Śledząc pogodę w ostatnich dniach można było się tego spodziewać. Warunki podczas pierwszej edycji Górskich Biegów w Falenicy, wymagały od biegaczy dużych umiejętności, doświadczenia i  szczęścia. Warto było pobiec ostrożnie, aby uniknąć kontuzji, choć to też nie gwarantowało bezpieczeństwa. Lekarze tym razem mieli dużo pracy. Niestety nie obyło się bez kilku poważnych urazów. Jeden z zawodników już podczas rozgrzewki złamał rękę. Mieliśmy też poważny przypadek "zderzenia się" z drzewem - konieczna była interwencja załogi karetki pogotowia. Oprócz tego było dużo skręceń i potłuczeń. Wszystkim życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Małgosia Krochmal - organizator imprezy - dziękuję szczególnie zawodnikom, którzy pomagali poszkodowanym kolegom i wezwali pomoc medyczną. Przed zawodami miała miejsce uroczystość oficjalnego otwarcia ścieżki biegowej dokonana przez Wojewodę Mazowieckiego - Jacka Kozłowskiego, Wiceburmistrza dzielnicy Wawer - Przemysław Zaboklickiego i Przewodniczącego Komisji Sportu m. st. Warszawy - Pawła Lecha.
 
- Mamy bardzo atrakcyjne tereny do uprawiana sportu. Oprócz ścieżek rowerowych i pieszych dużym powodzeniem cieszą się u nas biegi przełajowe. Postanowiliśmy więc wytyczyć, oznakować i wyposażyć w niezbędne  atrakcje ścieżki dla biegaczy  - mówi wiceburmistrz dzielnicy Wawer Przemysław Zaboklicki. - Zapraszamy do  nas wszystkich, którzy kochają  biegać  na świeżym powietrzu - dodaje.

W wyniku rozmów przeprowadzonych ze środowiskami biegaczy przełajowych wytypowano 3 trasy biegowe w formie zamkniętych pętli (start i meta w tym samym miejscu). Ścieżki znajdują się w trzech różnych miejscach Wawra: w Marysinie Wawerskim, Międzylesiu i Falenicy. Dzięki położeniu, różnej długości ścieżek (5km, 3,5 km i 3,3 km)  i trudności, każdy amator biegów znajdzie w Wawrze coś dla siebie.  Ścieżki są oznakowane i wyposażone w ławeczki, kosze i słupki kilometrażowe.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

{moscomment}