Strona Festiwalu Biegowego
 
Aleksandra Gryciuk: Już 7 września rozpocznie się III Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego. W imprezie przeznaczonej zarówno dla zawodowych sportowców jak i amatorów, swój start potwierdziło już blisko 5500 uczestników z całego świata. Oprócz biegów, Festiwal oferuje także bogaty program imprez towarzyszących. Organizatorem Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego jest Instytut Studiów Wschodnich.

Tegoroczny Festiwal Biegowy, oprócz ponad 20 biegów, oferuje także bogaty program imprez towarzyszących. W piątek, pierwszego dnia Festiwalu będzie to m.in.: koncert laureatów Międzynarodowego Konkursu „Muzyczna Parasolka”, pokaz baletu „Miniatury”, koncert cygańskiej orkiestry „Fanfary z Transylwanii”. Na krynickim deptaku będzie można wziąć udział w licznych konkursach organizowanych w „Strefie Dziecka” a także w testach szybkościowych Puma FAAS (także w niedzielę). W sobotę Festiwal zaprasza na kolejne koncerty laureatów „Muzycznej Parasolki”, Jarmark Festiwalu Biegowego, konkurs na najlepszą potrawę, a także rozstrzygnięcie konkursu na „Najlepszy Zespół Powiatu”. Ponadto, czas uczestników Festiwalu, umilą występy zespołów „Breakers” i „Young” Voice oraz kabaretów „Mimika” i „Kabaret Dworski”. W niedzielę m.in. pokaz break dance zespołu „Butterfly Crew”.

Każdego dnia Festiwalu Biegowego będzie się także odbywać Forum „Sport Zdrowie Pieniądze” – seria spotkań z wybitnymi sportowcami, przedstawicielami świata polityki i biznesu, prywatnie miłośnikami sportu. Będzie to okazja do spotkania m.in. z: Cezarym Kucharskim, byłym Reprezentantem Polski w piłce nożnej, uczestnikiem Mundialu 2002; Małgorzatą Sobańską, lekkoatletką specjalizująca się w długich dystansach, olimpijką z Atlanty i Aten; Grzegorzem W. Kołodko, byłym Ministrem Finansów RP, profesorem Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie; Ireneuszem Rasiem, Posłem na Sejm V, VI i VII kadencji oraz Siergiejem Bogomołowem, wybitnym rosyjskim alpinistą, zdobywcą 13 ośmiotysięczników.

Nasz Festiwal to nie tylko biegi. To także bogaty, rozbudowywany przez nas co rok program imprez towarzyszących. Koncerty, jarmarki, pokazy, spotkania z wybitnymi sportowcami – to tylko część atrakcji, które czekają na wszystkich, którzy odwiedzą nas we wrześniu w Krynicy. Festiwal to także doskonała oferta dla wszystkich lubiących aktywny wypoczynek. Urok Beskidu Sądeckiego we wrześniu docenią jedynie ci, którzy mieli możliwość obcowania z naturą i pięknem przyrody tego regionu Polski – powiedział Zygmunt Berdychowski, pomysłodawca i organizator Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego.

Festiwal Biegowy w Polsat News i TVP
Zapowiedzi Festiwalu Biegowego można oglądać codziennie, od 28 sierpnia do 2 września w programie I Telewizji Polskiej, ok. godz. 20:00 – po wiadomościach sportowych i przed prognozą pogody. W czasie trwania Festiwalu, od 7 do 9 września, relacje z imprezy będzie można obejrzeć na Polsat News oraz w TVP 1, TVP 2, TVP INFO i TVP Sport.

Rekordowa liczba zarejestrowanych uczestników
W tym roku, na Festiwal Biegowy zgłosiła się rekordowa liczba blisko 5500 osób. Jest to imponujący wynik, biorąc pod uwagę, że to dopiero III edycja Festiwalu. W I edycji w 2010 roku wzięło udział 1000 biegaczy, w II edycji w 2011 roku – 2500 zawodników. W tak szybkim tempie nie rozwija się żadna inna impreza sportowa w Polsce. Jej siłą jej różnorodność – na Festiwalu Biegowym każdy znajdzie coś dla siebie. Zawodowi biegacze nie przejdą obojętnie obok „Biegu 7 Dolin” – już dzisiaj największym tego typu biegiem w Polsce i jednym z największych w Europie.

