Zapisy
Regulamin
Trasa
Strona zawodów
FOTORELACJA 2015
Film 2014

Dział poświęcony imprezie

 

Podczas XXII Maratonu Solidarności na trasie pojawią się pacemakerzy, którzy poprowadzą zawodników na następujące czasy netto: 3:30, 3:45, 4:00, 4;15 i 4.30.
Prezentujemy Wam listę pacemakerów i to co chcieli powiedzieć Wam o sobie :)

I przypominamy i o trwających zapisach na ten historyczny maraton. 

15 sierpnia 2016 maratończycy spotkają się by pokonać dystans 42,195 km ulicami Trójmiasta. To już XXII edycja tej wyjątkowej imprezy. Zawodnicy po uroczystym starcie honorowym rozpoczną rywalizację w Gdyni. Start znajduje się nieopodal historycznego Pomnika Poległych Stoczniowców. Następnie trasa przebiega przez Sopot i prowadzi do Gdańska. Meta usytuowana jest  w samym centrum Starego Miasta na ul. Długiej pod fontanną z Neptunem.  

Trasa pozostaje niezmieniona. Dokładną mapę znajdziecie TUTAJ .

Przypominamy, że Maraton "Solidarności" to bieg dla koneserów :) Kameralna atmosfera, patriotyczny duch, sierpniowe słońce, możliwość przebiegnięcia jednego dnia przez Gdynię, Sopot i Gdańsk oraz meta pod Neptunem na Długim Targu. Zapewne jak co roku na trasie maratonu będzie można spotkać biegaczy z całego świata. To już tradycyjnie oprócz Krakowa jeden z najbardziej międzynarodowych biegów maratońskich w Polsce. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego trailara biegu z 2014 roku :)

Na zawodników, którzy zdecydują się wystartować w XXII Maratonie Solidarności w Trójmieście w dniu 15-go sierpnia 2016 czekać będzie na mecie oryginalny medal :) Medal ma format znaczka pocztowego a na awersie znajduje się Brama Stoczni Gdańskiej, przypominająca wydarzenia Sierpnia'80.

Przypominamy, że Maraton "Solidarności" to bieg dla koneserów :) Kameralna atmosfera, patriotyczny duch, sierpniowe słońce, możliwość przebiegnięcia jednego dnia przez Gdynię, Sopot i Gdańsk oraz meta pod Neptunem na Długim Targu.

Zapewne jak co roku na trasie maratonu będzie można spotkać biegaczy z całego świata. To już tradycyjnie oprócz Krakowa jeden z najbardziej międzynarodowych biegów maratońskich w Polsce. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego trailara biegu z 2014 roku :)

W tym roku odbiór pakietów startowych w dniach poprzedzających maraton będzie wyjątkowo w szczególnym miejscu - innym niż dotychczas.

13 i 14 sierpnia (sobota i niedziela) Biuro Zawodów będzie zlokalizowane w Gdańsku w Sali BHP na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej im. Lenina.
Biuro Zawodów: GDAŃSK ulica Doki 1, obok Europejskiego Centrum Solidarności czynne będzie od godz. 11:00 do 19:00. W czasie otwarcia biura będzie możliwość zwiedzania wystawy w Sali BHP z okazji 36 rocznicy rozpoczęcia wielkiego sierpniowego strajku w Stoczni Gdańskiej.

W dniu startu maratonu - 15 siernia (poniedziałek) Biuro Zawodów zostanie przeniesione do GDYNI!!

W tym dniu biuro będzie zlokalizowane jak co roku, w budynku Młodzieżowego Domu Kultuty w Gdyni przy ul. Bema 33 (obok Urzędu Miasta). Zalecane dojście od Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego.
W dniu zawodów biuro będzie czynne od godziny 6:30 do 8:30.

 

Wśród wszystkich zawodników, którzy ukończą XXII Maraton Solidarności, tradycyjnie już, zostanie rozlosowany dwuosobowy voucher na dwudniowy pobyt w hotelu Haffner w Sopocie.

 

PACEMAKERZY

3:30

Mirosław Boczar - Kilka słów o sobie: Przygodę z bieganiem rozpocząłem w roku 1998 debiutem na dystansie 10 kilometrów. Przez kilka pierwszych lat skupiałem się na krótkich dystansach - maksymalnie półmartonu. W miarę postępów w wynikach i systematycznie powiększającego się "apetytu" na szybsze przemieszczanie się" dołożyłem dystans maratoński. To jednak nie było wystarczające i po kolejnym okresie "dojrzewania" skupiłem się na ultramaratonach. Wszystkim uczestnikom biegów, bez względu na osiągany czas życzę wytrwałości i maksymalnego czerpania radości z biegania - wszak to sens "zmagań z samym sobą".

