Dział poświęcony imprezie - Maraton i Półmaraton Komandosa
 
Już niebawem więcej szczegułów na temat biegu.
 
 
Monika Lewińska: 16 lutego br. na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego oraz poligonu wojskowego Wojskowej Akademii Technicznej odbędzie się czwarta edycja biegu przełajowego "Półmaraton Komandosa", organizowanego przez Wojskową Akademię Techniczną i Akademicki Związek Sportowy WAT przy aktywnym wsparciu Klubu Biegacza "META" z Lublińca.

Bieg w ramach "Półmaratonu Komandosa" należy do ekstremalnych zawodów sportowych, jest wzorowany na testach wytrzymałościowych wojskowych jednostek specjalnych i odbywa się na dystansie 21 km, w umundurowaniu polowym z obciążonym plecakiem taktycznym.

Obecnie tylko dwa maratony w Polsce posiadają taką formę, dzięki czemu przyciągają setki uczestników, sympatyków i kibiców. Do uczestnictwa w poprzedniej edycji biegu zgłosiło się ok. 250 chętnych, jednak ze względu na warunki bezpieczeństwa zaakceptowanych zostało ostatecznie 180 biegaczy. W dużej mierze byli to żołnierze jednostek specjalnych Wojska Polskiego, studenci i żołnierze Wojskowej Akademii Technicznej i pozostałych szkół wojskowych,funkcjonariusze BOR, policjanci, strażacy, strażnicy miejscy oraz cywilni mieszkańcy Warszawy.
 
Już niebawem więcej szczegułów na temat biegu.
 
{moscomment}