Program III Festiwalu Biegowego:

Program tegorocznego Festiwalu Biegowego obejmuje ponad 20 biegów. Flagowe biegi Festiwalu to: „Życiowa Dziesiątka” na dystansie 10 km z Krynicy-Zdrój do Muszyny, „Koral Maraton”, 42-kilometrowa, niezwykle trudna trasa ze startem i metą na krynickim deptaku oraz „Bieg 7 Dolin” – najdłuższy i najtrudniejszy bieg Festiwalu na dystansie 100 km, bogaty w liczne podbieg i zbiegi, stanowiący wyzwanie nawet dla doświadczonych biegaczy. Festiwal Biegowy w 2012 roku to także bogata oferta dla dzieci i młodzieży. Nowością będą
w tym roku testy szybkościowe PUMA Fass, które odbędą się pierwszego dnia Festiwalu. Następnie odbędzie się „Bieg Małopolski” oraz biegi eliminacyjne „Giełdowej Mili”. Nowością jest „Festiwal Sztafet Maratońskich” rozegrany na trasie „Koral Maratonu”, w którym wezmą udział drużyny złożone z 4 zawodników pokonujących kolejno odcinki 10 + 10 + 10 + 12,195 km.

Ponadto, już po raz trzeci rozegrane zostaną konkurencje na „Najszybszą Rodzinę w Polsce” i „Najszybszą Firmę w Polsce” – serie biegów cieszące się coraz większą popularnością wśród uczestników Festiwalu. Entuzjaści górskiego biegania natomiast, będą mogli „przetestować” trasy w Jaworzynie, na których w 2013 roku zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich. Więcej informacji: Pełny program III Festiwalu Biegowego

Nagrody

Tegoroczna pula nagród Festiwalu Biegowego to aż 450 000 złotych. Nagrodą główną Festiwalu jest samochód osobowy Fiat 500 – zostanie on rozlosowany wśród biegaczy, którzy ukończą wymagający „Koral Maraton”.

Wyróżnienia dla Festiwalu Biegowego

Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego został uznany przez portal MaratonyPolskie.pl  za najciekawsze wydarzenie biegowe ubiegłego roku. Tym samym otrzymał wyróżnienie FILIPIDES 2011 w kategorii „Najciekawsza Formuła". Ponadto, czytelnicy portalu przyznali mu odznakę „ZŁOTY BIEG”, będącą najwyższym wyróżnieniem przyznawanym imprezom biegowym w Polsce. Pierwsza edycja Festiwalu została uznana w 2010 roku za „Debiut Organizacyjny Roku", a jej pomysłodawca, Zygmunt Berdychowski otrzymał wyróżnienie FILIPIDES w kategorii „Najlepszy Mecenas Biegów 2010".
 
Partnerzy:
Partnerami Festiwalu Biegowego Krynicy-Zdrój są m.in.: TAURON Polska Energia S.A., KORAL, Grupa MASPEX, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Orange Polska, KGHM Polska Miedź S.A., PKN ORLEN, Deutsche Bank, Garmin, Under Armour, Vibram FiveFingers i TIMEX. Partnerem medycznym Festiwalu jest Carolina Medical Center. Festiwal Biegowy uzyskał dofinansowanie z Województwa Małopolskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Więcej informacji na: www.festiwalbiegowy.pl oraz www.facebook.com/festiwalbiegowy

Festiwal Biegów
Festiwal Biegów, jedno z największych wydarzeń biegowych w Polsce, to cykl imprez biegowych rozgrywanych w ciągu całego roku w różnych częściach kraju. Jego celem jest połączenie aktywności fizycznej i rywalizacji sportowej. Skierowany jest zarówno do biegaczy zawodowych jak i amatorów. Aktualnie w jego skład wchodzi już ponad 30 biegów na terenie całego kraju. Finał Festiwalu Biegów – Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego, odbywa się co roku, we wrześniu w Krynicy-Zdrój i Muszynie. Więcej na: www.festiwalbiegowy.pl

Forum Ekonomiczne
Forum w Krynicy organizowane jest przez Instytut Studiów Wschodnich od 1991 roku. Jego misją jest stworzenie korzystnego klimatu dla rozwoju współpracy politycznej i gospodarczej między Unią Europejską a krajami sąsiadującymi. Co roku na Forum przyjeżdża ponad 2500 gości – liderów życia politycznego, gospodarczego i społecznego oraz 500 dziennikarzy z blisko 60 krajów Europy, Azji i Ameryki. Jest to największe tego typu wydarzenie w  Europie Środkowo-Wchodniej. Więcej informacji: www.forum-ekonomiczne.pl
{moscomment}