Dorota Raczkiewicz: Fakt, że powstała Drużyna Szpiku jest już sukcesem, ale to był dopiero początek wspinaczki po drabinie wiodącej do prawdziwego sukcesu. Zaledwie kilka miesięcy temu w Poznaniu zebrała się grupa zapaleńców, która postanowiła być ambasadorem propagowania idei „Dar Szpiku - Darem Życia".Kapitanem tej wyjątkowej Drużyny został Piotr Reiss, na co dzień piłkarz Lecha Poznań, a trzon teamu tworzą dziennikarze, artyści, wśród nich Zespół Dżem, aktorzy teatrów, politycy z Wicewojewodą Wielkopolskim Przemysławem Pacią. Nie brakuje wśród nas „świadków tego, że rak to nie wyrok".

Tuż przed Igrzyskami w Pekinie do naszego zespołu zaprosiłam sportowców - olimpijczyków. Dla mnie ich obecność to taki konkretny symbol. Przecież droga do Pekinu była długa, żmudna, niejednokrotnie okupiona łzami i potem. Podobne emocje towarzyszą chorym i ich rodzinom. Są dni, kiedy wszystko układa się  idealnie,  a potem pojawiają się szczyty wydawać by się mogło nie do zdobycia. Tylko konsekwencja, upór i wiara pozwalają przebyć tę drogę a na szczycie wbić flagę z napisem zwycięstwo. Tak jak sportowcom potrzebny jest trener, przyjaciele czasem psycholog, tak chorym lekarz, pielęgniarka, czyli cały zespół, sztab, a może po prostu Drużyna, która pracuje na ten sukces. Wśród naszych sportowców, są wioślarze z Julką Michalską na czele, szpadziści, szablistki, którym przewodzi Bogna Jóźwiak. W czerwonych koszulkach z napisem Drużyna Szpiku chodzą Szymon Ziółkowski, Aneta Pastuszka, Izabella Dylewska, siatkarki, szczypiorniści. A teraz przyszedł czas na kolejny stopień na tej drabinie do sukcesu. Już za miesiąc podczas IX Maratonu Poznańskiego na linii startu staną członkowie naszej Drużyny. Kapitanem biegaczy został Wiceprezydent Poznania Maciej Frankiewicz, ale pobiegną strażacy, artyści, zawodowi sportowcy. 

Jeżeli i Ty chcesz biec w Drużynie Szpiku, w drużynie ludzi o otwartych sercach przyłącz się do nas. Potrzebujemy każdego, aby oswoić strach i niewiedzę na temat przeszczepów szpiku - jedynej szansy dla chorych na białaczkę. Zdobądź z nami kolejny stopień drabiny wiodącej do sukcesu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wszyscy, którzy chcieliby przyłączyć się do naszej Drużyny Szpiku mogą zgłaszać się drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Nadal szukamy osób, które razem  kapitanem naszej "szpikowej drużyny biegaczy" - Wiceprezydentem Poznania Maciejem Frankiewiczem, strażakami, policjantami, artystami pobiegną w koszulkach Drużyna Szpiku.

Serdeczności
Dorota Raczkiewicz
Koordynator Drużyny Szpiku
tel. 515-2287-08
WWW.darszpiku.pl{moscomment}