Galeria cz. 1 (fot. Piotr Siliniewicz)
Galeria cz. 2 (fot. Dorota Świderska, Wojciech Szota)
FOTORELACJA - meta (fot. Dorota Świderska, Wojciech Szota)
FOTORELACJA - trasa (fot. Piotr Siliniewicz)

Dział poświęcony zawodom

Paweł Piszczek: Jutro, we wtorek 18 września,  o 15.15 w TVP Sport premierowa emisja filmu o „Biegu 7 dolin” przygotowanego przez Telewizję Polską podczas III Festiwalu Biegowego. Do biegu na 100 km wystartowało niema 400 osób a ukończyło 293 biegaczy.

W ultramaratonie na dystansie 100 km pierwszy na mecie pojawił się Węgier, Csaba Neneth, który od samego początku prowadził w biegu. Uzyskał czas 8 godzin, 51 minut i 10 sekund bijąc tym samym w imponującym stylu zeszłoroczny rekord aż o 44 minuty. Po przekroczeniu mety nie krył swego zadowolenia. – Nawet nie wiem jaki czas osiągnąłem. Słyszałem, że poniżej 9 godzin. Jeśli rzeczywiście, to uważam, że to dobry czas – stwierdził. Węgier zdradził, że biegnąc nie zwracał uwagi na swoich rywali. Ani raz nie obrócił się za siebie. – Patrzę przed siebie. Nie myślę o rywalach. Skupiam się na właściwym oddychaniu. Podczas tego biegu myślałem o różnych sprawach, sto kilometrów to naprawdę spory dystans. Ale tak naprawdę najwięcej myślałem o mojej rodzinie, dzieciach. Podziwiałem piękne widoki, bo ta trasa przez las była naprawdę cudowna – dodał.

Drugim biegaczem, który zmieścił się w czasie poniżej 9 godzin (08:55:09) był Marcin Świerc, który mimo tego, że nie mieszka w górach, podkreśla, że je kocha. Biegi są dla niego całym życiem, choć niedawno skończył studia i obecnie poszukuje pracy. Nie mogąc jej znaleźć skupił się jeszcze mocniej na sporcie.– Jest to teraz też dla mnie jakiś sposób zarobku. Biegi trenuję od 10 lat, a każdy trening, każdy start w zawodach powoduje mój rozwój – stwierdził. – Na trasie miałem jeden moment zwątpienia. Wyprzedziłem Węgra, co kosztowało mnie dużo sił i na finiszu ich zabrakło. Trasa nie była łatwa, ale na pewno szybka, w porównaniu z innymi trasami Ultramaratonów – dodał.

Jako trzeci na metę, w biegu na dystansie 100 km, dotarł Jan Wydra uzyskując czas 09:35:46.

W kategorii kobiet na dystansie 100 km najlepsza okazała się Ewa Majer kończąc bieg z czasem 11 godzin, 59 minut i 1 sekundy. Drugie miejsce zdobyła Irina Safranova z Rosji, a trzecie Agnieszka Malinowska-Sypek. Biegaczki uzyskały kolejno czasy 12:25:20 i 12:43:18.
 
FOTORELACJA - meta
(fot. Dorota Świderska, Wojciech Szota)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
{moscomment}