3:45

Piotr Słodowicz  - Kilka słów o sobie: Na co dzień „bankster”, w wolnej chwili pasjonat biegania i roweru. Od dwóch lat w triathlonie. Wyznaję zasadę 3xZ. Najbardziej udany start to drugi maraton, który pobiegłem z czasem 3:07:58 po 12 miesiącach od rozpoczęcia biegania co pozostaje nadal moim rekordem.

Prawie „zawodowy” Pacemarker zwykle na czas 3:30 lub 3:45 w maratonie oraz 1:35, 1:40 w półmaratonie. Ukończone jedenaście maratonów.

Michał Esteban Łojko - Kilka słów o sobie: Zawodowo fizjoterapeuta i trener przygotowania motorycznego w klubach sportowych i kadrach narodowych. Biegowo zwany Estebanem, Książe Prahy :-). Reprezentuje Klub Rajtarowianka Drzonków. Ultramartończyk, etatowy pacemaker na imprezach biegowych (maratony od 4:15 do 3:30, półmaratony od 1:55 do 1:40). Taktyka na bieg: równe tempo. Ukończone trzynaście maratonów i trzy ultramaratony w Polsce.

4:00

Agata Masiulaniec - Kilka słów o sobie: Gdańszczanka, miłośniczka wyzwań i pasjonatka sportu. Wyróżniona w plebiscycie Biegowy Dziennikarz Roku organizowanym przez Fundację Festiwal Biegów. Na koncie ukończone m.in. X Bieg Rzeźnika, IV Bieg Morskiego Komandosa oraz I Zimowy Ekstremalny Triathlon R3D. Uczestniczka i współorganizatorka akcji „125 km i Piotruś stanie na nogi”. Pacemaker podczas Maratonu Solidarności 2013. Ukończone trzy maratony i jeden bieg ultra.


Lucyna Poznańska - niebawem notatka

Arkadiusz Borysiuk - niebawem notatka

4:15

Dariusz Lulewicz - Kilka słów o sobie: Kilka słów o sobie: 36 lat żonaty, dwoje dzieci. Biegam od 8 lat, jest to dla mnie wręcz nałóg, biegam często i dużo, także z wózkiem z moim 3-letnim synkiem, Robertem. Do tej pory przebiegłem dwanaście maratonów, ponad dwadzieścia półmaratonów i ponad setkę biegów na krótszych dystansach. Zamierzam biegać przynajmniej jeden maraton rocznie do emerytury, a jak się da, to i dłużej ;). Mój rekord życiowy w Półmaratonie – 1:38:07, a na 10km – 40:58.Rekord życiowy w maratonie: 3:29:52 (34 Dębno Maraton, 2009). Piąty raz jako pacemarker.

Agnieszka Tomaszewska - Kilka słów o sobie: Biegam od marca 2014r.  Pracuję jako specjalista ds. ekonomiczno-handlowych. Po pracy aktywnie trenuję bieg na dziesięć kilometrów, co wciągnęło mnie całkowicie. Trenuję dużo i często. Najwięcej satysfakcji daje mi stałe poprawiane osobistych rekordów. Mam wiele startów na dziesięć kilometrów przy maksymalnych obrotach. Najlepszy czas 45.01, ach ta sekunda... Bieganie połówek i maratonów traktuje na luzie. HM debiut na dystansie jako pacemaker czas 2:10. Debiut w maratonie ukończony na luzie z czasem  03:58:59.

4:30
 
Robert Sulima
- Kilka słów o sobie: Pierwszy maraton w 2002 roku. Ukończonych maratonów razem z biegami dłuższymi 51. Rekord maratonu 3:39, połówka 1:39, dycha 43. Pacemakerem w maratonie będę po raz piaty Trenuję w zależności od możliwości od 50 km w miesiącu do najwięcej 400 km. Ukończyłem bieg na 85 km,100 km i bieg 24 h oraz dwa razy triathlon na dystansie iron-man.

Bartosz Moll - Kilka słów o sobie: Biegam od 2008 roku. Od tego czasu uczestniczyłem w wielu maratonach w kraju (m.in. Kraków, Warszawa, Dębno, Poznań, Gdańsk) jak i za granicą (Amsterdam, Barcelona, Berlin). Największym jednak przeżyciem był udział w 2010 w maratonie w Nowym Jorku. Tego nie da się opisać słowami! Ukończonych siedemnaście maratonów. Rekord życiowy w maratonie: 3:28:07 (Maraton Łódzki 2014). Od trzech lat jestem pacemakerem w Maratonie Solidarności w Gdańsk.

 

 

 

 

{moscomment}