści udało nam się zachować wszystkie atuty naszego maratonu. Liczymy, że w  2014 roku ponownie padną tutaj rekordowe wyniki. Szczególnie gorąco będziemy kibicować naszej stypendystce Karolinie Jarzyńskiej – mówi Renata Borkowska - Kubiak, prezes Stowarzyszenia Maraton Dbam o Zdrowie.  
    
Tradycyjnie już w ramach Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie oprócz biegu na dystansie 42,195km odbędzie się również bieg na 10 kilometrów. W 2014 roku nadal ze startu wspólnego, ale już po zaledwie 300 metrach uczestnicy obydwu biegów rozdzielą się i pobiegną w przeciwnych kierunkach.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dział poświęcony imprezie
Strona zawodów

Przygotuj się do maratonu z Karoliną Jarzyńską i Jakubem Czają

Jasiek Szczepłek: Wiemy już, jakie koszulki otrzymają w pakiecie startowym uczestnicy Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. W trwającym 2 miesiące konkursie zwyciężyła Edyta Draus, która w nagrodę otrzyma 1500 złotych.  O kolejne nagrody powalczą biegacze, którzy planują start w łódzkim maratonie. Do wygrania są przygotowania pod okiem Karoliny Jarzyńskiej, rekordzistki Polski w półmaratonie i dr Jakuba Czai, olimpijczyka i eksperta ds. żywienia.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Dział poświęcony imprezie
Strona zawodów

Jasiek Szczepłek:  Po 15 tysięcy dolarów zainkasują zwycięzca i zwyciężczyni Maratonu Dbam o Zdrowie, który 13 kwietnia 2014 roku odbędzie się w Łodzi. Organizator  przewidział również  atrakcyjne nagrody finansowe dla rodzimych maratończyków w ramach klasyfikacji rozwoju polskiego maratonu.

- Co roku rośnie poziom sportowy naszych zawodów, a w ślad za tym rosną również nagrody finansowe dla zwycięzców. W 2014 roku pula nagród gwarantowanych w Łódź Maratonie Dbam o Zdrowie przekroczy 100 tysięcy dolarów – mówi Michał Drelich, dyrektor Imprezy – Chcemy, by w Łodzi co roku odbywał się najszybszy i najbardziej prestiżowy maraton w Polsce. Dlatego na starcie można się spodziewać wielu utytułowanych maratończyków. My największe nadzieje pokładamy w Karolinie Jarzyńskiej, stypendystce Maratonu Dbam o Zdrowie. Trzymamy kciuki za to, by   13 kwietnia ustanowiła w Łodzi upragniony rekord Polski – dodaje.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dział poświęcony imprezie
Strona zawodów

Zaprojektuj koszulkę dla uczestników Łódź Maraton Dbam o Zdrowie

Jasiek Szczepłek: Czy kiedykolwiek odbierając pakiet startowy z koszulką pomyśleliście sobie „Zrobił(a)bym to lepiej”? Organizatorzy Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie postanowili dać Wam szanse i przygotowali konkurs na projekt koszulki. Nagrodą dla najbardziej kreatywnego projektu będzie umieszczenie go na koszulkach uczestników maratonu oraz 1500 złotych. Łódź Maraton Dbam o Zdrowie ma być wielkim świętem biegaczy i mieszkańców miasta. Chcemy, by mieli oni wpływ na kształt maratonu. Dlatego zdecydowaliśmy, że oddamy w ich ręce decyzje o wyglądzie koszulki, którą otrzymają uczestnicy łódzkiego maratonu w pakiecie startowym – mówi Renata Borkowska-Kubiak, prezes Stowarzyszenia Maraton Dbam o Zdrowie.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Prace konkursowe można przesyłać do  30 października br. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa wybierze 5 najciekawszych projektów, które podda pod głosowanie internautów na fanpage'u www.facebook.com/lodzmaraton. Głosowanie odbędzie się między 4 listopada  a 2 grudnia 2013 roku. Zwycięski projekt i nazwisko autora zostaną ogłoszone 3 grudnia. 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
 
Jan Szczepłek: Łódź Maraton Dbam o Zdrowie jest pierwszym biegiem ulicznym w Polsce certyfikowanym przez IAAF. 2 września ruszyły zapisy do czwartej edycji tych prestiżowych zawodów. Łódź Maraton Dbam o Zdrowie odbędzie się 13 kwietnia 2014 roku.

