Strona Festiwalu Biegowego

W ciągu 2 dni aż 8 biegów! Najlepszy doping kibiców w Polsce, punkty odżywcze, na których nie można było być ani głodnym ani spragnionym, wspaniałe oznaczenia kilometrów, super medale, komfortowy nocleg - to cytat z wypowiedzi jednego z tysiąca uczestników pierwszego Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego, świetnie oddający nastroje tych wszystkich, którzy w ubiegłym roku zdecydowali się przyjechać we wrześniu do Krynicy -Zdrój. W tym roku Festiwal zorganizowany będzie z jeszcze większym rozmachem. W sobotę wieczorem oprócz tradycyjnego pasta party na uczestników czeka wyjątkowa atrakcja - specjalnie dla nich na deptaku krynickim wystąpi zespół Golec u'Orkiestra!


Na trasach 10 biegów festiwalowych biegaczy dopingować będzie dwa razy więcej kibiców niż w roku ubiegłym zorganizowanych w ponad pięćdziesiąt 20-osobowych grup. Na wszystkich uczestników czekać będzie bardzo atrakcyjny pakiet startowy z wysokiej jakości koszulką techniczną, a wszyscy, którzy dobiegną do mety otrzymają wyjątkowy medal. Pula nagród do rozlosowania i wygrania jest naprawdę imponująca i wyniesie 250 tysięcy złotych, a nagrodą główną w Koral Maratonie  jest samochód osobowy! Cały czas trwa promocja darmowych noclegów dla wszystkich którzy zgłoszą się do udziału w Koral Maratonie.

Festiwalowi podobnie jak w roku ubiegłym towarzyszyć będą Targi Sport & Fun a podczas Forum Sport , Zdrowie, Pieniądze każdy będzie mógł wysłuchać a następnie porozmawiać z ikonami boomu biegowego w Polsce: Jurkiem Skarżyńskim, Małgorzatą Sobańską czy Michałem Bartoszakiem. W Krynicy będzie można również spotkać prawdziwych twardzieli: biegającego generała Romana Polko oraz znanego ekstremalnego podróżnika Marka Kamińskiego.  Z pewnością można tak nazwać również  300 śmiałków, którzy pobiegną w festiwalowym ultramaratonie - Biegu 7 Dolin - najtrudniejszym (100km, +/- 4400 m) ultramaratońskim biegu w Polsce. Limit miejsc na liście startowej tego biegu został już niestety wyczerpany, ale wciąż jeszcze można się zgłaszać do dwóch pozostałych biegów górskich : Biegu na Jaworzynę i na Górę Parkową.

Wielu biegaczy przyjeżdża na Festiwal z zamiarem pobicia rekordu życiowego na klasycznym dystansie 10 km i rzeczywiście atestowana przez Pana Tadeusza Dziekońskiego, prowadząca lekko w dół trasa biegu z Krynicy do Muszyny jest naprawdę niezwykle szybka. Jest ona jednocześnie finałem Ligi Festiwalu Biegowego - cyklu dziesięciu biegów z całej Polski, do którego wciąż jeszcze można się zapisywać.

Do Krynicy warto przyjechać z całą rodziną - w niedzielę bowiem kiedy na trasie będą walczyć maratończycy, na Deptaku odbywać się będą liczne biegi dla dzieci i młodzieży oraz osób, które dopiero chcą zacząć biegać. Wśród biegających rodzin podczas Festiwalu rozegrany zostanie już po raz drugi konkurs „Najszybsza rodzina w Polsce". W zeszłym roku tytuł „Najszybszej Rodziny" zdobyli bracia Tomasz, Stanisław i Marek Nocuniowie.  Najmłodsi uczestnicy Festiwalu będą mogli radośnie spędzić czas  na specjalnie przygotowanych placach zabaw.

Już dziś,  na pięć miesięcy przed Festiwalem swój start zapowiedziało blisko 1200 osób z 12 krajów świata co oznacza, że we wrześniu do Krynicy przyjechać może ponad dwa tysiące osób, które zamiast kolejnego maratonu w dużym mieście chcą z niego uciec na weekend i przeżyć intensywnie, na sportowo dwa dni w górach.

W serwisie internetowym: www.maratonypolskie.pl Festiwal Biegowy otrzymał od jego uczestników bardzo wysoką notę: 9.6 w 10 stopniowej skali. Oto niektóre spośród niemal 60 opinii biegaczy zamieszczonych w rankingu:

Golon: sobota tyle biegów i wszystkie super ! :) te wykłady na temat biegania świetne ! :) super piękne medale i koszulki :) KORAL MARATON - trasa na prawdę ciężka , zabezpieczona perfekcyjnie, doping tych dzieciaków wspaniały nigdy takiego nie miałem Punkty odświeżania działały na prawdę znakomicie :) kilometry oznaczone wspaniale :) no i trasa fajna :) doping na mecie :)Dekoracja szybko i sprawnie przeprowadzona :) DZIĘKUJE organizatorom za tą zorganizowaną 2dniową Imprezę Biegową ! do zobaczenia za rok mam nadzieje że będzie ten Festiwal ! :)

kmagda: Wspaniała organizacja! Wszystkiego pod dostatkiem! Doping lepszy niż w Warszawie! Tak dobra organizacja jest... bardzo trudna do powtórzenia! O ile będzie za rok - przyjadę! To dla mnie debiut roku 2010!!!

 „wokasi" : Impreza wysokobudżetowa, perfekcyjna organizacja. Wspaniała atmosfera Krynicy we wrześniu. Kilka biegów do wyboru. Bez wpisowego. Wykłady dotyczące biegania. REWELACJA-NAJLEPSZY DEBIUT ROKU. Organizatorzy powtórzcie to za rok. No i ta naprawdę życiowa dycha-z góry w dół:)))

Biegacz:  Brawa dla organizatorów za udaną pod każdym względem imprezę. Jednak największe słowa uznania dla młodzieży za niesamowity doping (najlepszy na polskich maratonach) na całej trasie. Taki doping bardzo pomaga-dzięki Wam za to.
{moscomment}