Fotorelacja z uroczystości pogrzebowych Kazimierza Zimnego
Strona Maratonu "Solidarności"
Dział poświęcony imprezie  

kazimierz zimny pogrzeb 2022 11
Maraton "Solidarności", organizator: W dniu 6 lipca 2021 roku w Gdańsku na Cmentarzu Łostowickim odbyła się ceremonia pożegnania Kazimierza Zimnego, znakomitego olimpijczyka, trenera, wychowawcy młodzieży, wspaniałego organizatora, przyjaciela. Pogrzeb był godny człowieka wielkiego formatu jakim był Kazimierz. Ceremonię Mszy Świętej i ostatnie pożegnanie poprowadził kapelan polskich olimpijczyków ksiądz Edward Pleń. Nie zabrakło pocztów sztandarowych NSZZ Solidarność i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Trumnę okrywała flaga Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Nie zabrakło przyjaciół, współpracowników, biegaczy, uczestników Maratonu "Solidarności", a także łez i wzruszających pożegnań.

Przemowy wygłosili miedzy innymi: Przewodniczący Regionu Gdańskiego NSZZ Solidarność - Krzysztofowi Dośla, Wiceprezes PKOL Mieczysław Nowicki, wiceprezydent miasta Tczewa - Adam Urban, Prezes Stowarzyszenia "Biegający Tczew" - Marek Moszyński, wiceprezydent miasta Gdańsk - Piotr Borawski, przedstawiciel Uniwersytetu Gdańskiego z Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu, członkowie rodziny i przyjaciele.

15 sierpnia 2022 roku miała odbyć się kolejna edycja Maratonu "Solidarności". Dwa lata czekaliśmy na ten czas, kiedy spotkamy się na ulicach Trójmiasta, kiedy to On, Dyrektor Maratonu "Solidarności" Kazimierz Zimny, zaraportuje dyspozycję: "Gotowi do startu!", a na mecie przywita biegaczy sam Neptun! Dwa lata przetrwaliśmy z Wami biegając w wirtualnych edycjach, pokazując przywiązanie do tradycji, maratońskich wartości, pamiętając o ważnych wydarzeniach, które upamiętnialiśmy biegając w tym właśnie biegu, każdego roku w dniu 15 sierpnia.

maratongdansk
Tymczasem życie napisało nam zupełnie inny scenariusz. Odszedł od nas pomysłodawca i dyrektor maratonu od pierwszej edycji - Kazimierz Zimny, Bardzo nam brakuje jego obecności, porady i wsparcia. Ponadto 2 lata pandemii sprawiły że Stowarzyszenie Maratonu "Solidarności" boryka się z wieloma kłopotami organizacyjnymi i przede wszystkim finansowymi.

To wszystko sprawiło, że z wielkim żalem, ale jesteśmy zmuszeni poinformować, że w tym roku Maraton "Solidarności" nie odbędzie się. Nie Jesteśmy w stanie podjąć się organizacji imprezy, która jest tak ogromnym przedsięwzięciem logistycznym. Uczestnicy maratonu pamiętają, że trasa przebiegała przez całe Trójmiasto, przez Gdynię, Sopot i Gdańsk.

Bardzo żałujemy, że w tym roku maratończycy nie będą mogli finiszować na Długim Targu, pod fontanną Neptuna. Mamy nadzieję, że ta impreza z ogromnymi tradycjami (odbywająca się nieprzerwanie od 1995 roku), jeszcze się odrodzi chociażby po to, aby upamiętnić wspaniałego człowieka, jakim był Kazimierz Zimny!

Pamiętajcie w swoich modlitwach, rozmowach, wspomnieniach o Kazimierzu Zimnym. Niech pamięć o tym wspaniałym człowieku nie zginie!

kazimierz zimny pogrzeb 2022 10

kazimierz zimny pogrzeb 2022 2

kazimierz zimny pogrzeb 2022 8

kazimierz zimny pogrzeb 2022 7

kazimierz zimny pogrzeb 2022 9

kazimierz zimny pogrzeb 2022 5

kazimierz zimny pogrzeb 2022 1

kazimierz zimny pogrzeb 2022 6

kazimierz zimny pogrzeb 2022 4

kazimierz zimny pogrzeb 2022 13

kazimierz zimny pogrzeb 2022 16

kazimierz zimny pogrzeb 2022 12

kazimierz zimny pogrzeb 2022 1