Strona Festiwalu Biegowego
Dział poświęcony zawodom
Podsumowanie Festiwalu Biegowego 2011
REGULAMIN FESTIWALU BIEGÓW 


fot. Maratończyk.pl  

Piotr Piszczek:Jest nas już ponad 4 tysiące! Już ponad 4000 osób z 24 krajów zarejestrowało się na III Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego, który rozpocznie się za niespełna dwa miesiące w Krynicy Zdrój. Wciąż jeszcze można się zapisywać do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Na biegaczy czeka rekordowa pula nagród pieniężnych - ponad 200 tysięcy złotych! W Koral Maratonie i Biegu 7 Dolin na dystansie 100 km z atrakcyjnymi premiami finansowymi nagradzanych będzie aż sześciu pierwszych biegaczy w każdej kategorii wiekowej, a wśród wszystkich, którzy ukończą maraton rozlosowany zostanie samochód osobowy.

Program Festiwalu przewiduje rozegranie ponad 20 biegów o łącznej długości trasy przekraczającej 200 km. Trzy główne biegi to  "Życiowa Dziesiątka" na najszybszej w naszym kraju  trasie  z Krynicy-Zdrój do Muszyny, "Koral Maraton" - jeden z najtrudniejszych  maratonów  oraz Bieg 7 Dolin - największy ultramaraton w Polsce na dystansie  100 km wiodący szlakami Beskidu Sądeckiego. Równie bogaty jak w poprzednich latach będzie program biegów dla dzieci na Deptaku w Krynicy. Ponadto, uczestników Festiwalu Biegowego w 2012 roku czeka wiele nowości - przede wszystkim bieganie rozpoczyna się już w piątek, 7 września,  o godz. 19.00 - wówczas wystartuje Giełdowa Mila. Nowością jest także Festiwal Sztafet Maratońskich czyli bieg po trasie Koral Maratonu przez  drużyny złożone z 4 zawodników pokonujących kolejno odcinki 10 + 10 + 10 + 12.195 km.

Miłośnicy biegania po górach  będą mogli spróbować swoich sił na trasach na Jaworzynie, na których w 2013 roku zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich w stylu anglosaskim.  W Krynicy rozegramy już po raz trzeci rywalizacje na  "Najszybszą Rodzinę w Polsce" oraz "Najszybszą Firmę w Polsce".

W czasie Festiwalu odbędę się także targi sprzętu sportowo-rekreacyjnego oraz wiele imprez kulturalnych, w tym m.in. koncerty i spotkania ze znanymi biegaczami.   
Nie zabraknie zatem ani sportowych emocji, ani wspaniałej rozrywki, ani też  - szczególnie dla rodzin biegaczy - dobrego wypoczynku w pięknym  Beskidzie Sądeckim.
{moscomment}