Paweł Piszczek:  Decyzją Zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki przyszłoroczne Mistrzostwa Polski w kategorii Masters (powyżej 35 roku życia) w biegu na dystansie 10 000 metrów na szosie odbędą się w ramach IV Festiwalu Biegowego w Krynicy - Zdrój w dniu 7 września. 2013 roku.


Przypomnijmy, że w tegorocznym czempionacie wzięło udział blisko 700 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali w ośmiu kategoriach wiekowych o zaszczytny tytuł Mistrza Polski. Wśród nich takie sławy polskich biegów długodystansowych jak Izabela Zatorska czy Michał Bartoszak. Poziom sportowy mistrzostw był niezwykle wysoki ze względu na mocną obsadę zawodów jak i na szybką a jednocześnie niezwykle malowniczą trasę z Krynicy do Muszyny. Mistrzostwa odbywają się na atestowanej trasie w ramach biegu Życiowa Dziesiątka z Krynicy Zdrój do Muszyny.
 
 
 
Start: Deptak w Krynicy-Zdrój
Meta: rynek w Muszynie 
 
 
 
Opis trasy:
Trasa będzie przebiegała drogą wojewódzką Krynica - Muszyna 99% asfalt, 1% kostka. Na bieg Życiowa Dziesiątka  zarezerwowane zostaną autokary. Przewiozą one depozyty uczestników z Krynicy do Muszyny, gdzie zostaną one wydane po ukończonym biegu. Następnie autokary posłużą, jako środek transportu biegaczy z powrotem do Krynicy-Zdrój.
 
Mapa trasy
 
 
 {moscomment}