Regulamin
Relacje 2007 - 2009

Małgorzata Leśniewicz: 15 sierpnia główną arterię komunikacyjną Trójmiasta opanują biegacze długodystansowi. Na trasie 42 km 195 m z Gdyni przez Sopot do Gdańska via Westerplatte. Impreza wpisana jest w obchody XXX-lecia „Solidarności ",dlatego szczególnie zapraszamy związkowych biegaczy. „Pomimo kryzysu, który spowodował wycofanie się kilku sponsorów, pula nagród w XVI Energa Maratonie "Solidarności" zostanie zachowana na poziomie z ubiegłego roku - zapewnia dyrektor zawodów dr Kazimierz Zimny. - Jeśli bieg będzie szybki i padną rekordy trasy, wówczas pula nagród powiększy się o regulaminowe premie - dodaje dyrektor."

Chociaż do biegu, którego historia zaczęła się w 1981 roku, pozostało jeszcze trochę czasu biuro gdańskiego Maratonu przy ul. Wały Piastowskie 24 pracuje już pełną parą. Trwa rejestracja uczestników, którzy zgłaszają się drogą elektroniczną przez stronę: www.maratongdansk.home.pl. 

Liczba chętnych powiększa się z każdym dniem. Wysokość wpisowego od ubiegłego roku nie zmieniła się i wynosi 50 zł od uczestnika. Trzeba jednak dokonać tej wpłaty najpóźniej do 14.08.2010. Przy zapisach w dniu zawodów opłata startowa wynosiła będzie100 zł i uiszczać ją będzie można gotówką w kasie biura Maratonu, które od 13.08.2010 przeniesie się do Gdyni (ul. Bema 33) w pobliże miejsca startu. Warto pamiętać, że wpłat przez Internet w systemie on-line należy dokonać do 10.08.2010. Z opłaty startowej zwolnione są osoby, które ukończyły 60 lat oraz członkowie NSZZ "Solidarność" na podstawie legitymacji z opłaconymi składkami. Uczestnicy biegu otrzymają medale  oraz pakiet przedstartowy od sponsorów, na które nie mogą jednak liczyć osoby zgłaszające się w ostatniej chwili.

Kierownik Organizacyjny Maratonu
Małgorzata Leśniewicz
{moscomment}