Monika Lewińska: 200 biegaczy w kompletnych mundurach, wojskowych butach i z ciężkimi plecakami taktycznymi pokona trasę niemal 22 kilometrów. Już 16 lutego (sobota) na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego oraz poligonu wojskowego Wojskowej Akademii Technicznej odbędzie się czwarta edycja PÓŁMARATONU KOMANDOSA, czyli słynnej „POŁÓWKI”.

Bieg w ramach „Półmaratonu Komandosa” należy do ekstremalnych, jednych z najtrudniejszych technicznie zawodów sportowych w kraju. Jest wzorowany na testach wytrzymałościowych wojskowych jednostek specjalnych i odbywa się na dystansie niemal 22 km, w umundurowaniu polowym z obciążonym plecakiem taktycznym (min. 10 kg.). Sytuacji nie ułatwia fakt, że temperatura w połowie lutego bywa niska, warunki pogodowe i przyrodnicze – bardzo trudne.

Do uczestnictwa w poprzedniej edycji biegu zgłosiło się ok. 250 chętnych, jednak ze względu na warunki bezpieczeństwa zaakceptowanych zostało ostatecznie 180 biegaczy. W dużej mierze byli to żołnierze jednostek specjalnych Wojska Polskiego, studenci i żołnierze Wojskowej Akademii Technicznej i pozostałych szkół wojskowych, funkcjonariusze BOR, policjanci, strażacy, strażnicy miejscy oraz mieszkańcy Bemowa i innych dzielnic Warszawy. W tym roku limit miejsc to równe 200.

Ta forma zmagań jest niezwykle widowiskowa dla obserwatorów i sympatyków, którzy tłumnie przyjeżdżają na Bemowo, aby kibicować wytrwałym zawodnikom. W tym roku również zapraszamy!

* * *
KIEDY: 16 lutego 2013 r. (sobota)
O KTÓREJ: 11.00 (start) – 16.00 (rozdanie nagród)
GDZIE: Start i meta na stadionie Wojskowej Akademii Technicznej, ul. Kartezjusza 1 (przystanek „WAT”)
 
TRASA
 
 
{moscomment}