Galeria cz. I
Galeria cz. II
Galeria cz. III
Galeria cz. IV NEW
Wyniki  NEW
FILM  NEW

Dorota Świderska: Na starcie IV Maratonu Komandosa w Kokotku koło Lublińca stanęło 230 zawodników. Zawodnicy w pełnym umundurowaniu polowym z minimum  10 kg plecakiem na plecach mieli niełatwe zadanie. Wojskowe buty, trudne warunki na trasie - śnieg i lód - nie ułatwiały im zadania. Tuż przed startem - aby szanse były równe odbywa się procedura ważenia plecaków i sprawdzania poprawności obuwia. Procedurę powtarza się na półmetku i na końcu - kiedy zawodnik przekracza metę, aby mieć pewność, że waga plecaka  przez cały bieg była taka sama. Nie ma punktów odżywczych na trasie zawodów. Każdy startujący zabiera cały ekwipunek ze sobą więc napoje, woda i odżywki to dodatkowe obciążenie dla zawodników.


W czasie zawodów miałam okazję przejechać quadem trasę maratonu i zobaczyć z bliska zmagania zawodników i piękną, bardzo urozmaiconą ale i ciężką trasę. Patrzyłam na mijanych biegaczy z podziwem jak z wielką determinacją walczyli ze swoimi słabościami, bólem i zmęczeniem. Ten bieg to naprawdę próba dla najwytrwalszych. Po raz drugi w charakterze gościa specjalnego wziął udział w zawodach były dowódca jednostki specjalnej Grom generał Roman Polko - obecnie Generał Dywizjii, który ukończył dystans z czasem 5:51:50 i został sklasyfikowany na 143 miejscu.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwszy na mecie pojawił się St.ast. Dariusz Guzowski ze Szkoły Policji w Słupsku z czasem - 3:32:16 pozostawiając rywali daleko z tyłu. O pierwsze miejsce walczył także ubiegłoroczny zwycięzca St.plut. Krzysztof TUMKO - j.w. 3477 Leszno, ale tym razem musiał zadowolić się miejscem II - przybiegł z czasem 3:35:35. Trzeci był St. sierz. Waldemar Dudek z 9 Brygady Kawalerii Pancernej z czasem 3:39:54. Wśród kobiet pierwsza była zwycięż czyni poprzedniej edycji Maratonu Komandosa - Agnieszka MIZERA z Wrocławia - 4:50:44. Druga dobiegła mł. straż. Małgorzata Dziobkowska - Straż Miejska (5:35:50), trzecia Agnieszka Pilawska Doliniarze.com. - 5:38:25.

Zapraszamy wszystkich uczestników do dzielenia się swoimi wrażeniami w komentarzach pod artykułem i do oglądania obszernej galerii zdjęć z zawodów. Wkrótce opublikujemy wyniki, pozostałe zdjęcia i krótki materiał filmowy. {moscomment}