Bronze Label Road Race – taki tytuł przyznała Łódź Maratonowi Dbam o Zdrowie International Association of Atheletics Federation (IAAF). To pierwsze takie wyróżnienie dla biegu z Polski. Na całym świecie jest zaledwie 47 maratonów certifikowanych przez IAAF.
       
Łódź Maraton Dbam o Zdrowie ma krótką historię, ale już aspiruje do elity polskich i europejskich maratonów. Przyznanie nam tytułu IAAF Bronze Label Road Race jest potwierdzeniem wysokich standardów organizacyjnych obowiązujących na naszych zawodach. Warto również zwrócić uwagę na doskonałe czasy zwycięzców. W tym roku Karolinie Jarzyńskiej zabrakło zaledwie 37 sekund do poprawienia rekordu kraju, ale jej wynik (2:26:44) i tak jest jednym z najlepszych w historii polskiej lekkoatletyki – mówi Michał Drelich, dyrektor Łódź Maraton Dbam o Zdrowie.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Galeria cz. 1 NEW!
Galeria cz. 2  NEW!
Galeria cz. 3  NEW!
Galeria cz. 4  NEW!
Dział poświęcony imprezie
Strona zawodów

Michał Drelich: Karolina Jarzyńska nie zawiodła i pewnie zwyciężyła w trzeciej edycji Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie z rekordem życiowym 2:26:44. Do pobicia rekordu Polski zabrakło zaledwie 37 sekund. Wśród mężczyzn triumfował Etiopczyk Ameta Belachew (2:10:01).

Z królewskim dystansem 42,195 km zmierzyło się w Łodzi ponad 1000 osób. Kolejnych 1600 zawodników ukończyło Appteka 10k Run, czyli bieg na dystansie 10 km.

Zgodnie z przewidywaniami, w rywalizacji kobiet bezkonkurencyjna była rekordzistka polski w półmaratonie, Karolina Jarzyńska, która wyprzedziła drugą na mecie Volhę Mazuronak (Białoruś) o prawie 7 minut. Na trzecim miejscu zameldowała się Etiopka Shewe Hayimanot.

Napisz komentarz (5 Komentarzy)

Dział poświęcony imprezie
Strona zawodów
Regulamin
FOTORELACJA 2012

Bartek Sobecki: W najbliższą niedzielę odbędzie się Łódź Maraton Dbam o Zdrowie na starcie, którego stanie około 1500 zawodników z Polski i zagranicy, w ramach imprezy odbędzie się bieg towarzyszący na dystansie 10 km w którym chęć startu zadeklarowało około 2000 biegaczy. Nowa szybka trasa, w opinii organizatorów sprzyja biciu rekordów życiowych. Z takim zamiarem w Łodzi wystartuje aktualna rekordzistka Polski na dystansie 10 km Karolina Jarzyńska. Czołowa Polska maratonka, celuje w rekord życiowy: „po raz pierwszy stanę na starcie maratonu w Polsce jako faworytka jest to dal mnie nowe doświadczenie, pomimo bardzo dobrej dyspozycji podchodzę do dystansu maratonu z pokorą. Organizatorzy zapewnili mnie, że trasa jest bardzo szybka, dlatego w niedzielę od startu będę biec na rekord życiowy, zadowoli mnie wynik poniżej 2:27:16."

Napisz komentarz (4 Komentarze)
Dział poświęcony imprezie
Strona zawodów
Regulamin
FOTORELACJA 2012

Wszystkich chętnych zapraszamy na otwarty trening z Karoliną Jarzyńską, który odbędzie się w najbliższą środę, 10 kwietnia o godzinie 18:30. Zbiórka w Parku im. J. Poniatowskiego przed halą Miejskiego Klubu Tenisowego (MKT) w Łodzi. Karolina poprowadzi zajęcia. Będzie możliwość wspólego pobiegania z rekordzistką Polski w półmaratonie, a także porozmawiania z naszą stypendystką. Zapraszamy! Udział w treningu jest bezpłatny!
Źródło: www.lodzmaraton.pl

Napisz komentarz (0 Komentarzy)