Wyniki
Fotorelacja
GALERIA

 Strona Festiwalu Biegowego
Dział poświęcony imprezie

Dzień 8 września, drugi dzień Festiwalu Biegowego w Krynicy, dla zawodników startujących w Biegu 7 Dolin zaczął się bardzo wcześnie. W środku nocy o godz. 3.00 prawie 600 biegaczy ruszyło na trasę o długości 100 km. To największy tego typu bieg w Polsce. Trasa bardzo trudna z licznymi przewyższeniami i mnóstwem karkołomnych zbiegów. Do tego noc i nad ranem deszcz. To bieg tylko dla bardzo zmotywowanych i wytrzymałych zawodników. Po nich, o 3.10 i 3.20 ruszyli Ci, którzy wybrali dystans o długości 66 i 33 km. Meta najdłuższego dystansu była na krynickim deptaku. Pozostałe dystanse kończyły się odpowiednio w Rytrze (33km) i w Piwnicznej-Zdrój (66km). Zmagania krótszych dystansów obserwowali tylko najwytrwalsi jak np. nasz fotograf:) Piotr Silniewicz, który noc poświęcił na dokumentowanie wydarzenia, biegając za zawodnikami po górach. Na obszerną relację fotograficzną jego autorstwa zapraszamy niebawem :)

Kibice, którzy nie dali rady dopingować zawodników w górach, mieli szansę oklaskiwać ich na mecie w Krynicy. W limicie czasu zmieściło się tylko 292 zawodników, którzy pokonali morderczy dystans. Wielu z nich, przeżywało w górach trudne chwile, walkę z samym sobą i swoimi słabościami. Wielu przeceniło swoje możliwości i nie ukończyli biegu. Byli tacy, którzy podejmowali decyzję o zakończeniu rywalizacji po pokonaniu 77 km. Niektórzy przerywali zaplanowany bieg na 100km na mecie krótszych dystansów. Jednak wszystkim zawodnikom należą się gratulacje i podziw, że podjęli się takiego wyzwania.  

Mimo wielkiego zmęczenia na twarzach kończących zawody pojawiał się uśmiech.

Bieg 7 Dolin na dystansie 100 km będzie, podobnie jak w roku ubiegłym, eliminacją do najsłynniejszego na świecie ultramaratonu Ultra-Trail du Mont-Blanc. Osiągając w limicie metę w Krynicy-Zdroju, można jednocześnie uzyskać 3 punkty  kwalifikacyjne do UTMB więc było o co powalczyć.

Do największych wygranych należał zawodnik z Węgier - Csaba Neneth z czasem 8:51:10. Drugi na metę na krynickim deptaku wbiegł Marcin Świerc z czasem 8:55:09. Trzecim zawodnikiem ultramaratonu został Jan Wydra z czasem 9:00:27.

Zwycięzcy biegu na dystansie 66 km:

1. Jakub Gajda, czas: 07:01:00
2. Artur Roczkowski, czas: 07:24:02
3. Błażej Łyjak, czas: 07:52:45

Zwycięzcy biegu na dystansie 33 km:


1. Piotr Hercog, czas: 03:04:00
2. Łukasz Belowski, czas: 03:15:56
3. Radek Serwiński, czas: 03:17:40

Fotorelacja
(fot. Piotr Siliniewicz, Wojciech Szota)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

{moscomment}