Wyniki

Zakończył się 13. Międzynarodowy Maraton Solidarności Gdańsk-Sopot-Gdynia. Zapowiadana rywalizacja wśród
kobiet okazała się zwycięska dla Polki Arlety Meloch, która ukończyła maraton z czasem 02:53:37. Na drugim miejscu dobiegła Białorusinka Maryia Butakova, zaś na trzecim Ukrainka - Tatiana Filonyuk. Wśród mężczyzn zwyciężył Jarosław Janicki z Hermes Gryfino z czasem 02:27:23, tuż za nim , niespełna po 30 sekundach na mecie pojawił się zawodnik z Ukrainy - Viktor Starodubcev. Warto odnotować fakt, że prawie połowę startujących stanowili zawodnicy na rolkach.

Trzecie miejsce zajął także biegacz z Ukrainy Sergiej Okseniuk. Upał dokuczał nie tylko zawodnikom ścigającym się w biegu "Cud nad Wisłą" ale także zawodnikom Maratonu na trasie Trójmiasta. Solidarność kibiców z zawodnikami przejawiała się w polewaniu ich wodą z wiader i szlauchów. Relacja zdjęciowa wkrótce (oczekujemy na powrót z Gdańska naszego korespondenta Grzegorza Grabowskiego. {moscomment}