Dział poświęcony zawodom

W niedzielę w Jastrzębiu Zdrój odbył się kolejny, dziewiętnasty już bieg z cyklu Festiwalu Biegów - Silesia Run. W biegu głównym na dystansie 5 km zdecydowanie triumfował Tomasz Kawik z KS Cracovia 1906, przed Michałem Śmietaną i Grzegorzem Szulikiem. Równie wyraźnie wśród kobiet zwyciężyła Izabela Zatorska z Puma Running Team, której wyższość musiały uznać kolejne na mecie Stadionu Miejskiego - Katarzyna Kozak i Karolina Zaremba.

- Staram się uczestniczyć w większości  imprez z cyklu Festiwalu Biegów. Cieszy fakt, że w takich wydarzeniach w biegach towarzyszących coraz chętniej biorą udział dzieci i młodzież. Dzisiaj również oprócz głównego rozegrano kilka biegów na krótszych dystansach, w których wystartowała spora grupa uczniów z klas I-VI. Oczywiście trudno porównywać to z wrześniowym finałem czyli Festiwalem Biegowym w Krynicy Zdrój gdzie w Biegach Deptaka startuje około tysiąca dzieciaków - powiedziała po dekoracji Izabela Zatorska - wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy w biegach górskich a dzisiaj ambasador Festiwalu Biegowego w Krynicy Zdrój.

Za dwa tygodnie Festiwal Biegów wraz z rozpoczęciem wakacji przenosi się nad polskie morze gdzie w niedzielę 8 lipca w Jarosławcu odbędzie się XXII Międzynarodowy Bieg po plaży.   Do zakończenia Festiwalu Biegów pozostało jeszcze 7 startów w tym m.in.  Bieg na szczyt Pilska w Korbielowie czy Bieg Powstania warszawskiego w Warszawie. Ostateczne wyniki niemal całorocznej rywalizacji poznamy w Krynicy-Zdrój w dniach od 7 do9  września. Tu podczas Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego odbędą się biegi finałowe, czyli Życiowa Dziesiątka Taurona, Koral Maraton, Bieg 7 dolin oraz biegi na Jaworzynie.
 

Izabela Zatorska wbiega na Jaworzynę podczas Festiwalu Biegowego w 2011 roku
{moscomment}