Helder Camara abp.:Jeżeli marzy tylko jeden człowiek, pozostanie to tylko marzeniem. Jeżeli zaś będziemy marzyć wszyscy razem, będzie to już początek nowej rzeczywistości.
Fundacja powstała w 2008 roku jako ukoronowanie bohaterskiej choć po ludzku przegranej walki z nowotworem. Pragniemy oswoić strach i niewiedzę. Poprzez naszą aktywność nieść pomoc i nadzieję tym wszystkim, którzy przerażeni i osamotnieni znaleźli się w "krainie nowotworów". A tam bez wsparcia i życzliwości trudno jest walczyć, a jeszcze trudniej wygrać.

Będziemy dążyć do jak najliczniejszego pozyskania dawców szpiku, budowania przestrzeni zrozumienia dla osób poszukujących, tworzenia mostów pomiędzy ludźmi a instytucjami. Wierzymy głęboko, że w każdym człowieku znajdują się niewyczerpane pokłady dobra, że każdy z nas ma niezmiernie dużo do ofiarowania. Naszym zadaniem jest sięgnąć po to wszystko i przekazać dalej. Innym i sobie.

Jesteś nam potrzebny. Twórz wraz z nami DRUŻYNĘ SZPIKU.

Dołącz do nas. DRUŻYNA SZPIKU


 
 
Anna Wierska - marzycielka, romantyczka i siłaczka. Przez  ostatnie 2  lata walczyła nie tylko z białaczką, brakiem dawcy szpiku, ale przede wszystkim z ludzką niewiedzą i obojętnością. Zamarzyła by oswoić strach przed oddaniem "kropli krwi".Zamarzyła. Zdążyła zarazić nas swoimi marzeniami i założyć Fundację Dar Szpiku. A szpik - to szansa na dalsze życie.Ania jej nie dostała, ale zawsze mówiła :"Mój dawca jest blisko, muszę  Go znaleźć" - to słowa, które słyszeliśmy każdego dnia. Słowa, które były przyczynkiem do działania. Szukała, rozmawiała  z młodzieżą , nie bała się  powiedzieć "potrzebujemy Was, możecie zrobić coś ważnego i wyjątkowego, dać życie" Wierzyła że nawet jeśli jej życia nie da się uratować, to warto i trzeba to robić dla innych. Fundacja Anny Wierskiej „Dar Szpiku"  - to Jej marzenie, a nasze zobowiązanie.{moscomment}