Bieganie

berlin 2021

Guye Adola wygrał BMW BERLIN-MARATHON w czasie 2:05:45. Wśród kobiet najlepsza okazała się debiutująca na dystansie maratońskim Gotytom Gebreslase - 2:20:09. Zawody rozgrywane były w słonecznych, gorących warunkach pogodowych, co nie sprzyjało osiąganiu dobrych rezultatów. Transmisję z Maratonu Berlińskiego, ze znakomitym komentarzem Jurka Skarżyńskiego można było zobaczyć na Polsat Sport Fight. 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

skarzynski Transmisję z Maratonu Berlińskiego, ze znakomitym komentarzem Jurka Skarżyńskiego
 można zobaczyć na Polsat Sport Fight. Gorąco Polecamy!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki

yared 43 maraton warszawskiźródło: FB/Maraton Warszawski

Yared Shegumo zwyciężył z dużą przewagą w 43. Maratonie Warszawskim z czasem 2:14:39, pokonując Kenijczyka Boniface Wambua Nduvę - 2:18:03 i Krzysztofa Gosiewskiego - 2:23:43. Organizator udostępnił już relację z ostatnich metrów i wywiad przeprowadzony na mecie z Yaredem Shegumo. Wśród kobiet najszybsza była Monika Andrzejczak - 2:31:11. Drugie miejsce wywalczyła Dominka Stelmach - 2:41:47. Najciekawsze momenty możemy zobaczyć pod tym linkiem https://fb.watch/8fXfq3vGvi/

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy 

kleszczow5 2018
Bartek Sobecki: Po raz ósmy w najbliższą niedzielę odbędzie się bieg Kleszczów na Piątkę. Do zawodów zgłosiło się 200 zawodników na dystansie 5 km oraz 150 dzieci! Listy startowe zamknęły się na długo przed zawodami. Impreza wraca po rocznej przerwie, na nową jeszcze szybszą trasę, która sprzyja poprawie rekordów życiowych.

Cieszymy się, że udało się nam wrócić z szybką piątką na ulice Kleszczowa – mówi Jan Gurazda Prezes LKS Omega Kleszczów dodając – w tym roku zmodyfikowaliśmy lekko trasę, start będzie z ulicy Sportowej, a meta na stadionie, dzięki czemu trasa stała się jeszcze szybsza. Mam nadzieję, że przełoży się to na nowe rekordy uczestników.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zapisy  /  Program
Galeria - 9.09.2021
Strona wydarzenia

mazovia piaseczno 2021 4
Już w najbliższy czwartek, pojutrze - 23.09.2021 - biegamy w ramach "Mazovia Track Cup" w Piasecznie. Jest to cykl czterech imprez lekkoatletycznych skierowanych do amatorów, dzieci i młodzieży, wszystkich miłośników uprawiania aktywności fizycznej, podczas której będą mogli zasmakować prawdziwej rywalizacji sportowej na stadionie lekkoatletycznym i poczuć się niczym na Diamentowej Lidze. W dodatku start jest bezpłatny! Można pobiec za na dystansach: 100, 200, 400, 800, 1500, 5000. Dystanse dla dzieci: 60 i 100 metrów. Numer startowy, w pakiecie! Są jeszcze wolne miejsca na liście startowej. W tej chwili zapisanych jest 100 osób. Piękna oprawa biegu, fantastyczna atmosfera. Zdjęcia z pierszego biegu w załączonej galerii :) 

Każdemu z czterech mitingów patronują inni sportowcy, którzy heroicznie oddali życie za ojczyznę. Biorąc udział w naszych mitingach można poznać ich życie i "dotknąć" poświęcenia polskich sportowców. Na naszejs tronie znajduje się krótki opis bohaterów.

Przyjdź! Wystartuj! Sprawdź się! Szybka bieżnia w Piasecznie dla każdego! 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Wyniki po 11 etapach
Galeria zdjęć

czo oju 15 09 2021Start do biegu Czo Oju w Warszawie - 15.09.2012

Janusz Kalinowski: Po wakacyjnej przerwie kolejny bieg cyklu Korona Himalajów i Karakorum – Czo Oju w rywalizacji kobiet nie przyniósł niespodzianek. Na pięciokilometrowym dystansie przy Centrum Olimpijskim w Warszawie zwyciężyła Agnieszka Żuraniewska (Warszawa) - 21.51 przed Ewą Szyszko (Marki) - 21.57, Moniką Gańską-Karamon (Warszawa) - 22.52 i dawno nie widzianą w Polsce Ukrainką Oleną Babenko - 23.13.

