Falenica

Wyniki
Galeria - dystans 3 i 6 km
Galeria - dystans 10 km - cz. 1
Galeria - dystans 10 km - cz.2
Galeria - dystans 10 km - cz.3
Dział poświęcony imprezie

falenica 21 01 23

Zimowe Biegi Górskie w Falenicy nareszcie były zimowe! Z drugiej strony warunki nie rozpieszczały biegaczy. Trasa zmieniała się na każdym okrążeniu. Od mokrego śliskiego śniegu, po grząskie błoto. Jak zawsze trzeba było uważać na wystające korzenie. Na szczęście obyło się chyba bez kontuzji.

Pomimo zimowej aury, najtwardsi i najszybsi wybierali stroje na upalną pogodę, jak widać na załączonym obrazku. Maratończyk.pl przygotował obszerną ponad tysiąc zdjęciową galerię. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości i odwagi!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

ZAPISY
Trasa
Regulamin
Dział poświęcony imprezie

falenica 2023 do art1

Od poniedziałku 14.11.2022 ruszyły zapisy na XIX edycję Zimowych Biegów Górskich w Falenicy! Tym, którzy jeszcze nie mieli okazji startować w tym cyklu przypominamy, że Falenica to wydma na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Oczywiście tego biegu nie trzeba specjalnie rekomendować. Wielu zawodników od lat zawody traktuje jako żelazny punkt programu zimowego biegania a organizatorzy wciąż dokładają starań by atmosfera przyciągała nowych uczestników i była niepowtarzalna.

Zimowe Biegi Górskie to cykl 6 biegów (w tym ostatni finałowy, który nie liczy się w klasyfikacji generalnej!). Pierwszy etap odbędzie się 7 stycznia, a więc będą dwa biegi w styczniu, dwa w lutym i dwa biegi w marcu - w tym ostatni, połączony będzie z dekoracją zawodników. Biegi tradycyjnie będą się odbywały na wydmie falenickiej pod Warszawą, na trzech dystansach – 10 km (3 pętle, przewyższenie 255m), 6.6 km (2 pętle, przewyższenie 170m), 3.3km (1 pętla, przewyższenie 85m). Z radością publikujemy nowy harmonogram cyklu, byście mieli możliwość zaplanować sobie udział w tych wyjątkowych zimowych biegach. Pierwsze ściganie organizatorzy zaplonowali na drugą sobotę stycznia 2022 roku.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Galeria cz. 1 / Galeria cz. 2  / Galeria cz. 3
Wyniki
Dział poświęcony imprezie

falenica etap6 2022 1
Cóż, smutno… w sobotę 19.03.2022 zakończyły się XVIII Zimowe Biegi Górskie w Falenicy 2022. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią „Falenica” powróciła i nim się obejrzeliśmy odbyło się sześć biegów. Mamy nadzieję, że tym razem żegnamy się z cyklem, na nie dłużej niż rok. W sobotę pogoda dopisała. Bezchmurne niebo, słońce choć temperatura niska, ok. 5-7 stopni Celsjusza. Trudno było jednak poprawić wyniki. Dawno już nie padał deszcz i falenicki las był bardzo piaszczysty.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Galeria cz. 1 / Galeria cz. 2 / Galeria cz. 3
Dział poświęcony imprezie

falenica 03

Zimowe Biegi Górskie w Falenicy dobiegają końca. W sobotę 5-go marca zawodnicy po raz ostatni w tym roku rywalizowali o miejsce w klasyfikacji generalnej. W sobotę na próżno było szukać zimy to na zawodników posypało się trochę płatków śniegu. Niestety roztapiały się błyskawicznie. W lesie tym razem było bardzo sucho i momentami trzeba było bardzo uważać na mocno piaszczyste podłoże. Co najmniej dwie osoby wymagały pomocy medyków po niewielkich skręceniach kostek.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Galeria cz. 1 / Galeria cz. 2 / Galeria cz. 3
Dział poświęcony imprezie

