Festiwal biegowy

Paweł Piszczek:Już za  tydzień, w piątek 2 czerwca rozpocznie się Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego, jedna z największych tego typu imprez w Polsce. Dotychczas zgłosiło się ponad 1300 zawodników, z których wielu weźmie udział w kilku biegach. Liczba uczestników stale rośnie, a zgłoszenia przyjmowane są poprzez stronę internetową: www.festiwalbiegowy.pl Do biegu będzie można zgłosić się także na miejscu w Biurze Zawodów w Hali Lodowej w Krynicy-Zdrój. W piątek 4 czerwca do godziny 22.00 przyjmowane będą zapisy na biegi sobotnie i niedzielny Koral Maraton. W sobotę przyjmowane będą zapisy już tylko na niedzielny maraton, jeden z najtrudniejszych w Polsce, biegnący na trasie z Nowego Sącza do Krynicy-Zdrój.
Łączna pula nagród 200 tysięcy złotych!

W samym tylko Koral Maratonie na jego uczestników czekają  Fiat 500 i 100 tys. zł.

Samochód odbierze zwycięzca Koral Maratonu, który jednocześnie osiągnie wynik poniżej 2:20:00.  Jeśli wynik nie zostanie osiągnięty auto zostanie rozlosowane wśród wszystkich uczestników, którzy ukończyli Koral Maraton. Ponadto wśród zawodników, którzy przekroczą bramki premiowe ustawione co 2 km na trasie Koral Maratonu i ukończą bieg rozlosowanych zostanie 20 nagród pieniężnych po 2 000 zł. każda. Zdobywcom nagród pieniężnych zostanie potrącony podatek dochodowy zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Losowanie nagród odbędzie się w niedzielę 6 października na scenie głównej na Deptaku w Krynicy-Zdrój.

Najszybsza rodzina w Polsce!

W  trakcie festiwalu rozstrzygnięta zostanie klasyfikacja „Najszybsza rodzina w Polsce". Reprezentację rodzinną stanowią  minimum trzy osoby wyznaczone przez kapitana rodziny zgłoszone do różnych biegów.   Klasyfikowane będą drużyny, w których  przynajmniej jeden biegacz ukończy  Koral Maraton.  Najszybsza rodzina otrzyma nagrodę  10 tys.zł.

Sportowy weekend dla całej rodziny!

W  długi czerwcowy weekend  Krynicy każdy znajdzie bieg dystans dla siebie, o odpowiedniej długości i skali trudności.  Dzieci do lat 8 będą miały niepowtarzalną okazję pokonania minimaratonu czyli dystansu 420 metrów na Deptaku Krynickim. Przygotowaliśmy również wiele innych typowo rekreacyjnych biegów dla dzieci i ich mam na dystansach do 1000 metrów.  Będą także pokazy ćwiczeń i zajęcie fitness.

Festiwal Biegowy - Festiwal Gwiazd
Festiwal Biegowy to nie tylko niezwykle bogaty program zawodów biegowych z atrakcyjnymi nagrodami, ale również niepowtarzalna okazja do  spotkań i rozmów z wielkimi indywidualnościami świata sportu. Do Krynicy przyjadą m.in.: Paco Barao - Vice Prezydent Międzynarodowej Organizacji Biegów Ulicznych; Horst Milde  -  jeden z inicjatorów Maratonu Berlińskiego; Katarzyna Rogowiec, paraolimpijka, dwukrotna złota medalistka  Igrzysk w Turynie i brązowa medalistka  Igrzysk w Vancouver; Krzysztof Wielicki - wielki himalaista, alpinista, zdobywca Korony Himalajów;  Małgorzata Sobańska - rekordzistka Polski w maratonie 2:26,08. Dwukrotna olimpijka Atlanta 1996 i Ateny 2004, Jerzy Skarżyński - wybitny biegacz, autor książek dla amatorów ; Michał Bartoszak - olimpijczyk z Aten (2004). wielokrotny mistrz Polski; Karim Mosta - jeden z najlepszych ultramaratończyków na świecie.

Program Festiwalu Biegowego

 

Piątek, 4 czerwca

14.00 Otwarcie Targów EXPO Festiwalu Biegowego w Hali Lodowej w Krynicy Zdrój
15.00
  Downhill - zjazd z Jaworzyny Krynickiej do Krynicy-Zdrój
20.00 Koncert zespołu GOLEC UORKIESTRA

Sobota, 5 czerwca:
 4.00 - Bieg 7 dolin -Ultramaraton Festiwalowy -  dystans 100 km
10.00- Sztafeta  BZ WBK Bardejov-Krynica-Zdrój - 42 .195 km
10.00 -
Bieg Deptaka Krynickiego dla dzieci w tym Minimaraton na dystansie 420 metrów
12.00 - Bieg Deptaka Krynickiego dla kobiet
- dystans 1000 m
13.00
- Bieg na Górę Parkową - dystans 1300 m
15.00 - Bieg na Jaworzynę - dystans 2600 m
- Nordic-walking - w czasie biegów na Jaworzynę i Górę Parkową

16.00- Bieg Muszynianki - Życiowa dycha - Bieg Krynica - Muszyna  - 10 km
18.00 - Pasta Party dla uczestników maratonu

Niedziela - 6 czerwca: 
9.00 - Koral Maraton - 42,195 km - Nowy Sącz - Krynica Zdrój
16.00 - Uroczyste wręczenie nagród
{moscomment}