Natomiast w gronie mężczyzn na trasie pojawił się "ekspres", przez niektórych uczestników określony dosadniej, jako pendolino. Zaraz po sygnale startu Kacper Wiśniewski (Białogard SGSP), bo o nim jest mowa, ruszył w tempie sprintera. Z pewnością sporo osób zadawało sobie pytanie, jak długo je utrzyma. Okazało się, że aż do samej mety, a czas 16.19 wprawił nawet sędziów w osłupienie.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Galeria cz. 1 
Galeria cz. 2
Galeria cz. 3
Galeria cz. 4
Wyniki
Strona imprezy
Dział poświęcony imprezie - Maraton i Półmaraton Komandosa

polmaraton komandosa 21 8Finiszujący Artur Pelo 

Tradycji stało się zadość. W 12. Półmaratonie Komandosa zwyciężył Artur Pelo - specjalista w bieganiu w mundurze, wojskowych butach i z 10-cio kilogramowym plecakiem. Na poligonie Wojskowej Akademii Technicznej nie miał sobie równych i metę osiągnął z dużą przewagą nad rywalami. To kolejny sukces Artura Pelo w tej imprezie, który od wielu lat utrzymuje imponującą formę. Przypomnijmy, że wśród swoich sukcesów ma m. in. zwycięstwo w Maratonie Warszawskim w 2003 roku.

W tym roku WAT świętuje 70-lecie powstania, co zostało upamiętnione na medalach jakie otrzymali uczestnicy biegu.

Niebawem zaprezentujemy pełną relację i obszerną galerię zdjęć. Zapraszamy!

Napisz komentarz (1 Komentarz)

Strona imprezy

ZIS Kraków: 14. Bieg Trzech Kopców wystartuje za nieco ponad dwa tygodnie! Zapisy trwały niespełna tydzień i w tym czasie osiągnięty został ustalony limit 2000 uczestników. Poniżej prezentujemy trasę, z którą już 3 października zmierzą się biegacze.

Uczestnicy będą mieli do pokonania 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Prawie 1/4 biegu prowadzi ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, gdzie trasa w przeważającej części tylko się wznosi.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona zawodów 
Dział poświęcony imprezie

maraton polowka warszawa 2021Radek Wypych (po środku) podczas 14. Półmaratonu Warszawskiego 2019

Zawodnicy Maratonu i Półmaratonu Warszawskiego wystartują jednego dnia w ostatnią niedzielę września (26.09.2021). Wiadomo jaka jest sytuacja, więc nie ma co narzekać, my jednak bardzo żałujemy, że nie będzie dwóch osobnych imprez. Jest spora grupa biegaczy, która regularnie startowała w obu biegach. Teraz muszą wybierać… Kilka osób wciąż widnieje na obu listach i być może się skusi na oba starty. Teoretycznie jest to możliwe. Maraton rozpoczyna się o godz. 8.00, a ostatnia tura półmaratonu wyrusza o godz. 13.00.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zapisy
Regulamin / Regulamin imprezy masowej
Strona imprezy

niepodlegla piatka2021

Jakub Nowak, Fundacja Action Life: W niedzielę, 7 listopada 2021 roku na PGE Narodowy, odbędą się Otwarte Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn na 5 km. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Action-Life, która od lat szerzy idee zdrowego i aktywnego trybu życia. Celem wydarzenia jest stworzenie przestrzeni dla zdrowej sportowej rywalizacji i integracji środowiska biegaczy amatorów. Oprócz zawodowców, o czasy powalczy ponad 1000 biegaczy i biegaczek amatorów.

Data wydarzenia jest nieprzypadkowa – ostatnia niedziela przed 11.11. Zawody stanowią formę świętowania 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólny start w Niepodległej Piątce jest wyrazem wdzięczności kolejnych pokoleń za wolność naszego kraju. Pandemia koronawirusa nie powstrzymuje biegaczy, kibiców i organizatorów od świętowania tak ważnego dnia.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy 

seniorzy

Kinga Ciukta: W dniu 19 września na Stadionie “Podskarbińska” po raz pierwszy odbędzie się otwarta impreza z elementami lekkiej atletyki dla Seniorów – Warsaw Senior Cup. Ta wyjątkowa inicjatywa powstała z myślą o osobach starszych, które pragną wziąć udział w rywalizacji sportowej. Warsaw Senior Cup to zawody składające się z pięciu konkurencji specjalnie przygotowanych dla Seniorów. Uczestnicy będą rywalizować w: biegu na 60 metrów, pchnięciu kulą, skoku w dal z miejsca, ergometrze wioślarskim i strzelaniu z pistoletu laserowego.

