Galeria cz.II NEW!Andrzej "Harcerz" Liśniewski: 7 maja 2010 r. na terenach poligonowych Wojskowej Akademii Technicznej oraz  ścieżkach biegowych  Kampinoskiego Parku Narodowego odbył  się  1. „Półmaraton Komandosa". Ponad 70 osób rywalizowało na trasie klasycznego półmaratonu czyli 21 km 97 metrów. Różnica była tylko taka że strój sportowy zamienili na mundur, lekkie obuwie biegowe na buty żołnierskie, asfalt na podmokłe ścieżki biegowe dokładając na plecy plecak z obciążeniem 10 kg i korzystali z dodatkowego doping w postaci chmury komarów w rejonach rezerwatu „Łosiowych Błota". Na ekstremalnej trasie biegu ramię w ramię rywalizowali  studenci i kadra WAT,  Strażnicy Miejscy, pracownicy Biura Ochrony Rządu, żołnierze jednostek specjalnych, żołnierze Marynarki Wojennej, biegacze z różnych klubów biegowych oraz kilkanaście osób cywilnych związanych z w/w szkołami i instytucjami.

Piękna pogoda piątkowego poranka, dobre humory w biurze zawodów, pozytywne nastawienie uczestników nie ziszczały ciężkich przejść na trasie „Połówki Komandoskiej" .

O godzinie 10.00 przed trybuną na stadionie sportowym WAT nastąpiło przywitanie wszystkich uczestników biegu. W imieniu organizatorów wszystkich przywitał kpt. Andrzej  Liśniewski. 5 minut później nastąpił start na 21 kilometrową (z haczykiem) trasę. Uśmiech na twarzach, wesołe komentarze mówiły o tym że wszyscy bardzo się cieszą z udziału w  „1 Połówce Komandoskiej".  Tak wesoło już nie było po pierwszym kółku czyli 7 kilometrach, nastąpiła weryfikacja nastawienia zawodników i ich samopoczucia. Trudna podmokła trasa, czasami zbyt szybkie tempo oraz „zniknięcie" części oznaczenia na trasie (nieproszeni goście)  przyczyniło się do zwiększenia trudności biegu do zakładanej  przez startujących.

Pierwsze miejsce w rywalizacji indywidualnej z czasem 01:49:18 zdobył st.szer. WAŁOWSKI Adam z 1 PSK/WKB META z Lublińca. Drugie miejsce z czasem 01:49:33 zajął st.chor. SZOSTAK Mariusz z 18 BDSz w Bielsku Białej. Jako trzeci na mecie zameldował się st. szer. RADZIK Robert z 16 BDP z Krakowa uzyskując czas 01:52:33.

Wśród Pań pierwsza pokonała ekstremalną trasę plut. ŻUREK Katarzyna z BOR/WKB META Lubliniec w czasie 02:56:50. Druga z czasem 02:57:09 była TRZCIŃSKA Agata z drużyny „Combat 56  Warszawa", trzecią z Pań która zameldowała się na mecie w czasie 03:31:37  była RACZYŃSKA Magdalena z KTS SUPERMARATON Kalisz.

Drużynowo pierwsze miejsce zdobyli reprezentanci 18 Batalionu Desantowo-Szturmowego w Bielsku Białej. Na drugim miejscu „zalogowała" się drużyna 16 Brygady Desantowo-Powietrznej z Krakowa wyprzedzając przedstawicieli trzeciej drużyny zawodów Wojskowego Klubu Biegacza „META" z Lublińca.

Brawo dla wszystkich za udział w tak ekstremalnym, pierwszym w Polsce, „Półmaratonie Komandosa". Można śmiało powiedzieć, że ZWYCIĘZCAMI są wszyscy, którzy wystartowali w tym biegu, którzy byli na trasie czując smak własnego potu, zapach bagien na trasie oraz przygniatający z kilometra na kilometr ciężar własnego plecaka!
Dziękuję wszystkim i przepraszam za niedogodności na trasie...więcej już tak nie będzie!FOTORELACJA
(fot. Dorota Świderska)

 

 FOTORELACJA

(Podchorąży Wujek)


{moscomment}