Wyniki
FOTORELACJA (fot. Dorota Świderska, Wojciech Szota) NEW!
Strona Festiwalu Biegowego

Dział poświęcony zawodom

Zmagania festiwalowe wieńczył Koral Maraton. To klasyczny bieg maratoński „po asfalcie”, ale na bardzo wymagającej trasie. Biegacze mieli do pokonania długie kilkunastokilometrowe podbiegi z decydującym pod Romę. Kto wdrapał się na 38 kilometr mógł odetchnąć z ulgą. Do mety pozostawał „tylko” 4 kilometrowy zbieg… ale umęczone nogi nie zawsze chciały podjąć taki wysiłek. Oprócz wymiaru sportowego, ten bieg to także wspaniałe przeżycie i możliwość podziwiania pięknych widoków. Gdy nogi omdlewały zawsze można było się pocieszyć obcowaniem z naturą, co dla „przyjezdnych” było dużą przyjemnością. Na krynickim deptaku nagrodą był gorący doping kibiców. Ton rywalizacji nadawali oczywiście czarnoskórzy biegacze. Zwyciężył Vincent Kipchirchir (2:24:12), przed Davidem Kipkoech Indusu (2:25:56) i Wycliffe Kipkorir Biwot (2:26:16). Najlepszy z Polaków  Andrzej Lachowski zajął piąte miejsce. Wśród Pań świetnie radziły sobie Ukrainki. Najszybsze była Valentyna Połtawska (2:55:36) i Nataliia Malaia (02:58:41). Podium dopełniła Węgierka Judit Földing-Nagy (03:04:19). Na wszystkich uczestników czekała jeszcze niespodzianka na mecie czyli losowanie Fiata 500 ufundowanego przez firmę Koral. Szczęśliwcem okazał się, Olgierd Zieliński z Kopanina (05:06:14), który samochód obiecał oddać swojemu 18-letniemu synowi. Maraton z bardzo dobrym wynikiem ukończył także pomysłodawca i twórca Biegowego Festiwalu w Krynicy - Zygmunt Berdychowski (03:34:07).