falenica etap 4 cz1 16

W miniony weekend w całej Polsce szalały wichury. Nie inaczej było w Falenicy, gdzie rozgrywała się czwarta runda Zimowych Biegów Górskich. Tym razem można było odnieść wrażenie, że zawody odbywają się nad morzem, a tuż za linią lasu szaleje sztorm. Wiatry targające koronami drzew dawały prawdziwie morski odgłos. Wydawało się, że nie będzie zbyt wielu chętnych na ściganie się w takich okolicznościach, a jednak biegacze licznie stawili się na linii startu. Warunki do biegania były dobre, wiatr w lesie zbytnio nie przeszkadzał i raczej nie miał wpływu na wyniki. Chyba, że niektórzy biegli szybciej niż zazwyczaj… ze strachu przed wiatrem:) Tradycyjnie po zawodach można było odpocząć w zaciszu szkoły spożywając pyszny żurek, ciasta, sałatki i makarony :)

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Galeria cz. 1 / Galeria cz. 2 / Galeria cz. 3

falenica3

W sobotę 5 lutego w falenickim lesie po raz kolejny biegacze rywalizowali w ramach Zimowych Biegów Górskich. Temperatura na plusie (+6 stopni), dobre podłoże, nie było ślisko... ale coś za coś. Kopny piach spowodował słabsze wyniki u wielu zawodników. Frekwencja była tym razem niższa z powodu ferii zimowych. Wielu startujących na wydmach zapewne trenuje teraz gdzieś w Polsce. Oczywiście jak zawsze atmosfera była fantastyczna, a po biegu można się było posilić w pobliskiej szkole. Do wyboru był wyśmienity żurek, sałatki i pyszne ciasta. Na kolejny bieg zapraszamy 19 lutego!

Napisz komentarz (3 Komentarze)

Wyniki
Galeria cz. 1 / Galeria cz. 2 / Galeria cz. 3 / Galeria cz. 4
Dział poświęcony imprezie 

falenica 22 22

 W sobotę 22.01.2022 odbyła się druga edycja Zimowych Biegów Górskich w Falenicy.

Napisz komentarz (1 Komentarz)

Wyniki 
Galeria cz. 1Galeria cz. 2  / Galeria cz. 3
Dział poświęcony imprezie

falenica etap1 392

Długo wyczekiwany bieg na falenickich wydmach w końcu się odbył!!! Ostatni raz biegacze rywalizowali na tej trasie w ramach Zimowych Biegów Górskich prawie dwa lata temu - 29.02.2020! Bieg finałowy w 2020 roku już się niestety nie został rozegrany z powodu pandemii. Kiedy więc organizatorzy ogłosili zapisy na edycję 2022, lista startowa zapełniła się błyskawicznie.

Podczas pierwszego etapu, który odbył się 8-go stycznia widać było prawdziwą radość na twarzach zawodników, że znowu mogą zmierzyć się z tą wyjątkową trasą. Tradycyjnie rywalizacja odbywała się na trzech dystansach 3,3 km (jedna pętla), 6,6 (dwie pętle) i 10 km (trzy pętle). Warunki do biegania były dobre. Lekko posypało śniegiem, nie było zbyt ślisko.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

ZAPISY
Regulamin
Dział poświęcony imprezie

falenica 2022

Fani falenickiego biegania mogą no nowo szykować się do startów! Już jutro startują zapisy do kolejnej XVIII edycji tego wyjątkowego biegu! Ostatni raz w Falenicy spotkaliśmy się w 29.02.2020 i był to ostatni bieg siedemnastej edycji. W tym roku ze względów wiadomych impreza nie odbyła się. Wszyscy tęskniliśmy za tym górskim biegiem rozgrywanym na falenickich, leśnych wydmach i decyzja organizatorów bardzo nas wszystkich cieszy!

