6.Poznań Półmaraton
Dział poświęcony imprezie
Dział poświęcony Drużynie Szpiku

Dorota Raczkiewicz: Od 5 lat poznański Półmaraton to nasza szpikowa, flagowa impreza, dlatego i w tym roku Drużyny nie zabraknie . Hura!!! Ta impreza od samego początku była dla nas ważna, bowiem to tu w Poznaniu podczas targów Expo mogliśmy się spotkać, porozmawiać, tak zwyczajnie bez pośpiechu, startowych emocji i „pometowego” roztargnienia. To tu nawiązują się fajne znajomości, prawdziwe relacje i to tu z pełnym przekonaniem uświadamiamy „po co te koszulki i ta Drużyna”. Teraz po tych 5 latach działania naszego Teamu nie trafiają do nas „łapacze koszulek”, biegacze są świadomi i gotowi do działania i bycia głosem chorych, bo tak naprawdę przecież o to chodzi, aby wiedzieć, że jesteśmy „pomostem między chorymi, a światem zdrowych. To wcale nie jest takie proste, bo trzeba się co nieco dowiedzieć, uporządkować w głowie i serduchu swoje wiadomości i być gotowym”szerzyć” tę wiedzę, po co? Aby ciągle nie umierali ludzie, tylko dlatego, że nie znaleźli dawcy szpiku. To nasze zadanie!!!! Wypełniacie je celująco!!!!!


Świat biegowy przyjął Drużynę Szpiku z otwartymi ramionami, zaufał nam i uwierzył i za to wielkie dzięki. Dziękuję za każdy Wasz przebiegnięty
kilometr w naszej koszulce, a dziękuję przede wszystkim w imieniu chorych, takich jak Damian Trzciński, Magda Juszczak, Damian Kruk i wielu innych „życiowych maratończyków”, którzy dzień za dniem pokonują swoje „ściany”. Tegoroczny półmaraton jest dla nas naprawdę wyjątkowy, bo choć każdy miał na celu niesienie pomocy, ten tak konkretnie i personalnie. Motto tego półmaratonu to Pozostaw swój ślad w Poznaniu, my dodajemy do niego, tym śladem będzie życie Karoliny 7 kwietnia cała nasza Drużyna Szpiku pobiegnie dla Karoliny – to 24 letnia Poznanianka, od 2 lat pokonująca ziarnicę. Dotychczas to Karola pomagała biegaczom podczas tego poznańskiego biegania, była bowiem wolontariuszką, dziś potrzebuje nas – Was biegaczy!!!!


Przez 3 półmaratońskie dni członkowie Drużyny szpiku będą zbierać do puszek pieniądze, które pozwolą kupić bardzo drogi (170 tys zł) lek – lek ratujący życie. Na targach Expo znajdą się również skarbony do których będzie można wrzucać kasę. I jeszcze jedno na naszym stoisku stanie skrzynka, tak na listy, bo chcielibyśmy Was zachęcić, abyście napisali choć kilka słów do Karoliny – taki krótki liścik ze słowami wsparcia i otuchy.
Jednocześnie przypominamy cały czas trwa zbiórka organizowana przez Fundację Siepomaga
http://www.siepomaga.pl/f/fundacja-siepomaga/c/767

Pobiegnij z nami dla Karoliny!!!
I po prostu pomagaj biegając

Przesyłam serdeczności
Dorota Raczkiewicz
szefowa Drużyny Szpiku

A i jeszcze jedno
oczywiście zapraszamy na nasze stoisko na Targach Expo, tam będzie można do nas dołączyć, kupić koszulkę, pogadać i pobyć z nami.
Zapraszam

{moscomment}