Zapisy - zakończone
Regulamin
Fotorelacja 2019 (fot. Dorota i Wojciech Szota)


Strona zawodów
Strona na FB
Dział poświęcony imprezie - Maraton i Półmaraton Komandosa

polamaraton komandosa 2019 190

W dniu dzisiejszym wystartowały zapisy do elitarnego biegu - Półmaratonu Komandosa o Puchar Rektora-Komendanta WAT. W tym roku zawody odbędą się w drugą sobotę lutego - 8.02.2020 roku. Miejsce imprezy to tradycyjnie Plac Ćwiczeń Taktycznych (czyli poligon) Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Zawodnicy będą mieli do pokonania 5 równych okrążeń. Limit na pokonanie trasy wynosi 4 godziny!

Celem wydarzenia jest popularyzacja rywalizacji żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych oraz osób cywilnych w ekstremalnych biegach terenowych w pełnym umundurowaniu z plecakiem ważącym 10kg.

polamaraton komandosa 2019 224
Zawodnicy są zobowiązani do przestrzegania kilku bardzo ważnych zasad. Między innymi do do startu w pełnym umundurowaniu polowym lub ćwiczebnym (mundur z długim rękawem, beret lub czapka polowa, buty - krój wojskowy o wysokości cholewki minimum 8 cali=20,24 cm). Są zobowiązani do biegu z plecakiem o wadze minimalnej 10 kg, na całej trasie biegu. Zezwala się uczestnikom biegu na zastosowanie dodatkowych cywilnych przedmiotów, ale tylko wówczas jeśli ich kształt i kolor są typu wojskowego. Można startować w mundurach polowych wojsk innych państw. Nie zezwala się natomiast na start w bluzach typu tzw. "combatshirt" oraz w butach, które spełniają powyższe kryteria, ale nie są butami typu wojskowego. Więcej informacji znajduje się w regulaminie biegu.

polamaraton komandosa 2019 247

Mimo tak rygorystycznych wymagań, chętnych do startu w Półmaratonie Komandosa nie brakuje i lista startowa szybko się zapełnia. Przewidywany czas potrzebny na zapełnienie 300 miejsc to 72 godziny.

Portal Maratończyk.PL od pierwszej edycji towarzyszy imprezie. W tym roku również będziemy obecni i z radością po raz kolejny obejmujemy bieg Patronatem Medialnym.

polamaraton komandosa 2019 220