Już 15 sierpnia po raz osiemnasty odbędzie się Gdański Maraton Solidarności. Trasa maratonu prowadzić będzie z Gdyni, przez Sopot, Westerplatte do Gdańska. Meta znajduje się na Gdańskiej Starówce i jest naszym zdaniem jedną z najpiękniejszych w Polsce - prowadzi Długim Targiem, koło Fontanny Neptuna i Dworu Artura. Zawodnikom zawsze towarzyszy klimat odbywającego się w tym czasie Jarmarku św. Dominika. W tym roku po raz pierwszy pobiegną pacemakerzy na czasy odpowiednio: 3:30, 3:45, 4:00, 4:15, 4:30 i 5:00. Koordynatorem przedsięwzięcia jest p. Piotr Słodowicz, który poprowadzi biegaczy na 3:30.W maratonie pobiegnie również sztafeta MERITUM TEAM. Celem sztafety będzie pomoc dla chorej koleżanki.

Na zawodników po biegu będzie czekał ciepły posiłek. Organizatorzy starają się też poprawić bazę sanitarną (prysznice). Należy jednak pamiętać, że zaplecze Gdańskiej Starówki nie daje dużych możliwości rozbudowy „miasteczka” maratońskiego. Jak co roku na zawodników, którzy chcieliby powrócić w miejsce startu do swoich samochodów będzie czekał specjalny autobus, który po zakończeniu maratonu zawiezie chętnych do Gdyni.

Czas przebiegnięcia maratonu: zawodników obowiązuje limit czasu wynoszący – 5 godzin i 30 minut.

Nie trzeba tutaj opisywać uroków samego Trójmiasta, które w porze wakacyjnej jest szczególnie atrakcyjne nie tylko dla zawodników, ale także dla całych rodzin. Start w Gdańskim Maratonie warto zaplanować już dziś.

Pamiętajcie:
Opłata startowa w wysokości 60 zł obowiązuje do dnia 14.08.2012r. W dniu 15.08.2012r. organizator nie gwarantuje pakietu przedmaratońskiego i opłata startowa wynosi 120 zł (dot. zgłoszeń w dniu biegu).

Prosimy o dokładne przeczytanie regulaminu i zapraszamy na XVIII ENERGA Maraton "Solidarności".

Trasa Maratonu

 
Strefa Mety

 
FILM z maratonu - rok 2009
 
 
{moscomment}