Dorota Raczkiewicz "Druzyna Szpiku": 18 maja w ramach Biegu Lwa w Tarnowie Podgórnym odbędą się  II Mistrzostwa Polski Drużyny Szpiku w Półmaratonie. Głównym założeniem Mistrzostw jest promocja aktywnego trybu życia, biegania jako najlepszego sposobu na zachowanie sił witalnych i zdrowia. I w końcu zwrócenie uwagi na potrzeby ludzi chorych na nowotwory krwi, dawstwo szpiku i transplantologię. Drużyna Szpiku to grupa ludzi, którzy wiedzą i chcą się tym dzielić z innymi. Zakładając czerwoną koszulkę, odpowiadają na wołanie chorych „Podziel się życiem”. To zatem konkretne zadanie, ale także odpowiedzialność za rozbudzoną nadzieję. A ta dla umierających to niejednokrotnie ostatnia deska ratunku. Zadaniem Drużyny jest bycie głosem tych walczących.

Tradycyjnie i tym razem nasz bieg, trud i w końcu zwycięstwo dedykujemy chorym, ale także naszemu pierwszemu biegowemu kapitanowi Maciejowi Frankiewiczowi. W tym roku, w czerwcu minie 5 lat od Jego śmierci.
Maciej Frankiewicz był orędownikiem aktywnego życia, bieganie było Jego wielką miłością, pokonywanie słabości i wyzwania zaś Jego znakiem szczególnym.
W Tarnowie będzie z nami żona Macieja – Joasia, nasza  szpikowa przyjaciółka, biegaczka i cudowna kobieta.I choć mówimy wyraźnie w tych Mistrzostwach nie medale, życiówki, czy nagrody są najważniejsze, to jednak aspekt sportowy jest istotny. To dzień biegaczy, Ich święto i bardzo się cieszymy, że właśnie w naszych barwach chcą zwyciężać.
W tych I Mistrzostwach wystartuje 100 szpikowych zawodników, pod wodzą kapitana Prezydenta Ryszarda Grobelnego, na linii startu pojawi się również Dj Decks i Mezo.
W imieniu całej Drużyny dziękujemy organizatorom Biegu Lwa za zaproszenie, za to, że chcą nas u siebie gościć i za zaufanie jakim nas obdarzyli.Zapraszamy szpikowych przyjaciół do towarzyszenia nam w tę majową niedzielę w Tarnowie. Już od rana rywalizować będą lwiątka, zatem przyjeżdżajcie z dzieciaki i świętujmy razem. Pokibicujmy wspólnie, niech zrobi się czerwono, radośnie i wesoło. Dajmy chorym sygnał, że nie są osamotnieni, że wspieramy ich i myślimy, podarujmy im nasze sukcesy. Szczegóły dotyczące Biegu w Tarnowie znajdziecie na stronie  www.bieglwa.pl. Tego dnia Drużyna Szpiku będzie również kwestować i zbierać pieniążki do skarbon, po co? Dlaczego?, By pomóc Justynie Husarek.

Tak pisze o swojej chorobie nasza Justa

' Dokładnie 6 lat temu zdiagnozowano u mnie ziarnicę złośliwą. Jest to nowotwór złośliwy układu chłonnego- Chłoniak Hodgkina. Na początku choroby przechodziłam przez podstawowe schematy chemioterapii, jednak one nie do końca zaskutkowały. Gdy to leczenie nie przynosiło oczekiwanych rezultatów, lekarze zaproponowali pobór komórek macierzystych i przeszczep autologiczny szpiku kostnego. Przeszczep miałam w 2013 roku, który został poprzedzony silną radioterapią. Obraz Pet wykazał, że nadal jest aktywny proces rozrostowy choroby. Wtedy lekarz prowadzący zdecydował się na "powtórkę z rozrywki", czyli musiałam przejść przez kolejne cykle chemioterapii, by móc ponownie powtórzyć radioterapię i przystąpić do kolejnego przeszczepu szpiku. Choroba jednak nie odpuściła i ciągle wraca z podwojoną siłą. Moją ostatnią szansą jest przeszczep od dawcy niespokrewnionego. Jednak zanim do niego przystąpię muszę uzbierać 150.000 zł na lek, który mam mieć poddany przed przeszczepem. Lek ten jest nierefundowany, mimo tego mam nadzieję i siłę, by o niego z Waszą pomocą zawalczyć. Jestem pełna chęci życia i dopóki istnieje szansa na moje wyleczenie, pragnę ją jak najszybciej wykorzystać. Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą. I ja to wiem.'Bardzo chcielibyśmy, abyście czuli się zaproszeni przez nas i organizatorów biegu, tam w Tarnowie naprawdę będzie się działo. Przypominamy o zamknięciu ulic w Tarnowie, więc nim ruszycie w podróż sprawdźcie gdzie można wjechać i postawić auto, no i kochani pół godziny przed startem robimy wspólne-tradycyjne szpikowe zdjęcie. Nie może Was na nim zabraknąć!!!!!!!!!

Patronat nad Mistrzostwami objęli nasi szpikowi przyjaciele Wicewojewoda Przemysław Pacia i Prezydent Poznania Ryszard Grobelny.


Polecamy Wam nasz szpikowy profil na fb
https://www.facebook.com/druzynaszpiku
i oczywiście stronę www.darszpiku.pl
I do zobaczenia 18 maja !!!!!!

Dorota Raczkiewicz
szefowa Drużyny Szpiku

a w naszym namiocie będzie można nabyć szpikowe koszulki!

Jeżeli ktoś chciałby pobiec w pamiątkowej koszulce piszcie do nas
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


{moscomment}