REGULAMIN 2021
Strona zawodów 

Dział poświęcony imprezie  

maraton solidarnosci 2021

Organizator: Bądźmy razem i pokażmy naszą SOLIDARNOŚĆ!  Bardzo na Was liczymy!
Drodzy biegacze, przyjaciele i sympatycy Trójmiejskiego Maratonu Solidarności!

W ubiegłym roku zatrzymała nas pandemia i musieliśmy odwołać tradycyjny maraton, co zrobiliśmy z wielkim smutkiem i wielkimi oczekiwaniami na rok 2021. Rok 2021 nadszedł i nasze nadzieje na nowo odżyły, nadzieje, że będzie już normalnie. Ale niestety... jeszcze nie w tym roku. Trasa Maratonu Solidarności prowadzi przez trzy duże, turystyczne miasta i odbywa się w środku lata, w dniu świątecznym. Ubiegły rok pokazał, że brak możliwości podróżowania za granicę spowodował jeszcze większy napływ turystów do miejscowości nadmorskich i do Trójmiasta. Biorąc to wszystko pod uwagę, po konsultacjach ze służbami miejskimi wiemy już na pewno, że Maraton Solidarności nie otrzyma jeszcze w tym roku zezwoleń niezbędnych do organizacji tradycyjnego biegu w Trójmieście...

Ubiegły rok pokazał, że mimo odosobnienia byliśmy razem, nie zostawiliście nas samych, nie zapomnieliście, i także, co bardzo dla nas ważne, dzięki waszemu udziałowi w wirtualnej edycji 2020 - "ORLEN e-Maratonie Solidarności z towarzyszącą 5-tką w tle", nasze Stowarzyszenie Maratonu Solidarności miało szansę znaleźć sponsorów i co najważniejsze przetrwać ten niezwykle trudny rok. Byliśmy SOLIDARNI, RAZEM - CHOCIAŻ OSOBNO - jak głosiło nasze ubiegłoroczne hasło. Nikt oczywiście nie przewidział, że będziemy musieli przetrwać jeszcze kolejny sezon.

Wierzymy, że i w tym roku będziecie razem z nami, że dzięki Waszej Solidarności z nami, naszymi działaniami, za rok spotkamy się na starcie w GDYNI i na mecie w GDAŃSKU! Nasze hasło wirtualnej edycji 2021 brzmi "Bądźmy razem i pokażmy naszą SOLIDARNOŚĆ!".

Biegamy przez dwa miesiące, od 1 lipca do 31 sierpnia 2021. Zapisy startują 5 czerwca 2021 w sobotę.

Nowe dystanse, tańsze pakiety! Nawet za 0 zł!

Chcielibyśmy, aby każdy kto do nas dołączy, znalazł dla siebie taki dystans, jaki mu najbardziej odpowiada. W związku z tym, w tym roku zwiększyliśmy możliwości rywalizowania wirtualnego o półmaraton i 10 km.

Do wyboru będziecie mieli 5 możliwości:

  • 42 km 195 m - jednorazowy bieg maratoński - bieg główny
  • 42 km 195 m - maraton w ratach (od 2 do maksymalnie 7 rat)
  • 21 km 097 m - jednorazowy bieg półmaratoński - dystans dodatkowy
  • 10 km - dystans dodatkowy
  • 5 km - dystans dodatkowy

Udało nam się także w tym roku obniżyć opłaty. Każdy zawodnik będzie miał do wyboru cztery rodzaje pakietów startowych - najtańszy za 5 zł. W tym roku będzie także możliwość udziału BEZPŁATNEGO! Dla osób, które pobiorą jedynie numer startowy samodzielnie ze strony internetowej (dostępny od 1 lipca 2021) i nie będą zainteresowane zakupieniem i otrzymaniem pamiątkowej koszulki i medalu ani numeru w wersji wydrukowanej.

Dla pozostałych uczestników, którzy cenią sobie pamiątki maratońskie i biegowe (tak jak MY!!!! :)) oczywiście przygotujemy tradycyjnie: drukowane, imienne, numery startowe, piękne pamiątkowe medale i koszulki. Szczegółowy opis pakietów znajdziecie w regulaminie na stronie wydarzenia.

Projekt koszulki i medalu niebawem zaprezentujemy.

Wydarzenia historyczne, które upamiętniamy naszym biegiem

Startem w "ORLEN e-Maratonie Solidarności z biegami towarzyszącymi 2021", pragniemy uczcić nie tylko wydarzenia Sierpnia'80. W tym roku w całej Polsce świętujemy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Maraton Solidarności jest imprezą patriotyczną, chcemy więc dołączyć do uczczenia tego wielkiego wydarzenia naszym wysiłkiem czyli tym, co bardzo kochamy robić - BIEGANIEM.

Jesteśmy z biegaczami już ponad ćwierć wieku. Są tacy, którzy są z nami od samego początku. Na pewno jeszcze wiele wspólnych startów przed nami! Wierzymy więc, że będziecie z nami nadal, choć jeszcze w tym roku inaczej, że nie zapomnicie o nas i jak najliczniej dołączycie do naszej wirtualnej rywalizacji. Bardzo gorąco Was zapraszamy!

Przypomnijmy, że rok 2020 również obfitował w piękne i ważne dla Polski rocznice, o których pamiętaliśmy: 40-lecie NSZZ "Solidarność", rok Św. Jana Pawła II i 50-lecie wydarzeń grudniowych na Wybrzeżu w 1970 roku. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym roku uczestniczyli w naszym wydarzeniu.

Mamy nadzieję, że mimo wszystko będziecie z nami w wirtualny sposób, że jeszcze ten rok, choć osobno to jednak solidarnie będziemy razem i podtrzymamy ciągłość imprezy, którą od tylu lat razem z wami tworzymy. Bez Was i bez Waszego udziału nie ma Maratonu Solidarności, więc całym sercem liczymy na Waszą obecność i towarzyszenie imprezie.

Sponsorzy i Partnerzy wydarzenia
Sponsor Tytularny: PKN ORLEN S.A., Oficjalni Partnerzy: Lotto, Poczta Polska S.A., Partnerzy: Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, NSZZ "Solidarność" Komisja Krajowa, NSZZ "Solidarność" Zarząd Regionu Gdańsk, Instytut Dziedzictwa "Solidarności", Patroni Medialni: Radio Gdańsk, TVP 3 Gdańsk, Trojmiasto.pl. Maratończyk.pl, Maratonypolskie.pl.

stopka mala