Seniorzy będą startować w kategoriach wiekowych: 60-69, 70-79 i 80+ w podziale na kobiety i mężczyzn. Najlepszych zawodników nagrodzimy medalami.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

bieg kobiet

Fundacja Action-Life: W sobotę 18 września br. w Łazienkach Królewskich w Warszawie o godz. 12.00 wystartuje wyjątkowy bieg. Na dystansie 8833 metrów pobiegnie 600 osób – wśród nich kobiety, które na co dzień noszą mundur Wojska Polskiego i służą w Siłach Zbrojnych. Dystans został określony tak, żeby reprezentował 8833 kobiety, które obecnie czynnie służą w Siłach Zbrojnych.

Specjalnie przygotowaną rozgrzewkę poprowadzą: kapral Oktawia Nowacka i kapral Henryk Szost oraz szer. Iga Baumgart-Witan.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

CUD
Mariusz Jakóbiak: Fundacja Aktywni dla Polski zaprasza na imprezę dla dzieci i całych rodzin, która odbędzie się w dniu 19 września 2021 w godzinach 13:00 - 18:00 na Stadionie Lekkoatletycznym "Podskarbińska" OSiR Praga - Południe, Warszawa, ul. Chrzanowskiego 23. Festyn będzie posiadał bardzo atrakcyjną formę z wieloma konkurencjami sportowymi, w których będą mogły wziąć udział dzieci w każdym wieku jak również ich rodzice i dziadkowie. W trakcie festynu organizator przygotuje konkurencje rodzinne gdzie dzieci i ich opiekunowie będą współpracować w celu realizacji zdania sportowego.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy  

koszulka B3K

9 września rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń internetowych do 14. Biegu Trzech Kopców, który zaplanowany jest na 3 października 2021 roku. Ustalony został limit startujących – 2000 zawodników, w tym 1000 z koszulkami firmy ASICS. 

Rok przerwy bez magicznego, jedynego w swoim rodzaju biegu to zdecydowanie za długo! Już 3 października o godzinie 10:30 ponownie spotkamy się na starcie Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy

biegsggw
Robert Zakrzewski: Dla niektórych Meta to rzeka we wschodniej Kolumbii, dla innych niewielkie włoskie miasteczko. Natomiast dla uczestników przełajowego Biegu SGGW meta to upragniony cel. Ruszają zgłoszenia do kolejnej edycji imprezy.

Po rocznej przerwie biegacze znów spotkają się warszawskim Ursynowie, a dokładnie w zabytkowej części kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Na kilku hektarach znajdziemy tam m.in Pałac Rektorski, pomnik Juliana Ursyna Niemcewicza, skarpę wiślaną, wiekowe drzewa i ogród bylinowy.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki

im 2021 warszawa 1
Sebastian Karaś okazał się najlepszym zawodnikiem podczas rywalizacji Citi Handlowy 5150 Warsaw. W kategorii kobiet jako pierwsza na mecie zameldowała się Anna Padlewska. Zawody ukończyła też wyjątkowa sztafeta, w skład której wchodzili zawodnicy z zespołem Downa oraz popularny aktor, Tomasz Karolak.

Po roku przerwy Warszawa ponownie stała się najważniejszym punktem na triathlonowej mapie Polski. Na listach startowych Citi Handlowy 5150 Warsaw było ponad 800 zawodników. Tradycyjnie w przypadku zawodów w stolicy, etap pływacki odbywał się nad Jeziorem Zegrzyńskim. Uczestnicy mieli do przepłynięcia 1,5 km, po czym wsiadali na rowery i po przejechaniu 40 kilometrów meldowali się w strefie zmian (T2) zlokalizowanej na boisku Polonii Warszawa. Stamtąd wyruszali na trasę biegową o długości 10 km wytyczoną pośród zabytkowych miejsc Starego i Nowego Miasta.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Fotorelacja
Galerie zdjęć z Biegu Fabrykanta
Wyniki 
Strona zawodów
 bieg fabrykanta 130