Tym, którzy jeszcze nie mieli okazji startować w tym cyklu przypominamy, że Zimowe Biegi Górskie to cykl 6 biegów (w tym ostatni finałowy, który nie liczy się w klasyfikacji generalnej!). Pierwszy etap odbędzie się 8 stycznia, a więc będą dwa biegi w styczniu, dwa w lutym i dwa biegi w marcu - w tym ostatni, połączony będzie z dekoracją zawodników. Biegi tradycyjnie będą się odbywały na wydmie falenickiej pod Warszawą, na trzech dystansach – 10 km (3 pętle, przewyższenie 255m), 6.6 km (2 pętle, przewyższenie 170m), 3.3km (1 pętla, przewyższenie 85m).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dział poświęcony imprezie

falenica etap5 cz2 IMG

Organizator: Jutrzejszy, ostatni etap Zimowych Biegów Górskich w Falenicy odwołany! jutro 14-go marca 2020 w miejscu startu/mety przy ul. Przyłęczy róg Kłodzkiej w Falenicy zostanie rozstawiony punkt polowy do odbioru medali za udział w całym cyklu. Medale otrzymają tylko te osoby, które wzięły udział co najmniej w trzech startach i zostały ujęte w klasyfikacji generalnej.

Napisz komentarz (6 Komentarzy)

Wyniki

Galeria cz. 1
Galeria cz. 2
Galeria cz. 3
Dział poświęcony imprezie

falenica etap5 2020

W dniu dzisiejszym zawodnicy startujący w XVII edycji Zimowych Biegów Górskich w Falenicy mieli ostatnią szansę, by ich wynik liczył się do klasyfikacji generalnej całego cyklu. Jeśli do dzisiejszego dnia nie udało się komuś wystartować w trzech z pięciu biegów nie będzie uwzględniony w tej klasyfikacji.

Dzisiaj w Falenicy, na wszystkich dystansach, wystartowało łącznie 477 osób. Pogoda do biegania była idealna. Organizatorzy przed startem zwracali uwagę, by patrzeć dziś pod nogi i szczególnie zwracać uwagę na wystające korzenie, ale szczęśliwie chyba nikt nie "zaliczył" kontuzji ani upadku i wszyscy bezpiecznie dotarli do mety :)

Napisz komentarz (2 Komentarze)

Fotorelacja (fot. Dorota Szota)

Galeria cz. 1

Galeria cz. 2
Galeria cz. 3
Galeria cz. 4

Niebawem relacja
Dział poświęcony imprezie

falenica 4 lead

Napisz komentarz (4 Komentarze)

Galeria cz. 1
Galeria cz. 2
Galeria cz. 3

Wyniki
Dział poświęcony imprezie

falenica3 lead 2020
3. etap Zimowych Biegów Górskich w Falenicy odbył się dziś w wyjątkowych warunkach. Temperatura wynosiła 10 stopni. Było bardzo ciepło i wilgotno. Rano mocno padało i chyba ta nietypowa jak na zimę pogoda spowodowała, że w trzecim etapie falenickiego biegania było mniej zawodników niż zwykle.

Napisz komentarz (9 Komentarzy)
 
falenicaq etap2 2020 lead

Napisz komentarz (1 Komentarz)
 
falenica etap1 lead
Falenickie wydmy znowu zaroiły się od biegaczy. Mimo wielu urlopów i przedłużonych weekendów świąteczno-noworocznych, frekwencja była imponująca. W sumie na wszystkich dystansach wystartowało dziś ponad 630 biegaczy. Było więc tłoczno :)

Napisz komentarz (1 Komentarz)

falenica etap 4 lead maly
Wystartowały zapisy do XVII edycji Zimowych Biegów Górskich w Falenicy! I.. niemal natychmiast prawie się skończyły. Na liście startowej jest już prawie 800 osób! Zapisy wciąż jednak są otwarte.

