Regulamin / Zasady uczestnictwa
Fotorelacja 2019 (fot. Dorota i Wojciech Szota)

Strona zawodów
Strona na FB
Dział poświęcony imprezie - Maraton i Półmaraton Komandosa

pol komandos medal

Zapisy do tego elitarnego biegu, jakim jest Półmaraton Komandosa, trwały oczywiście bardzo krótko, tym bardziej, że limit miejsc to zaledwie 300 osób.

Już w najbliższą sobotę o godz. 11:00 wystartują zawodnicy, którzy w pełnym umundurowaniu pobiegną 5 pętli na terenie poligonu Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Limit na pokonanie trasy wynosi 4 godziny! Zapraszamy kibiców, rodziny i przyjaciół biegaczy. Rywalizacja na pętlach umożliwia częsty kontakt z zawodnikami :) Po raz kolejny z numerem 1 pobiegnie trzykrotny zwycięzca Półmaratonu Komandosa sierżant Artur Pelo z 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku (zwycięzca edycji 7, 9 i 10).

Przypominamy podstawowe zasady uczestnictwa. Zawodnicy są zobowiązani do przestrzegania kilku bardzo ważnych zasad. Między innymi do startu w pełnym umundurowaniu polowym lub ćwiczebnym (mundur z długim rękawem, beret lub czapka polowa, buty - krój wojskowy o wysokości cholewki minimum 8 cali=20,24 cm). Są zobowiązani do biegu z plecakiem o wadze minimalnej 10 kg, na całej trasie biegu. PLECAKI muszą spełniać założone wymiary oraz posiadać odpowiednią kolorystykę.

pol komandos plecak

Nie zezwala się natomiast na start w bluzach typu tzw. "combatshirt" oraz w butach, które spełniają powyższe kryteria, ale nie są butami typu wojskowego. Więcej informacji znajduje się w regulaminie biegu.

OBUWIE. Wysokość cholewki uzależniona jest od długości stopy, dlatego zdajemy sobie sprawę, że wysokość 8 cali przy długości stopy 23 cm nie jest możliwa. Dlatego prosimy tylko, by zwrócić uwagę, że obuwie musi być typu HIGH, a nie MID. U jednej osoby oznacza to 8 cali, a u innych 6 cali.

Każdorazowe wątpliwości oceni sędzia zawodów.

pol komandos buty

pol komandos buty3

 pol komandos buty1

 

Zezwala się uczestnikom biegu na zastosowanie dodatkowych cywilnych przedmiotów, ale tylko wówczas jeśli ich kształt i kolor są typu wojskowego. Można startować w mundurach polowych wojsk innych państw.

Do zobaczenia na trasie już w sobotę!