Bartek Sobecki: W sobotę 28.08.2021 w Łodzi, biegacze świętowali jubileuszowy 10. Bieg Fabrykanta. Jak zwykle nie zabrakło fabrykanckich motywów przypominających historię miasta. Wszyscy świetnie się bawili podczas biegów dzieci, Biegu Grohmana na dystansie jednej mili i na biegu głównym, którego trasa prowadziła w tym roku obok neorenesansowego pałacu Karola Scheiblera. Zapraszamy do oglądania naszej fotorelacji. Niebawem dalsze materiały.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy
Galeria cz. 1 - start biegu
Galeria cz. 2 - trasa biegu
Galeria cz. 3 - meta biegu
Galeria cz. 4 - dekoracje
Galeria cz. 5 - biegi dzieci - start
Galeria cz. 5 - biegi dzieci - meta
Wyniki

kleszczowska dziesiatka 2021

Na dystansie 10 kilometrów biegacze rywalizowali w Kleszczowie (woj. łódzkie) czyli w najbogatszej gminie w Polsce. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Niebawem dalsze materiały.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona wydarzenia

foto start
Karol Daniluk: Leśne ścieżki gminy Michałowice po raz trzeci będą gościły fanów aktywnego spędzania wolnego czasu. Do wyboru są dwa dystanse – 5 km i półmaraton, zatem każdy może znaleźć coś dla siebie. 18 września po raz trzeci spotkamy się na starcie Półmaratonu „Lasy nad Utratą” oraz biegu na 5 km. W zależności od wybranego dystansu, zawodnicy będą mieli do pokonania jedną (5 km) lub cztery (półmaraton) pętle prowadzące po leśnych drogach i ścieżkach usytuowanych nad rzeką Utratą. Tegoroczny start będzie miał miejsce po drodze prowadzącej na parking w Suchym Lesie, skąd jest 200 metrów, aby znaleźć się już na leśnych pętlach.

Napisz komentarz (1 Komentarz)

Strona imprezy

kleszczow dziesiatka

Bartek Sobecki: Kleszczowska Dziesiątka po roku przerwy odbędzie się już w niedzielę. W ramach imprezy rozegrany zostanie bieg na dystansie 10 km oraz biegi dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy biegu głównego do pokonania będą mieć nową trasę, która w całości prowadzi po terenach Gminy Kleszczów. Dla niezdecydowanych zostało jeszcze kilka wolnych miejsc, zapisać będzie można się w dniu biegu w biurze zawodów na terenie Gminnego Stadionu w Kleszczowie.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona OSiR Praga Południe 
Test Coopera THUMB
W dniu 29 sierpnia, na Stadionie “Podskarbińska”, odbędzie się po raz pierwszy otwarty dla wszystkich Test Coopera. Ta wyjątkowa inicjatywa powstała z myślą o osobach, które pragną sprawdzić swoją formę przed jesiennymi startami, ale też dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić niedzielne popołudnie.

Test Coopera na Stadionie “Podskarbińska” to impreza biegowa dla wszystkich realizowana na bieżni lekkoatletycznej stadionu. Test Coopera to próba wytrzymałościowa opracowana przez Kennetha H. Coopera polegająca na nieprzerwanym 12-minutowym biegu. Pokonany przez biegacza dystans uznawany jest za miarę wytrzymałości. Dokładna ocena wytrzymałości odczytywana jest ze specjalnych tabel.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy 
Zapisy 
Zapisy - bieg dzieci 

foto start RUNbertow20
Robert Zakrzewski: Wielkimi krokami nadchodzi jeden z najszybszych biegów na 5 km w Warszawie. Już po raz dziewiąty po rekordy życiowe pobiegną uczestnicy biegu RUNbertów. W ramach imprezy odbędą się Otwarte Akademickie Mistrzostwa Warszawy w biegach ulicznych i nie zabraknie czegoś dla najmłodszych. Zapisy wystartowały!

Dzielnica kojarzona z wojskiem i istniejącą tam Akademii Sztuki Wojennej znów stanie się areną walki o jak najlepsze rezultaty. Kto spisze się na piątkę, a komu pozostanie niedosyt? O tym przekonamy się już w połowie października. Jest jeszcze czas by przygotować życiową formę, zebrać drużynę mistrzów, lub po prostu dobrze się bawić w rodzinnej atmosferze. Podczas tej imprezy, każdy znajdzie coś dla siebie.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Stona imprezy
Regulamin
Zapisy 
Galerie zdjęć z biegu 5.08.2021

piaseczno cup 2021 2km 59

Łukasz Rosiek: W najbliższy czwartek 26.08.2021 - odbędzie się mityng lekkoatletyczny Mazovia Track Cup na stadionie w Piasecznie. To jedna z bardzo niewielu okazji, aby móc ścigać się na bieżni z bloków, a czas będzie mierzony za pomocą profesjonalnej aparatury do fotofiniszu. Dystanse to 100, 200, 400, 800m kobiet, 1500m mężczyzn, 2000 i 3000 metrów. Dla każdego zawodnika na mecie czekać będzie medal.