Tym, którzy jeszcze nie mieli okazji startować w falenickim cyklu przypominamy, że Zimowe Biegi Górskie to cykl 6 biegów (w tym ostatni finałowy, który nie liczy się w klasyfikacji generalnej!). Pierwszy etap odbędzie się 4 stycznia, a więc będą dwa biegi w styczniu, trzy w lutym i finałowy bieg w marcu - połączony z dekoracją zawodników.

Napisz komentarz (2 Komentarze)

Wyniki

Galeria cz. 1 - Galeria cz. 4

Dział poświęcony imprezie

falenica etap6

Dziś pobiegliśmy po raz ostatni w Zimowych Biegach Górskich w Falenicy. Ostatni etap tegorocznego cyklu przebiegał przy wietrznej pogodzie. Temperatura odczuwalna była około 4 stopni. Do biegania w sam raz :) Wystartowało mniej zawodników niż w poprzednich edycjach, zapewne dlatego, że był to już bieg finałowy, który nie zaliczał się do klasyfikacji generalnej.

Niektórzy zawodnicy przyjechali tylko na ceremonię dekoracji, która zawsze odbywa się na dziedzińcu szkoły. Wszyscy, którzy ukończyli cały cykl, czyli wystartowali przynajmniej trzech biegach, zostali wyczytani przez organizatorów. Każdy został udekorowany pięknym medalem. Falenickie biegi słyną z bardzo charakterystycznych i ciekawych medali ceramicznych, w których projektowaniu bierze udział jeden z organizatorów - Sylwester Przybyła. Gratulujemy :)

Udekorowana została także fotoreporterka falenickiego biegania od 12 lat (!) - Dorota Szota.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Galeria cz. 1
Galeria cz. 2
Galeria cz. 3
Galeria cz. 4

Wyniki
Dział poświęcony imprezie

falenica 5 lead

W sobotę 23 lutego 2019 na wydmach falenickich w Warszawie odbył się 5 etap Zimowych Biegów Górskich. Był to ostatni etap cyklu, który liczył się do klasyfikacji generalnej. Ci którzy zdecydowali się na start na pewno byli zadowoleni. Warunki do biegania w końcu były idealne! Delikatny przymrozek, pobielony śniegiem las, ubite ścieżki i.. dużo słońca. Wymarzona pogoda by poprawić czasy z poprzednich edycji i by dobrze się bawić bieganiem :) W tegorocznej edycji startem w Falenicy biegacze będą mogli cieszyć się ostatni raz 16.03.2019 podczas finałowego biegu ZBG. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostaną zaproszeni do szkoły by wziąć udział w uroczystości wręczenia pucharów i medali. Serdecznie zapraszamy!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Galeria cz. 1
Galeria cz. 2
Galeria cz. 3
Galeria cz. 4
Galeria cz. 5
Wyniki
Dział poświęcony imprezie

falenica etap 4 lead maly

To już czwarta edycja Zimowych Biegów Górskich w Falenicy w sezonie 2018/2019. Jak zwykle bardzo emocjonująca! Dowiedzieliśmy się, że organizatorzy planowali dzisiaj skuwanie lodu zalegającego jeszcze wczoraj na trasie biegu. W piątek w okolicy miejsca startu znajdowała się dodatkowo ogromna błotnista kałuża, z którą nie wiadomo było co zrobić. Kiedy rano przyjechali na miejsce okazało się, że w wielu miejscach lodu już nie ma a kałuża… prawie wyschła :) Usuwanie lodu było konieczne, ale już nie w takiej skali. Wystarczyło właściwie solidne posypanie piachem.

Niestety jednak bolesne upadki się zdarzały. Trzeba było bardzo uważać, szczególnie na zbiegach. Tradycyjnie łatwiej mieli zawodnicy startujący na dystansie 10 km. Poprzednie grupy naniosły na śniegowe ścieżki sporo leśnej ziemi.

