Strona Festiwalu Biegowego

Festiwal Biegowy wszedł do elitarnego grona największych biegów na świecie.  Został bowiem przyjęty do   AIMS - Międzynarodowego Stowarzyszenia Maratonów i Biegów Ulicznych. Podstawowym celem stowarzyszenia jest rozwijanie i promowanie biegania dystansowego na całym świecie. Stowarzyszenie powstało w 1982 roku i dziś  w ponad 90 krajach zrzesza około  300 biegów, w tym m.in.  maratony w Bostonie, Paryżu, Rzymie, Amsterdamie, Berlinie i Tokio.  Jego założyciele, którymi byli organizatorzy największych biegów, uważali, że wspólne działanie będzie najlepszą metodą na wypromowanie biegania i biegów masowych.  Wśród polskich biegów  członkami AIMS są m.in. imprezy w Poznaniu, Krakowie, Bydgoszczy i Pile.

Prezydent AIMS Paco Borao juz w zeszłym roku zgodził sie być Ambasadorem Festiwalu Biegowego. Oto fragment jego listu:
"Z wielką przyjemnością przyjmuję zaproszenie do zostania Ambasadorem Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego w Krynicy w czerwcu 2010. To dla mnie i organizacji, które reprezentuje: Międzynarodowego Stowarzyszenia Maratonów i Biegów Ulicznych – AIMS oraz Stowarzyszenia Biegów w Walencji, duży zaszczyt.

W ostatnich latach na całym świecie znacznie wzrosło zainteresowanie udziałem w biegach ulicznych i maratonach. Dzieje się tak ponieważ bieganie oferuje bardzo wiele korzyści. Jest zdrowe, tanie, przyjemne, może być uprawiane przez wszystkich, a przy tym daje dużą osobistą satysfakcję. Dzięki temu miliony osób na całym świecie, od najmłodszych po najstarszych, biega na różnych dystansach wzmacniając formę psycho-fizyczną.

Inicjatywy takie jak Festiwal Biegowy są doskonałą promocją biegania, na którą ten sposób aktywności w pełni zasługuje. Zachęca wszystkich pod każdą szerokością geograficzną do czerpania radości z uprawiania sportu, a szczególnie biegania w maratonie – konkurencji będącej  Królową Igrzysk Olimpijskich.

Podstawowym celem AIMS - Międzynarodowego Stowarzyszenia Maratonów i Biegów Ulicznych jest rozwijanie i promowanie biegania dystansowego na całym świecie. Witamy Festiwal Biegowy w Polsce i dziękujemy za organizowanie  wydarzenia międzynarodowego, które aktywnie przyczynia się do szerzenia idei  biegania na wszystkich kontynentach."
{moscomment}