Wyniki
Galerie

Strona Festiwalu Biegowego
Dział poświęcony zawodom

O Festiwalu Biegowym Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój jeszcze długo będzie głośno. My także będziemy jeszcze publikować podsumowania, zdjęcia, filmy i relacje. Z pewnością można powiedzieć, że było to wydarzenie wyjątkowe wśród biegowych imprez.


Pierwszy dzień Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego w Krynicy to przede wszystkim nocny start Ultramaratonu na dystansie 100 km – Bieg 7 Dolin, Bieg na Jaworzynę i Życiowa Dziesiątka TAURONA. Maratończyk.pl czynnie uczestniczył tego dnia w Życiowej Dziesiątce. Wszystkie biegi odnotowały rekordowy przyrost frekwencji. Na koniec pierwszego dnia festiwalu zawodnicy i goście mieli okazję witać na mecie ostatnich dobiegających zawodników Biegu 7 Dolin przy okazji słuchając koncertu zespołu Golec uOrkiestra.

Drugiego dnia najważniejszym biegiem był Koral Maraton (o którym szerzej tutaj), Giełdowa Mila oraz Bieg Deptaka w formule rekreacyjnej w którego skład wchodziła cała lista biegów na różnych dystansach: startowały dzieci, młodzież i dorośli (w różnych kategoriach wiekowych) na dystansach od 420 m do 1000 m. Szczególnie emocjonująca była rywalizacja dzieci i młodzieży. Dawały z siebie wszystko by pokazać swoją sportową siłę. Mamy nadzieję, że rośnie nam nowe, wspaniałe pokolenie maratończyków :)

Podczas biegowego weekendu można było także odwiedzić liczne stoiska targowe znajdujące się w hali przy krynickim deptaku. Dla chętnych organizatorzy przygotowali także cykl spotkań i seminariów dotyczących treningów, biegania, zdrowia. Portal Maratończyk.pl prowadził dwa spotkania – na otwarcie i zakończenie cyklu wykładów. Na otwarcie poprowadziliśmy konferencję prasową z udziałem Ireny Szewińskiej i Paco Borao (prezes AIMS). Szerzej na temat konferencji napiszemy w osobnej informacji - niebawem. Spotkanie zamykające poświęcone było fotografii sportowej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych spotkań i zapraszamy na kolejne za rok :)

Jeśli ktoś z naszych czytelników chciałby podzielić się swoimi wrażeniami, opowiedzieć swoją historię związaną z ostatnim weekendem w Mieście Nikifora (Krynica-Zdrój) – zachęcamy do nadsyłania do naszej redakcji.

Bieg 7 Dolin – 100 km

• Rytro (35 km)
• Piwniczna (64 km)
• Wierchomla (79 km)
• Bacówka nad Wierchomlą (88 km)


Bieg 7 Dolin ukończyła rekordowa liczba 193 zawodników! To ponad cztery razy więcej niż w ubiegłym roku! Bardzo trudny i wymagający dystans prowadzący szlakami Beskidu Sądeckiego przyciągnął niespodziewana liczbę zawodników. Biegu nie ukończył 49 uczestników. Jeden z dwóch głównych biegów Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój to Bieg 7 Dolin. Start biegu nastąpił o godzinie 3 w nocy. Pierwszy zawodnik pojawił się na mecie po 9 godzinach i 35 minutach. Jako drugi na krynicki deptak wbiegł Maciej Więcek z Krakowa z czasem 10 godzin i 13 minut, trzeci na mecie wstawił się Marek Swoboda z Wałbrzycha (10:25.10).Bieg ultramaratoński Festiwalu Biegowego w tym roku stanowi jednocześnie eliminację do najsłynniejszego na świecie ultramaratonu Ultra-Trail du Mont-Blanc.
Bieg na Jaworzynę

Dystans: 2.6 km

Bieg na Jaworzynę na dystansie 2,5 km ukończyło 85 zawodników – w pierwszej edycji prawie połowa mniej - 50 osób. Najszybciej na szczycie zameldował się Andrzej Długosz z Rytra, który pokonał trasę w czasie 16:21. Drugie miejsce zajął Daniel Wosik z Kunowa (17:11), trzeci był Paweł Krawczyk z Krakowa z czasem 18:08. Wśród kobiet pierwsze misce zajeła Izabela Zatorska z Wrocanki, druga była Danuta Piskorowska z Wrocławia (21:26), trzecia Magdalena Chełmicka (23:28). Bieg na Jaworzynę prowadzi pod górę narciarską trasą zjazdową. Mimo krótkiego dystansu jest trudna – do pokonania jest 556 metrów przewyższenia na długości trasy 2600 metrów. Jeżdżąca na tej trasie kolejka gondolowa zdobywa szczyt w 7 minut :)(fot. www.festiwalbiegowy.pl - 2010)

 

Życiowa Dziesiątka TAURONA (Bieg Muszynianki)


Bieg ukończyło 769 zawodników, rok temu zaledwie 269!
Więcej o obiegu  można przeczytać tutaj.

 
 
 Bieg Deptaka
 
 
 
Giełdowa Mila

  
 
 
 
Bieg Kobiet
 
 
 
 Konferencja Prasowa
 
 
 
Od lewej: Wojciech Szota, Paco Borao, Jakub Kumochkoncert Golec uOrkiestra

 
{moscomment}