Zawody odbędą się 26.08.2021 w godzinach 17:00-20:00

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wydarzenie na FB
Zapisy 

ultra wroclaw

Tomek Łąk: Z wielką przyjemnością pragniemy zaprosić Was wszystkich 4-go września 2021 na pierwszy w dziejach miasta Wrocławia UltraPark12h -Przegoń raka. Ten wyjątkowy bieg dedykujemy dla naszych wielkich małych wojowników, zmagających się z chorobą nowotworową. To właśnie dla nich postanowiliśmy utworzyć 12h strefę mocy, oddając im nasz wysiłek wykręcony w Parku Skowronim we Wrocławiu przy Przylądku Nadziei.

Nie pobieramy żadnych opłat. Bieg ma charakter promujący podjęcie walki z nowotworami, wspierający program pomocy dziecięcej onkologii w Przylądku Nadziei we Wrocławiu. UltraPark 12h rozegrany będzie o Puchar Prezydenta Miasta Wrocławia i pod Patronatem honorowym Prezydenta Miasta Wrocławia Pana Jacka Sutryka. Patronuje medialnie nam również Gość Niedzielny. Dając świadectwo osobistego udziału w tym wydarzeniu pokażemy wszystkim ile jest w nas determinacji i woli walki, której potrzebują dzieci z Przylądka.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona wydarzenia
Aplikacja

rak reatron

Justyna Zalewska: Zapraszamy gorąco wszystkich miłośników sportu, zdrowego trybu życia i pomagania do wzięcia udziału w sportowym wyzwaniu – RakReaton. Cel jest jeden: pokonać we wrześniu milion kilometrów, a wtedy 100 000 złotych trafi na leczenie dzieci chorych na nowotwory. Liczy się każdy wysiłek fizyczny –spacer, nordic walking, bieg, jazda na rowerze. To proste i nic nie kosztuje, a satysfakcja z pomagania gwarantowana.

RakReaton – Biegasz, jeździsz, POMAGASZ!

A dlaczego we wrześniu? Ponieważ jest to światowy miesiąc świadomości nowotworów dziecięcych. Wrześniowa edycja RakReatonu jest częścią społecznej kampanii edukacyjnej “Złota Wstążka” – ściśle związanej z onkologią dziecięcą. W tym roku chcemy skupić się na białaczce – objawach, leczeniu, powikłaniach oraz uświadomieniu wszystkim, że z nowotworem krwi można wygrać. Chcemy sprawić, aby dzieci nie umierały na białaczkę. Ty też zrób coś dla nich! Podejmij we wrześniu wyzwanie rekreacyjne. Wspólnie chcemy osiągnąć cel – milion pokonanych kilometrów!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona zawodów

Bieg Fabrykanta wizu 2

Bartek Sobecki:  10. Bieg Fabrykanta od mili do 10 km
10. Bieg Fabrykanta odbędzie się już 28 sierpnia. W ramach imprezy rozegrane zostaną biegi dla dzieci oraz Bieg Grohmana na dystansie jednej mili. Będzie to pierwszy uliczny bieg w Łodzi po roku przerwy! Do zawodów zgłosiło się już blisko 800 biegaczy z Polski i z zagranicy. Zapisy cały czas trwają na stronie www.biegfabrykanta.pl

Bieg Grohmana czyli szybka mila z akcją charytatywną

Od 4 lat, podczas Biegu Fabrykanta, odbywa się rywalizacja na dystansie jednej mili w ramach Biegu Grohmana, którego inicjatorem jest Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Wydarzenie to przyciąga na start zarówno najszybszych zawodników w Polsce, których kuszą wysokie nagrody finansowe (1 miejsce – 1500 zł, 2 miejsce – 1000 zł, 3 miejsce – 750 zł) jak i biegaczy, którzy chcą spróbować sił na tym nietypowym dystansie. Bieg Grohmana to nie tylko rywalizacja sportowa, od samego początku imprezie towarzyszy akcja charytatywna – w tym roku całe zebrane wpisowe zostaje podwojone przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną i przekazane na rehabilitację podopiecznego Fundacji Promień Radości.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)