Przypominamy, że pozostał już tylko jeden etap, który będzie liczył się do klasyfikacji generalnej i pozwoli na zdobycie medalu. Odbędzie się za dwa tygodnie – 23.02.2019. Oczywiście wliczenie tego etapu do klasyfikacji dotyczy tylko tych, którzy ukończyli już co najmniej dwa biegi podczas tegorocznej edycji.  Ostatni raz falenickie ściganie odbędzie się 16 marca 2019. Będzie to bieg finałowy. Po nim odbędzie się uroczyste wręczenie pucharów i medali.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Galeria - cz. 1 - Galeria cz. 5
Wyniki
Dział poświęcony imprezie

falenica etap 3 lead1

Trzecia edycja Zimowych Biegów Górskich w Falenicy i znów zupełnie inne warunki do biegania. Podczas pierwszego etapu zawodnicy biegli w warunkach jesiennych - pięć stopni na plusie, brak śniegu, kopny piach. Drugi etap to już śnieg, ale świeży, puszysty i taki, w którym ciężko się biegało. Dzisiejsza, trzecia edycja, to z kolei lód przykryty warstwą śniegu i siarczysty mróz. Wyjątkowo trudne warunki i wymagające bardzo dużej uwagi biegaczy. Mimo to, niestety nie obyło się bez bolesnych upadków. Trzeba jednak przyznać, że zawodnicy biegli dziś bardzo ostrożnie. Dodatkowo Małgosia Krochmal (organizatorka biegu) na ostatniej prostej przed metą głośno informowała finiszerów że przed nimi znajduje się bardzo oblodzony i niebezpieczny fragment trasy. Jak wiadomo ostatnie metry zawodnicy często pokonują  nie patrząc pod nogi, ale kogo jeszcze mogą wyprzedzić :)

Na falenickich ściezkach było dzisiaj luźniej. Wiele osób wyjechało już na ferie zimowe. Dzięki temu w szkole gdzie można było zjeść pyszny żurek, sałatki i ciasto domowej roboty, też było więcej miejsca :)

Mimo mrozu i lodu atmosfera oczywiście jak zawsze bardzo gorąca! Kolejny etap 9 lutego 2019!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Galeria cz. 1
Galeria cz. 2
Galeria cz. 3
Galeria cz. 4

Wyniki
Dział poświęcony imprezie

falenica etap2 2019 lead1

Nareszcie w Falenicy była prawdziwa zima! Zimowe Biegi Górskie w zimowej aurze nabierają innego charakteru :) Najtrudniej podczas wczorajszego drugiego etapu zawodów miała pierwsza grupa startujących - zawodnicy rywalizujący na dystansie 3,3 i 6,6 km. Trasa była jeszcze świeża, dużo puszystego śniegu, w którym ciężko się biegało. Niektórzy trochę narzekali. Z kolei następne grupy biegały już po ubitych ścieżkach, jednak niestety z kolei już lekko wyślizganych, zwłaszcza na zbiegach... więc o upadek nie było trudno.

Tradycją falenickiego biegania stają się grupy dopingujące znajomych. Coraz częściej słychać na trasie dźwięk dzwoneczków używanych przez kibiców :) Tak było i tym razem! Następny etap cyklu już 26 stycznia - za dwa tygodnie. Serdecznie zapraszamy!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
 
 
falenica 2018 2019 etap1 71
 
16 edycja Zimowych Biegów Górskich w Falenicy – rozpoczęta! Jak na cykl zimowy pogoda była raczej jesienna. Pięć stopni na plusie, brak śniegu. Warunki wydawałoby się idealne, gdyby nie kopny piach, który utrudniał dynamiczne, szybkie bieganie.

