Wyniki

Paweł Piszczek: W pierwszym dniu Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju odbyły się cztery biegi - Bieg Siedmiu Dolin - Ultramaraton, Sztafeta BZ WBK Bardejow-Krynica, Bieg „Muszynianki" z Krynicy-Zdroju do Muszyny oraz Bieg na Jaworzynę.

Adam Długosz wygrał Bieg 7 Dolin
Zwycięzcą Biegu 7 Dolin - ultramaratonu rozgrywanego podczas Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego  w Krynicy -Zdroju został Adam Długosz z Visegrad Maraton Rytro, który pokonał stukilometrową trasę w czasie 11 godzin 17 minut i 55 minut. Drugi na mecie pojawił się Krzysztof Lisak z Radomia z czasem 11 godzin 24 minut i 13 sekund, trzecie miejsce zajął Jan Michałowski z Krakowa, który przebiegł trasę w czasie 11 godzin 24 minut i 32 sekund. Zwycięzca biegu Adam Długosz, pytany przez portal Sądeczanin.pl o kryzys na trasie, powiedział: - To chyba było na 30-35 kilometrze.

Nagle zacząłem czuć, że nogi stoją. Niby biegnę, ale to nie jest to. Myślałem, że nie dam rady. Jednak postanowiłem ze sobą powalczyć. Dopiero po połowie dystansu nagle wszystko puściło i zaczęło mi się biec wspaniale. Tak już było do mety. Kryzys wziął się stąd, że razem z Jankiem Janicki zaczęliśmy bieg w zbyt dużym tempie i o mało, co nie zapłaciliśmy za ten błąd. Ale wygrałem i to jest fantastyczne!!! 

Czwarty na mecie zameldował się Marek Swoboda (11:28:56) z Wałabrzycha, piąty Maciej Więcek (11:34:54) z Krakowa.

Bieg Siedmiu to jeden z najtrudniejszych ultramaratońskich biegów w Europie. Ultramaraton w Krynicy to 100 km po najbardziej malowniczych, ale jednocześnie najbardziej wymagających szlakach Beskidu Sądeckiego.


{moscomment}