Strona Maratonu "Solidarności"
Dział poświęcony imprezie  

25 orlen maraton trojmiasto 217 214 1200 800 100

DRODZY BIEGACZE, DRODZY PRZYJACIELE MARATONU "SOLIDARNOŚCI"! Dziękujemy za wszystkie maile, telefony, pytania i zainteresowanie Maratonem "Solidarności". To dla nas bardzo wiele znaczy. To dowód na to, że nasza praca, trud, wysiłek i serce jakie wkładaliśmy w organizację 25-ciu edycji tej wyjątkowej imprezy nie poszły na marne. Byliście z nami także bardzo licznie w pandemii przez dwie edycje Wirtualnego Maratonu "Solidarności".

W ubiegłym roku z chorobą zmagał się pomysłodawca i Dyrektor Maratonu od jego pierwszej edycji - Kazimierz Zimny, który po długim pobycie w szpitalu pożegnał się z nami na zawsze w dniu 30 czerwca 2022 roku. Już za dwa dni, pierwsza rocznica śmierci śp. Kazimierza Zimnego. To da nas wszystkich, którzy go znaliśmy i z nim pracowaliśmy bardzo trudny wciąż czas. Bardzo Was wszystkich prosimy o pamięć i modlitwę w Jego intencji.

kazimierz zimnyKazimierz Zimny podczas 25. Maratonu "Solidarności" w 2019 r. , fot. Dorota Szota

Jest też wiele innych powodów, które wpłynęły na to, że w tym roku kolejna edycja naszej imprezy nadal jest zawieszona. Trudno nam je tu wszystkie wymieniać.

Mamy nadzieję, że kiedy "Maraton Solidarności" powróci na ulice, wy także będziecie z nami.
Gorąco wszystkich pozdrawiamy!