Paweł Piszczek:Decyzją Zarządu Polskiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki tegoroczne Mistrzostwa Polski w kategorii Masters (powyżej 35 roku życia) w biegu na dystansie 10 000 metrów na szosie odbędą się w  ramach Festiwalu Biegowego w Krynicy - Zdrój w dniu 10 września 2011 roku. Mistrzostwa Polski przeprowadzone zostaną na niezwykle szybkiej a jednocześnie malowniczej trasie z Krynicy do Muszyny. Trasa posiada oczywiście atest PZLA. Jeśli więc jesteś ambitnym amatorem biegania, chcesz poczuć atmosferę Mistrzostw Polski i zmierzyć się z najlepszymi biegaczami w kraju w twojej kategorii wiekowej nie może zabraknąć Cię w Krynicy.

W zeszłym roku na tej trasie padały bardzo dobre wyniki. Wśród panów wygrał Laszlo Toth z czasem 27:30, a drugie miejsce zajął Henryk Szost nasz najlepszy maratończyk. Wśród Pań wygrała Katarzyna Kowalska z czasem 32:12. W grupie wiekowej M-40 najlepszy wynik osiągnął Dariusz Trener 33:42. Wśród kobiet  grupie wiekowej K-40 najlepszy wynik uzyskała Dorota Gruca - 32:27. 

Bieg mistrzowski rozpocznie się w sobotę 10 września o godz. 12.00. Zawodnicy wystartują ze startu położonego na Deptaku w Krynicy-Zdrój obok Starego Domu Zdrojowego. Meta biegu znajduje się na rynku w Muszynie.

 
PROFIL TRASYOpis trasy:
Trasa będzie przebiegała drogą wojewódzką Krynica - Muszyna 99% asfalt, 1 % kostka

 

{moscomment}