Strona Drużyny

 

Dorota Raczkiewicz: 26 maja dokładnie w 5 lecie naszej Drużyny będziemy mieli kolejne wielkie biegowe święto, w ramach Biegu Lwa w Tarnowie Podgórnym odbędą się  I Mistrzostwa Polski Drużyny Szpiku w Półmaratonie. Głównym założeniem Mistrzostw jest promocja aktywnego trybu życia, biegania jako najlepszego sposobu na zachowanie sił witalnych i zdrowia. I w końcu zwrócenie uwagi na potrzeby ludzi chorych na nowotwory krwi, dawstwo szpiku i transplantologię.

Drużyna Szpiku to grupa ludzi, którzy wiedzą i chcą się tym dzielić z innymi. Zakładając czerwoną koszulkę, odpowiadają na wołanie chorych „Podziel się życiem”. To zatem konkretne zadanie, ale także odpowiedzialność za rozbudzoną nadzieję. A ta dla umierających to niejednokrotnie ostatnia deska ratunku. Zadaniem Drużyny jest bycie głosem tych walczących.

Tradycyjnie i tym razem nasz bieg, trud i w końcu zwycięstwo dedykujemy chorym, w szczególności Karolci Mielęckiej. I choć mówimy wyraźnie w tych Mistrzostwach nie medale, życiówki, czy nagrody są najważniejsze, to jednak aspekt sportowy jest istotny. To dzień biegaczy, Ich święto i bardzo się cieszymy, że właśnie w naszych barwach chcą zwyciężać.

W tych I Mistrzostwach wystartuje 100 szpikowych zawodników, pod wodzą kapitana Prezydenta Ryszarda Grobelnego, na linii startu pojawi się również Dj Decks. W imieniu całej Drużyny dziękujemy organizatorom Biegu Lwa za zaproszenie, za to, że chcą nas u siebie gościć i za zaufanie jakim nas obdarzyli.

Chcielibyśmy, aby to był naprawdę wyjątkowy dzień, dlatego w Tarnowie nie zabraknie krwiobusu. A krew zbierać będziemy dla małej Olki Ziętarskiej, która od 3 miesięcy w Pediatrycznej Klinice Onkologicznej w Poznaniu walczy z aplazją szpiku. Znakiem rozpoznawczym Oli jest przepiękny uśmiech i długie warkocze, choć każdego dnia poddawana jest wielu zabiegom, otrzymuje silne leki uśmiech w niej nie gaśnie. Dziewczynka, aby wyzdrowieć i po prostu żyć  każdego dnia potrzebuje krwi od kilku osób. Dlatego chcemy zachęcić kibiców do dzielenia się tym niezastąpionym lekiem, a biegaczom zaproponować, aby ten Dzień Mamy był naprawdę wyjątkowy, bo właśnie 26 maja będą mogli zostać potencjalnymi dawcami szpiku. Wystarczy 12 ml krwi, można ją oddać nawet po biegu.

Zapraszamy naszych szpikowych przyjaciół do towarzyszenia nam w niedzielę w Tarnowie. Już od rana rywalizować będą lwiątka, zatem przyjeżdżajcie z dzieciaki i świętujmy razem. Pokibicujmy wspólnie, niech zrobi się czerwono, radośnie i wesoło.

Dajmy chorym sygnał, że nie są osamotnieni, że wspieramy ich i myślimy, podarujmy im nasze sukcesy. Szczegóły dotyczące Biegu w Tarnowie znajdziecie na stronie  www.bieglwa.pl Tego dnia Drużyna Szpiku będzie również kwestować i zbierać pieniążki do skarbon, po co? Dlaczego?, aby móc pomagać takiej Oli, Karolinie, czy innym walczącym dzieciakom. Mamy nadzieję, że pomożecie nam również kolorować świat nowotworowy, w naszym namiocie bezie można narysować obrazki, które trafią na pediatryczną onkologię, no i będziemy pisać listy do „walczących serc”. Nasi wolontariusze przygotowali niespodzianki, a w szpikowym namiocie będzie można za darmo zbadać ciśnienie krwi.
Oczywiście skoro to Mistrzostwa będą i puchary i dyplomy.

Bardzo chcielibyśmy, abyście czuli się zaproszeni przez nas i organizatorów biegu, tam w Tarnowie naprawdę będzie się działo. Przypominamy o zamknięciu ulic w Tarnowie, więc nim ruszycie w podróż sprawdźcie gdzie można wjechać i postawić auto, no i kochani pół godziny przed startem robimy wspólne-tradycyjne szpikowe zdjęcie. Nie może Was na nim zabraknąć!!!!!!!!!

Jeżeli macie pytania dotyczące oddawnia krwi, bycia dawcą piszcie lub kukajcie na stronę Regionalnego Centrum Krwiodawstwa www.rckik.poznan.pl

Polecamy Wam nasz szpikowy profil na fb
https://www.facebook.com/druzynaszpiku
i oczywiście stronę www.darszpiku.pl
I do zobaczenia w Dzień Mamy!!!!!!

Dorota Raczkiewicz
szefowa Drużyny Szpiku


a w naszym namiocie będzie można nabyć szpikowe koszulki :)


Damian Kruk


Karolina Mielęcka

 
Olka Zientarska

{moscomment}