Martin Mukule Muia z Kenii z czasem 28:05 zwyciężył w biegu Życiowa Dziesiątka TAURONA z Krynicy-Zdroju do Muszyny. Profil trasy i fakt, że na całym dystansie biegnie ona w dół niewątpliwie pomógł w uzyskaniu tak dobrego rezultatu. Drugi na mecie zameldował się reprezentujący Grupę Biegową Sądeczanin Jakub Burhardt (29:09), na trzecim miejscu uplasował się Rafał Snochowski (30:59) z BKL Bełchatów. Najszybszą kobietą na trasie była Aleksandra Jawor z Częstochowy z czasem 33:29. Zaledwie dwie sekundy za nią na metę wbiegła Agnieszka Ciołek z Wrocławia. Trzecie miejsce zajęła  Wioletta Uryga (35:31).

Henryk Szost, który w ubiegłorocznej edycji stanął na drugim stopniu podium z czasem 27:33 (a więc lepszym od czasu uzyskanego przez tegorocznego zwycięzcę!) tym razem komentował przebieg zawodów. Start biegu nastąpił z deptaka krynickiego. Bieg ukończyło 769 zawodników, rok temu zaledwie 269! Malownicza i szybka trasa przyciąga coraz większe rzesze biegaczy. Doping na trasie zapewniała młodzież szkolna :), a meta na uroczym rynku w Muszynie i ciepła grochówka czekająca na zawodników jeszcze dodała uroku imprezie. Za rok na pewno padnie kolejny rekord :) Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zawodów oraz obszernych galerii z mety w Muszynie. Zachęcamy do dzielenia się swoimi opiniami z biegu.