Andrzej "Harcerz" Liśniewski: 11 lutego 2012 roku  Wojskowy Klub Biegacza  „META” z Lublińca, Wojskowa Akademia Techniczna oraz  portal  www.maratonczyk.pl  przy wsparciu  czasopisma „BIEGANIE”,  rodzinnej odlewni Państwa Terleckich oraz  firmy JanySport  mają zaszczyt zaprosić na:
III  „Półmaraton Komandosa”  w Warszawie
Gdzie...co i jak?....
•    Warszawa, dzielnica Bemowo, obiekty sportowe i poligonowe  Wojskowej Akademii Technicznej przy ul. Kartezjusza 1 oraz tereny  Kampinoskiego Parku Narodowego;
•    Biuro zawodów w obiekcie pływalni WAT przy ul. Kartezjusza 1;
•    Biuro zawodów czynne w dniu zawodów od godz. 9.00 do 11.30;
•    Start na trasę „Połówki Komandoskiej”o godz.12.00.
...będzie jak zawsze...ekstremalnie, ciekawie i wesoło.  Wszystkie szczegóły  związane z zawodami  są dostępne  na  stronie  www.wkbmeta.pl  oraz  portalu  www.maratonczyk.pl .
A jak było w poprzednich dwóch edycjach?


10 maja 2010 roku ponad 70 pasjonatów ekstremalnego biegania w mundurach wojskowych   spotkało się na terenach Wojskowej Akademii Technicznej aby rywalizować w pierwszej edycji, jedynego w Polsce -  „Półmaratonu Komandosa” organizowanego przez pracowników i studentów Wojskowej Akademii Technicznej wraz  z zawodnikami Wojskowego Klubu Biegacza „META”  z Lublińca.   

12 lutego 2011 roku po raz drugi na poligonie wojskowym WAT  można było dostrzec biegających zawodników. 102 biegaczy walczyło na trasie klasycznego półmaratonu  o medale i drużynowe puchary. Mała subtelna różnica między „klasykiem”,  a Połówką Komandosa  była tylko  taka że zawodnicy strój sportowy zamienili na mundur, lekkie obuwie biegowe  na buty żołnierskie, asfalt na  podmokłe ścieżki biegowe dokładając na plecy plecak z obciążeniem 10 kg.  Bardzo duży akcent postawiony przez organizatorów na przygotowania logistyczne, zabezpieczenie trasy i oprawę  dało się  „dostrzec” na trasie.  II edycja pokazała że przedszkole i szkoła podstawowa w tych kwestiach zostały już daleko za plecami organizatorów czyli WKB Meta Lubliniec, Wojskowej Akademii Technicznej  oraz osób wspierających ten szalony pomysł biegania zimą…  portalu  maratończyk.pl, rodzinnej odlewni Państwa Terleckich oraz  firmy JanySport.  Po dwóch edycjach  można śmiało powiedzieć że ZWYCIĘZCAMI są wszyscy którzy wystartowali, byli na trasie czując smak własnego potu, zapach bagien  oraz przygniatający z kilometra na kilometr ciężar własnego plecaka! Dołącz do grona tych szczęśliwców którzy ukończyli  „Półmaraton Komanadosa” w Warszawie !


Andrzej Liśniewski znany także jako  „Harcerz”

Patronat Medialny: Maratończyk.pl oraz "Polska Zbrojna"

 
 
 
 
 
Zdjęcia - Dorota Świderska, maratończyk.pl

 

 


{moscomment}