Strona Festiwalu Biegowego
Dział poświęcony zawodom

Podsumowanie Festiwalu Biegowego 2011

REGULAMIN FESTIWALU BIEGÓW

Paweł Piszczek: Festiwal Biegowy zaprasza na największe maratony w Europie. Już  w najbliższy piątek, 20 stycznia,  odbędzie się losowanie 3 wycieczek na maraton w Barcelonie. Aby wygrać wystarczy zarejestrować się na Festiwal Biegowy i wnieść opłatę startową. Dotychczas rozlosowaliśmy 3 wycieczki na maraton w Rzymie i 3 wycieczki na maraton w Paryżu. Przed nami losowanie wycieczek do Barcelony, Madrytu (17 lutego) i Sztokholmu (16 marca). W losowaniu wycieczek w ramach promocji „Festiwal Biegowy dookoła Europy uczestniczą zawodnicy, którzy zgłosili swój udział i wnieśli opłatę startową na jeden z następujących biegów: Maraton, Życiową Dziesiątkę, Bieg 7 dolin, Biegi na Jaworzynie i  biegi górskie na 33 i 66 km.


Dotychczas na Festiwal zgłosiło się już ponad 1350 zawodników. Przypominamy, że pula nagród Festiwalu Biegowego wynosi w tym roku 350 000 złotych a nagrodą główną jest samochód osobowy, który zostanie rozlosowany wśród wszystkich którzy ukończą Koral Maraton. Zwycięzcy w  w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn  Koral Maratonu otrzymają po 6000 złotych. W najszybszych 10 kilometrach w Polsce, czyli biegu Życiowa Dziesiątka z Krynicy-Zdrój do Muszyny, w klasyfikacji ogólnej kobiet i mężczyzn nagrody wynoszą 3000 zł za pierwsze miejsce,  2000 zł za drugie i  1000 zł za 3 miejsce. Najszybsza Rodzina w Polsce wygra w tym roku 5000 zł.

Uczestników Festiwalu Biegowego w 2012 roku czeka wiele nowości – przede wszystkim bieganie rozpoczynamy już w piątek o godz. 19.00 – wówczas wystartuje Giełdowa Mila. Nowością jest Festiwal Sztafet Maratońskich czyli bieg po trasie Koral Maratonu przez  drużyny złożone z 4 zawodników pokonujących kolejno odcinki 10 + 10 + 10 + 12.195 km.
Miłośnicy biegania po górach  będą mogli spróbować swoich sił na trasach na Jaworzynie, na których w 2013 roku zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich w stylu anglosaskim. Rozszerzona została także liczba biegów wchodzących w skład ligi Festiwal Biegów.  Rozegramy już po raz trzeci rywalizacje na  „Najszybsza Rodzinę w Polsce” oraz „Najszybsza Firmę w Polsce”.  Przewidujemy także dwa koncerty - w piątek i sobotę wieczorem. Nie zabraknie zatem ani sportowych emocji, ani wspaniałej rozrywki, ani też  - szczególnie dla rodzin biegaczy - dobrego wypoczynku w pięknym  Beskidzie Sądeckim.
 
 
 
 
{moscomment}