29 grudnia to idealny czas na zawody :) Po Świętach i tuż przed Nowym Rokiem. Można było spalić namiar tkanki tłuszczowej po świątecznym obżarstwie i spokojnie przygotować się na przyjmowanie kalorii w Sylwestra :)

Ponad 630 zawodników wystartowało w Falenicy na trzech dystansach. Biegi tradycyjnie odbywały się na dystansie – 10 km (3 pętle, przewyższenie 255m), 6.6 km (2 pętle, przewyższenie 170m), 3.3km (1 pętla, przewyższenie 85m). Największa grupa – ponad 400 osób - wybrała najdłuższy i tym samym najbardziej wymagający dystans, który liczy sobie aż 21 trudnych podbiegów po falenickich wydmach.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
 
falenica zapowiedz
 
Już w najbliższą sobotę 29.12.2018 odbędzie się pierwszy etap Zimowych Biegów Górskich w Falenicy!

Prognozy zapowiadają plusową temperaturę, ok. 5 stopni i pochmurną, ale bezdeszczową pogodę, czyli całkiem dobre warunki do biegania :)

Przypominamy, że biegi tradycyjnie będą się odbywały na wydmie falenickiej pod Warszawą, na trzech dystansach – 10 km – trzy pętle (3 pętle, przewyższenie 255m), 6.6 km (2 pętle, przewyższenie 170m), 3.3km (1 pętla, przewyższenie 85m). 
Miejsce startu to skrzyżowanie ulic Kłodzkiej i Przełęczy w Falenicy. Biuro zawodów tradycyjnie będzie znajdowało się Szkole Podstawowej nr 124 przy ul. Bartoszyckiej 45/47. W dniu biegu czynne od godz.8.00 do 10.30.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
 
Wystartowały już zapisy do XVI edycji Zimowych Biegów Górskich w Falenicy! Tym, którzy jeszcze nie mieli okazji startować w falenickim cyklu przypominamy, że  Zimowe Biegi Górskie to cykl 6 biegów (w tym ostatni finałowy, który nie liczy się w klasyfikacji generalnej!). Pierwszy etap odbędzie się jeszcze przed nowym rokiem, dwa biegi w styczniu, dwa w lutym i finałowy bieg w marcu - połączony z dekoracją zawodników. 
Biegi tradycyjnie będą się odbywały na wydmie falenickiej pod Warszawą, na trzech dystansach – 10 km – trzy pętle (3 pętle, przewyższenie 255m), 6.6 km (2 pętle, przewyższenie 170m), 3.3km (1 pętla, przewyższenie 85m). 
Z radością publikujemy nowy  harmonogram cyklu, byście mieli możliwość  zaplanować sobie udział w tych wyjątkowych zimowych biegach. Pierwsze ściganie organizatorzy zaplonowali na ostatnią sobotę grudnia.
Harmonogram startów: 
29 – 12 - 2018
12 – 01 – 2019
26 – 01 – 2019
09 - 02 – 2019
23 – 02 – 2019
16 – 03 – 2019 - finał ZBG - po biegu wręczenie pucharów i medali zwycięzcom cyklu.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Galeria - cz. 1 - Galeria cz. 5 

 Dział poświęcony imprezie

Zima chyba już definitywnie nas opuściła. Miesiąc temu zakończyły się też zimowe zmagania biegowe na falenickich wydmach. Na kolejną edycję trzeba poczekać.. aż do grudnia, albo do stycznia. Możemy sobie jednak od czasu do czasu odświeżać pamięć oglądając zdjęcia z tegorocznego biegania. Dziś prezentujemy Wam zdjęcia  z ostatniej edycji – piatego, finałowego etapu wraz z dokumentacją fotograficzną dekoracji :) Zapraszamy do oglądania!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Galeria cz. 1
Galeria cz. 2

Niebawem kolejne zdjęcia i relacja!

Dział poświęcony imprezie

Dziś odbył się ostatni, finałowy etap Zimowych Biegów Górskich w Falenicy. Niebawem wiele zdjęć i relacja z imprezy. Zapraszamy!

   

Napisz komentarz (0 Komentarzy)